Sobota, 9. prosince, 2023

Rychlostní limity v Evropě

Při cestě autem do sousedních evropských zemí je třeba si uvědomit, že ne všude platí tytéž dopravní předpisy. Proto je třeba ještě před zahájením cesty seznámit se s dopravními předpisy příslušné destinace. To platí nejen pro cílovou dovolenou na dovolené, ale také pro tranzitní země. V opačném případě může jejich porušení v případě kontroly způsobit značnou díru v dovolenkovém rozpočtu.

Všechny evropské země mají rychlostní omezení na dálnicích. Jedinou výjimkou z tohoto seznamu je Německo, kde na některých dálnicích neexistují žádná omezení rychlosti. Rychlostní limity v Evropě se dělí na tři a v některých zemích na čtyři typy. Závisí to na typu silnice, po které jedete – provoz v zastavěné oblasti, mimo zastavěné oblasti a dálniční doprava. 

1) Na území Flander (severní oblast Belgie) je maximální rychlost mimo sídla 70 km/h. V ostatních regionech Belgie je rychlostní limit 90 km/h.
2) V Bulharsku je maximální rychlost na dálnici 140 km/h povolena pouze na těch úsecích, které splňují všechny bezpečnostní požadavky. Na ostatních úsecích dálnic zůstává starý rychlostní limit 130 km/h.
3) V Německu je doporučená maximální rychlost na dálnici 130 km/h.
4) Pokud je pouze jeden jízdní pruh pro oba směry (bez značení jízdních pruhů), platí 20 km/h. Pokud komunikaci tvoří jeden jízdní pruh v každém směru, platí povolená rychlost 30 km/h. Pro dva nebo více jízdních pruhů v každém směru je povolená maximální rychlost 50 km/h.

Souvisejíci články

Bimobil EX 412 Iveco Daily 4x4

V Německu jsou obytné auta od mýta pro vozidla nad 3,5t osvobozeny, neplatí to však pro všechny

V Německu byla přijata novela zákona, kterou se bude od prosince spojovat mýtné pro těžká nákladní vozidla s emisemi CO₂. Od 1. července 2024 se následně mýtné rozšíří i na vozidla nad 3,5 tuny. Přestože obytná vozidla v této váhové kategorii jsou od mýta osvobozena, malá část z nich však placení mytného neunikne.
Rakousko, dálnice E45

Rakousko zavádí nové denní dálniční známky a upravuje ceník poplatků pro rok 2024

Rakousko zavádí novou možnost placení dálničních poplatků, která se na první pohled nemusí zdát velmi atraktivní. Rakouská vláda rozhodla o zavedení jednodenní dálniční známky, která vstoupí v platnost od příštího roku za cenu 8,60 eura. Zároveň se výrazně zdražuje desetidenní dálniční známka.
Sant'Angelo Village, Itálie

Nejpozoruhodnější evropské kempy s tobogány a aquaparky

Letní dovolenou bez vodních radovánek si umí představit jen málo lidí. Voda k létu prostě patří, hlavně pokud se jedná o rodinnou dovolenou. I dovolená v kempu je bez koupání možná, ale ve vedrech spíše nesmyslná. PiNCAMP, kempový portál německého autoklubu ADAC, sestavil seznam šestnácti kempů s nejúžasnějšími tobogány a nejkrásnějšími aquaparky v celkem šest různých evropských zemích.
Camping du Domaine de Massereau, Francie

Nejkrásnější udržitelné kempy v Evropě pro dovolenou šetrnou ke klimatu

Léto je tady, teploty stoupají a mnozí si kladou otázku: Mohu jet na letní dovolenou s čistým svědomím, když všichni mluví o negativních vlivech na klima, škodlivých emisích, plýtvání energií a znečišťování životního prostředí? Která forma dovolené je tedy udržitelná a šetrná ke klimatu?
Kemp Claudia, Itálie

Pravidla silničního provozu v zahraničí. Jiný kraj, jiný mrav.

Letní prázdniny se blíží, což znamená, že mnoho rodin vyrazí trávit dovolené v zahraničí. Přestože vlastní auto stále zůstává nejoblíbenějším dopravním prostředkem pro zahraniční dovolenou, stále přibývá více cestovatelů, kteří využívají služeb půjčoven obytných automobilů. Proto by mělo být samozřejmostí, aby se každý, kdo...

Inzerce

Možnost publikovat zdarma inzeráty tykající se karavaningu a kempingu. Profesionální prodejci se mohou pochlubit svou nabídkou a oslovit tak množství čtenářů.

Magazín

Akromobil.cz se představuje jako mediální platforma za účelem přinášení nejnovějších a nejdůležitějších zpráv ze světa obytných automobilů, karavanů a cestování.

Kemping

Stellplatz, karavanové stání a parkování, kempování. Místa s podrobným popisem s možností vyhledávání a filtrace. Ověřené tipy na výlety od čtenářů.