Karavaning – pohodlí a flexibilita

Karavaning? Otázka, kterou si může klást jen někdo, kdo nikdy nezažil dovolenou s karavanem. Karavan je zkratka pro pohodlí a flexibilitu. A hlavně, máte svůj útulný byt vždy k dispozici. Ať už je to obytný přívěs nebo automobil.

Hobby DeLuxe Easy 2014Od nepaměti jsou karavany a obytná auta vyjádřením individualismu, radosti ze života a lásky ke kultuře a přírody. Karavany a obytné automobily jsou, pokud jde o volný čas a dovolenou, jedinečnou formou cestování a nezávislosti. S karavanem jste stále v pohybu a neomezován, jste flexibilní. Bez větších omezení se můžete připravit na dovolenou už na začátku cesty. Můžete si sbalit prakticky cokoliv pokud jde o kuchyni, oblečení nebo kosmetiku. To vše budete mít k dispozici během cesty, v průjezdovém bodě, na místě určení, kde se chystá užívat si vaše prázdninové ubytování. A v případě nepříznivého počasí využijete skutečné kouzlo interiéru dle Vašeho přání. Od pohodlného posezení až po multimediální zábavu. Nebo si jen tak sednete za volant a vyberete se se svým mobilním domovem za sluncem.

Nejlepší společník pro karavaning a dovolenou

Burstner City CarObytné vozy nabízejí neuvěřitelnou škálu rekreačních možností. Jste typ, který je spontánní pro víkendový výlet? Chodíte rádi na dovolenou s dětmi a poznáváte nová místa? Máte rádi maximální pohodlí a cestování? Těžko uvěřit, ale není to problém.
Odpověď tvoří široká škála modelů obytných automobilů a karavanů, které jsou vybaveny tak, aby vyhověly všem vaším individuálním požadavkům na dovolenou. Od jednoduchých malých karavanů, karavanů pro rodiny až po velké a luxusní karavany snů, s nimiž můžete objevovat svět vlastními cestami.

Obytné automobily

Burstner Viseo

Kempingové minivany

mercedes-benz-viano-marco-polo-wohnmobilJednoduché, chytré a funkční. Při jízdě se od ostatních minivanů příliš neliší. Ale jakmile zastanou, projeví se jejich hlavní potenciál, a to charakteristická a praktická skládací střecha. Jednou z možností na spánek a odpočinek je v zadní části sklápěcí lavice, ze které je jednoduché vytvořit pohodlné lůžko. Tato vozidla však obvykle neobsahují (až na výjimky) kuchyňku s lednicí a koupelnu. Nicméně, májí co nabídnout ke štěstí každého dobrého kampera, především mladým cestovatelům, kteří upřednostňují víkendové nebo festivalové výlety a většinu času tvoří různé aktivity. Nabízejí maximální flexibilitu cestování.

Kompaktní vany

hymer_hco404Moderní vozidla, které nabízejí úplnou nezávislost. Výbava se přibližuje zařízení karavanu. Ta obsahuje koupelnu s WC a sprchou, samozřejmostí je dostatek prostoru pro sladké sny. V neposlední řadě je zde trochu více pohodlí, než lůžky, obývacím prostorem a kuchyňským koutem. Vany, stejně jako kompaktní automobily, jsou ideální pro páry či jednotlivce. Výhodou je jejich snadná ovladatelnost a flexibilita. Snadná manévrovatelnost se projeví hlavně v centrech měst a úzkých silnicích a parkování. Kompaktní vany

Alkovny

alkoven-wohnmobil Klasický obytný automobil, jehož je možná nejčastěji setkat na cestách. Typickým znakem je jeho výrazná vyčnívající část nad kabinou řidiče, která je nezaměnitelná s jinými typy obytných aut. Alkovna nabízí praktický spací a úložný prostor – obvykle pro dvě osoby, čímž zabezpečuje prostornější pobyt v obytné části vozu. Tento prostor mají v oblibě hlavně děti, ale i páry, kterým alkovna poskytuje dostatečné a klidné soukromí. Z tohoto důvodu jsou alkovny velmi často používané a oblíbené v rodinách s dětmi. Vnitřním uspořádáním se podobají polointegrovaný automobilem. Dalším důvodem popularity je rozmanitost této třídy a široká škála těchto vozidel, které vás dostanou na vaši vysněnou dovolenou. Alkovny

Polointegrované automobily

Hobby Siesta polointegrál Tento typ obytného auta je velmi podobný stavbě alkovny, co se týče podvozku a kabiny. Obytná část je o něco nižší a nemá vysunutý „nos“ nad kabinou, čímž se posouvá i těžiště celého vozu níže. Sedadla v kabině jsou obecně otočné a mohou tak být součástí obývací části a integrované sedací nebo jídelní soupravy. Kabina a obývací prostor jsou tak navzájem přímo propojeny. Podobně jako u alkovny, tak i zde je postel v zadní části. Některé polointegrály jsou doplněny ještě o spouštěcí lůžko v přední části. Polointegrované automobily

Integrované automobily

integrovane-obytne-automobilyKrálovská třída. Jsou to skvosty karavaningu. Poskytují neomezenou radost z cestování a maximální komfort. Tato vozidla jsou vybavena zcela novou strukturou, která je určena výhradně pro cestování a rekreační účely. Začíná to velkým panoramatickým čelním sklem v kokpitu, který umožňuje nádherný výhled na okolní krajinu a pokračuje pohodlným a přitom funkčním zařízením interiéru. Charakteristické je také skládací lůžko nad sedadly řidiče a spolujezdce, které nabízí spací prostor pro dvě osoby. Ať už se vydáte jako pár nebo rodina s dětmi na krátký výlet nebo dlouhou cestu, poskytne Vám tento vůz veškeré vybavení, které Vám zajistí pohodlný domov. Integrované automobily

Klasický kempingový minivan, populární alkovna, polointegrovaný nebo plně integrovaný obytný automobil? Existuje mnoho různých typů obytných automobilů, které Vám zajistí příjemnou a vaši vysněnou dovolenou. Nakolik jednotlivé typy poskytují ještě velké množství variant uspořádání interiéru, výběr toho nejlepšího a ideálního obytného vozu, aby naplnil Vaše přání a potřeby, je pouze na vašem rozhodnutí. Stačí projít naše stránky a prozkoumat nabídku obytných aut, výhody a nevýhody jednotlivých druhů a inspirovat se při rozhodování.