Pro lepší zážitek prosím změňte svůj prohlížeč na CHROME, FIREFOX, OPERA nebo Internet Explorer.

Detail místa

Tipy na výlet

Zoo Dvůr Králové


Popis
Typ : Tip na výlet
Přidáno : 20. 7. 2020
Lokalita : ZOO Dvůr Králové, Štefánikova, Dvůr Králové nad Labem, Česko
Příroda : zoo

Zoologická zahrada a Safari park Dvůr Králové, zaměřená na chov afrických zvířat, byla založená v roce 1946. Vstupné zahrnuje pěší pochůzku mezi expozicemi se zvířaty. Několikrát do dne se uskutečňuje povídaní o jednotlivých skupin zvířat s proškoleným zaměstnancem.

Doporučuji si v rámci návštěvy zoologický zahrady koupit buď lístek na upravený turistický autobus spolu s výkladem o zvířatech a částech safari anebo si zaplatit vjezd vlastním autem.

Safari je rozděleno na několik části nazvaných podle národních parcích v Africe, v kterých se nacházejí býložravce a pak se zde nachází samostatné lví safari.

 V areálu se nachází několik stánku a restaurací, přičemž řada z nich je zaměřená na africké speciality (ochutnali jsme tři druhy afrických jídel a byly vynikající).

Co se týče parkování, k dispozici je parkoviště před vstupem do zoo ale může se stát (to se stalo nám), že bude plně obsazené. 

https://safaripark.cz/

 

 Lokalita
Hodnocení a komentáře

Novinky ze světa karavaningu
Rakousko, dálnice E45
Rakousko zavádí nové denní dálniční známky a upravuje ceník poplatků pro rok 2024
Rakousko zavádí novou možnost placení dálničních poplatků, která se na první pohled nemusí zdát velmi atraktivní. Rakouská vláda rozhodla o zavedení jednodenní dálniční známky, která vstoupí v platnost od příštího... číst více ...

Dethleffs Globevan Fiat
Nový kempingový minivan Dethleffs Globevan na bázi Fiatu Ulysse
Dethleffs, německý výrobce obytných aut patřící do skupiny Erwin Hymer Group, použil poprvé jako základní vůz pro populární Globevan modelového roku 2024 Fiat Ulysse. Nový Dethleffs Globevan nabízí řadu vymožeností,... číst více ...

Affinity M Three
Affinity M Three se třemi lůžky a neobvyklým uspořádáním na bázi MAN TGE
Model M Three od společnosti Affinity vyniká základním vozidlem a výjimečným uspořádáním, které nabízí lůžka pro tři osoby. Affinity jím navazuje a rozšiřuje segment obytných dodávek M One a M... číst více ...

Podobná místa
Nahoře