Knaus uvedl luxusní verzi populární obytné dodávky BoxStar. Tentokrát ji označil přívlastkem Plus. BoxStar Plus je určen pro ty, kteří se nechtějí vzdát luxusu a exkluzivity a chtějí se odlišit od fádních bílých obytných automobilů. Výběr barev Knaus však pojal po svém a je dost neobvyklý. Hnědá barva karoserie kombinovaná s oranžovou a to vše doplněné černými ráfků kol. Tato kombinace zaručuje, že automobil bude rozpoznatelný a nezaměnitelný už z dálky.

Knaus nabízí dvě verze tohoto automobilu, a to Boxstar Plus Street a Lifetime. Jejich délka je společná 5,99m, rozdíl je od zadních sedadel směrem dozadu.

Knaus Boxstar Plus Lifetime 600
Knaus Boxstar Plus Lifetime 600
Knaus Boxstar Plus Street 600
Knaus Boxstar Plus Street 600

Celkově světlý interiér je vhodně zkombinovaný s tmavými barvami, které ladí s exteriérem vozu. Hnědé látkové a kožené čalounění sedadel je doplněno béžovým tapacirungem. Dvojité prošívání tomu všemu dodává nádech exkluzivity. Podlaha s texturou tmavého dřeva je navržena v duchu Yachting. Laminované dvířka skříněk a zásuvek, odolné vůči poškrábání, v příjemné hnědé barvě a textuře jen doplňují harmonii celého automobilu a navozují klidnou a příjemnou atmosféru.

Posezení je vytvořeno rychle díky otočným kapitánským sedadlům řidiče a spolujezdce. Zadní sezení tvoří dvě, dost tvrdé samostatná sedadla vybavena úchyty ISOFIX. Pro zvýšení komfortu je navíc vnitřní sedadlo lze posunout směrem do uličky. V této poloze může zůstat i během jízdy. Při dodatečném vybavení je možné celé sezení přizpůsobit na doplňkovou postel.

Kuchyň je velkoryse vybavena troj plotýnkovým sporákem, dřezem a 90 litrovou kompresorovou chladničkou. Dostatek odkládacího prostoru zajišťují velké zásuvky, skříňky a několik otevřených polic. Je třeba vyzdvihnout i to, že čela skříněk a zásuvek jsou laminátové a odolné proti poškrábání. Pracovní deska je díky přídavné desce a krytu na dřez flexibilní a poskytuje dostatek místa.

Velikost koupelny je podle zvolené varianty automobilu. Více místa a pohodlí pro osobní hygienu poskytne verze Lifetime s podélnými postelemi. Nevýhodou však bude skutečnost, že zabere místo až po kuchyňský dřez a po sprchování zůstane mokra podlaha. Zde však záleží na osobním přístupu jednotlivce, kterou variantu bude preferovat. Obě obsahují standardní okénko pro dostačující větrání.

Jelikož nabízené plusko je pouze ve dvou verzích, velký výběr na uspořádání postelí nemáme. Není to na škodu, protože vlastně nabízejí ten nejběžnější základ, který v obytných dodávkách může být. Verze s podélnými postelemi poskytuje více místa na spaní a je vybavena praktickými skříňkami. Nevýhodou je, že někdy omezují ve volném pohybu, da se však na to zvyknout. Musíme vyzdvihnout kvalitu pohodlných matrací ze studené pěny.

Obytné vozy této třídy jsou určeny hlavně dvojicím. I model BoxStar splňuje svým vybavením a komfortem předpoklady, že páry mohou pohodlně trávit na cestách i několik týdnů. Je však na zvážení, zda se vyplatí investovat pro model s Pluskem v názvu navíc několik tisíc. Základní cena tohoto automobilu totiž začíná na částce 55.990 Eur.

Foto: Knaus