VW představí na Caravan Salonu v Düsseldorfu, 24. srpna, produkční verzi svého konceptu California XXL. Automobilka se zprávou zveřejnila i trojici náčrtků, z nich každý naznačuje, že obytná dodávka zůstane do značné míry podobná loňské vizi.

Zda si automobil nakonec ponecha původní název je sporné, protože oznámení se týkalo Crafteru, jako základu pro kempingové vozidlo. Necháme se překvapit. Každopádně California XXL je inspirována úspěšným menším modelem na bázi T6, který letos slavil své 30. narozeniny a počtem 100.000 kusů, vyrobených od roku 1988, je vůbec nejúspěšnějším volnočasovým automobilem.

California XXL využívá nový Crafter se středním rozvorem. Oproti konceptu však chybí prodloužená horní zadní část. Zvýšená střecha naznačuje, že interiér nabídne velkorysou vnitřní výšku, zatímco v zadní části je místo pro velké pohodlné lůžko.

California XXL jde v upravené verzi do výroby

Koupelna je kompletně vybavena toaletou a sprchovým koutem. Na výběr bude volba jasných barev a praktických řešení, specifikace kterých ještě nebyly zveřejněny. Společnost VW potvrdila, že model XXL bude k dispozici s možností volby jedno nebo dvoubarevného provedení.

California XXL jde v upravené verzi do výroby

Koncept využíval motor 2.0 TDI s výkonem 177 koní a volbu 4Motion. VW Užitkové vozy byl při uvedení novinky na tyto informace skoupí, takže přesné specifikace se dozvíme pravděpodobně až na Caravan salonu v Düsseldorfu. Po jejich zveřejnění se všechny novinky dozvíte na našich stránkách. Sledujte nás nadále.

 

Foto: Volkswagen