Úterý, 28. května, 2024

Rychlostní limity v Evropě

Při cestě autem do sousedních evropských zemí je třeba si uvědomit, že ne všude platí tytéž dopravní předpisy. Proto je třeba ještě před zahájením cesty seznámit se s dopravními předpisy příslušné destinace. To platí nejen pro cílovou dovolenou na dovolené, ale také pro tranzitní země. V opačném případě může jejich porušení v případě kontroly způsobit značnou díru v dovolenkovém rozpočtu.

Všechny evropské země mají rychlostní omezení na dálnicích. Jedinou výjimkou z tohoto seznamu je Německo, kde na některých dálnicích neexistují žádná omezení rychlosti. Rychlostní limity v Evropě se dělí na tři a v některých zemích na čtyři typy. Závisí to na typu silnice, po které jedete – provoz v zastavěné oblasti, mimo zastavěné oblasti a dálniční doprava. 

1) Na území Flander (severní oblast Belgie) je maximální rychlost mimo sídla 70 km/h. V ostatních regionech Belgie je rychlostní limit 90 km/h.
2) V Bulharsku je maximální rychlost na dálnici 140 km/h povolena pouze na těch úsecích, které splňují všechny bezpečnostní požadavky. Na ostatních úsecích dálnic zůstává starý rychlostní limit 130 km/h.
3) V Německu je doporučená maximální rychlost na dálnici 130 km/h.
4) Pokud je pouze jeden jízdní pruh pro oba směry (bez značení jízdních pruhů), platí 20 km/h. Pokud komunikaci tvoří jeden jízdní pruh v každém směru, platí povolená rychlost 30 km/h. Pro dva nebo více jízdních pruhů v každém směru je povolená maximální rychlost 50 km/h.

Souvisejíci články

Outdoorové aktivity s Winnebago

Podle Winnebago Industries stále více lidí vyhledává outdoorové aktivity

Podle nedávného průzkumu společnosti Winnebago Industries, předního výrobce produktů pro rekreaci, stále více lidí hledá v přírodě outdoorové aktivity a místo, kde najdou zdraví a štěstí, než kdykoli předtím.
Knaus Tabbert - Rent and Travel

Digitální platforma Rent And Travel očekává silnou letní sezónu 2024 a expanduje do Itálie

Rent And Travel je jeden z nejlepších portálů k pronájmu obytných vozidel v Německu s cílem přilákat ke značkám skupiny Knaus Tabbert nové zákazníky a dlouhodobě je nadchnout pro karavaning.
Stellplatz LMC v Sassenbergu

LMC vytváří stellplatz pro obytné automobily ve vlastním výrobním areálu v Sassenbergu

Výrobce vozidel pro volný čas LMC rozšiřuje nabídku služeb a bude poskytovat parkovací místa k přenocování pro obytná vozidla a karavany na továrním stellplatzu v Sassenbergu.
Bimobil EX 412 Iveco Daily 4x4

V Německu jsou obytné auta od mýta pro vozidla nad 3,5t osvobozeny, neplatí to však pro všechny

V Německu byla přijata novela zákona, kterou se bude od prosince spojovat mýtné pro těžká nákladní vozidla s emisemi CO₂. Od 1. července 2024 se následně mýtné rozšíří i na vozidla nad 3,5 tuny. Přestože obytná vozidla v této váhové kategorii jsou od mýta osvobozena, malá část z nich však placení mytného neunikne.
Rakousko, dálnice E45

Rakousko zavádí nové denní dálniční známky a upravuje ceník poplatků pro rok 2024

Rakousko zavádí novou možnost placení dálničních poplatků, která se na první pohled nemusí zdát velmi atraktivní. Rakouská vláda rozhodla o zavedení jednodenní dálniční známky, která vstoupí v platnost od příštího roku za cenu 8,60 eura. Zároveň se výrazně zdražuje desetidenní dálniční známka.

Inzerce

Možnost publikovat zdarma inzeráty tykající se karavaningu a kempingu. Profesionální prodejci se mohou pochlubit svou nabídkou a oslovit tak množství čtenářů.

Magazín

Akromobil.cz se představuje jako mediální platforma za účelem přinášení nejnovějších a nejdůležitějších zpráv ze světa obytných automobilů, karavanů a cestování.

Kemping

Stellplatz, karavanové stání a parkování, kempování. Místa s podrobným popisem s možností vyhledávání a filtrace. Ověřené tipy na výlety od čtenářů.