Pro lepší zážitek prosím změňte svůj prohlížeč na CHROME, FIREFOX, OPERA nebo Internet Explorer.

Detail místa

Tipy na výlet

Zoo Dvůr Králové


Popis
Typ : Tip na výlet
Přidáno : 20. 7. 2020
Lokalita : ZOO Dvůr Králové, Štefánikova, Dvůr Králové nad Labem, Česko
Příroda : zoo

Zoologická zahrada a Safari park Dvůr Králové, zaměřená na chov afrických zvířat, byla založená v roce 1946. Vstupné zahrnuje pěší pochůzku mezi expozicemi se zvířaty. Několikrát do dne se uskutečňuje povídaní o jednotlivých skupin zvířat s proškoleným zaměstnancem.

Doporučuji si v rámci návštěvy zoologický zahrady koupit buď lístek na upravený turistický autobus spolu s výkladem o zvířatech a částech safari anebo si zaplatit vjezd vlastním autem.

Safari je rozděleno na několik části nazvaných podle národních parcích v Africe, v kterých se nacházejí býložravce a pak se zde nachází samostatné lví safari.

 V areálu se nachází několik stánku a restaurací, přičemž řada z nich je zaměřená na africké speciality (ochutnali jsme tři druhy afrických jídel a byly vynikající).

Co se týče parkování, k dispozici je parkoviště před vstupem do zoo ale může se stát (to se stalo nám), že bude plně obsazené. 

https://safaripark.cz/

 

 Lokalita
Hodnocení a komentáře

Novinky ze světa karavaningu
Laika Kreos H 5109 a Tavo Maeve
Laika a Tavo společně pro bezpečnost čtyřnohých mazlíčků
Společnost Laika se snaží, aby byl každý krok cesty pro rekreanty a jejich čtyřnohé přátele dokonalý. Jednou z klíčových myšlenek je zajistit pohodlné a bezpečné cestování s nejbližšími, a to... číst více ...

Challenger X250
Challenger X250 získal prestižní ocenění German Innovation Award 2024
Obytný vůz Challenger X250 získal prestižní cenu za inovace German Innovation Award 2024 - Winner v kategorii Excellence in Business to Consumer - Transportation, kterou uděluje německá rada German Design... číst více ...

Volkswagen Trasporter T7
Ikonický a jasný design sedmé generace VW Transporter
Volkswagen Užitkové vozy představil první detaily nového Transporteru. Sedmá generace VW Transporter přebírá a nově interpretuje typické designové rysy šesti předchůdců. Předprodej nového vanu, jehož uvedení na trh se uskuteční... číst více ...

Podobná místa
Nahoře