Pro lepší zážitek prosím změňte svůj prohlížeč na CHROME, FIREFOX, OPERA nebo Internet Explorer.

Detail místa

Tipy na výlet

Zoo Dvůr Králové


Popis
Typ : Tip na výlet
Přidáno : 20. 7. 2020
Lokalita : ZOO Dvůr Králové, Štefánikova, Dvůr Králové nad Labem, Česko
Příroda : zoo

Zoologická zahrada a Safari park Dvůr Králové, zaměřená na chov afrických zvířat, byla založená v roce 1946. Vstupné zahrnuje pěší pochůzku mezi expozicemi se zvířaty. Několikrát do dne se uskutečňuje povídaní o jednotlivých skupin zvířat s proškoleným zaměstnancem.

Doporučuji si v rámci návštěvy zoologický zahrady koupit buď lístek na upravený turistický autobus spolu s výkladem o zvířatech a částech safari anebo si zaplatit vjezd vlastním autem.

Safari je rozděleno na několik části nazvaných podle národních parcích v Africe, v kterých se nacházejí býložravce a pak se zde nachází samostatné lví safari.

 V areálu se nachází několik stánku a restaurací, přičemž řada z nich je zaměřená na africké speciality (ochutnali jsme tři druhy afrických jídel a byly vynikající).

Co se týče parkování, k dispozici je parkoviště před vstupem do zoo ale může se stát (to se stalo nám), že bude plně obsazené. 

https://safaripark.cz/

 

 Lokalita
Hodnocení a komentáře

Novinky ze světa karavaningu
For Caravan 2017
FOR CARAVAN Praha: Tři haly obytných aut a karavanů
Zájem o karavany i obytná auta už několik let neustále roste a pandemie koronaviru touhu po nezávislém cestování ještě více umocnila. Poslední listopadový víkend se do Prahy po dvou letech... číst více ...

Bürstner Eliseo
Luxusní obytná dodávka Bürstner Eliseo je k dispozici už v pěti verzích
Bürstner nadále rozvíjí svou úspěšnou sérii Eliseo a nabízí celkem pět půdorysů, které slibují ještě větší komfort bydlení. Eliseo znamená sofistikované prostředí a mimořádný komfort. Tentokrát se pozornost soustřeďuje na... číst více ...

Camping World Neugebauer Říčany u Prahy
Camping World Neugebauer otevřel v Říčanech u Prahy novou pobočku
Česko-rakouský prodejce obytných automobilů Camping World Neugebauer otevřel v Říčanech u Prahy svou druhou českou pobočku. Výhradní dovozce obytných automobilů Carthago a Malibu do České republiky si zároveň v rámci... číst více ...

Podobná místa
Nahoře