Středa, 28. února, 2024
Caravan Park Sexten

Zimní kempování: vzdorujte chladu v teple a pohodlí

Pro některé fanoušky kempování se v tomto období šíří velmi zvláštní očekávání, kterým je zimní kempování. Je to zvláštní kapitola, protože pro mnohé se sezóna končí na podzim a začíná na jaře.
Forster LiFePO4 Standard baterie

Palubní baterie pro obytná vozidla: typy, vlastnosti, výhody a nevýhody

Palubní baterie je zodpovědná za napájení elektrických zařízení v konstrukci nebo obytné části obytného auta, když není k dispozici externí napájení. Z tohoto důvodu jsou pro soběstačnost obytného vozidla kladeny požadavky hlavně na kvalitní vysokokapacitní baterie.
Porovnání užitečného zatížení obytných automobilů: Kolik si vzít s sebou?

Porovnání užitečného zatížení obytných automobilů: Kolik si vzít s sebou?

Mnoho rodin si plánuje dovolenou obytným automobilem, ale kolik zavazadel si vlastně mohou s sebou vzít? Jaké modely vozidel jsou pro rodiny vhodné, pokud...
Povinná výbava, co je potřeba mít v zahraničí

Povinná výbava, co je potřeba mít v zahraničí

Při plánování dovolené po vlastní ose málokoho napadne zabývat se myšlenkou nad povinnou výbavou té které země. Evropské státy mají většinou jednotná pravidla ohledně...
Jednoduché tipy pro upevnění kuchyňského nádobí v obytném autě

Jednoduché tipy pro upevnění kuchyňského nádobí v obytném autě

Dobrých nápadů není nikdy dost. Proto přinášíme pár jednoduchých tipů na umístění a zajištění kuchyňského nádobí a příslušenství proti kmitání a jejich stabilizaci během jízdy. Jednoduchým způsobem tak můžete používat vaši oblíbenou skleněnou, resp. porcelánovou soupravu a nemusíte ji měnit za umělohmotnou.

Průvodce pro obytné automobily X – Vestavěné a přídavné lůžka, přistýlky

Obytné automobily jsou vybaveny pevnými lůžky a lůžky přídavnými, které nejsou viditelně a je třeba je s minimálním úsilím vytvořit. Pevná lůžka tvoří součást ložnice, která je ve většině situována v zadní části automobilu a v případě alkovny pevná lůžka najdeme i nad kabinou řidiče.

Průvodce pro obytné automobily IX – Úložné prostory, okna a vypínače

Obytné automobily mají četné úložné prostory. Kromě velkých prostorů v podobě garáži, které pojmu v některých případech dokonce skútry, spoustu úložných prostorů najdeme v interiéru automobilu. Ty mají různé formy, od prostorů skrytých v podlaze, přes různé šuplíky a skříňky až po šatní skříně.

Průvodce pro obytné automobily VIII – Teplá voda a sprcha

Komfort v obytném automobilu zvyšuje i možnost mít neustále teplou vodu, ať už v kuchyni nebo ve sprše. Bojler na ohřev vody využívá plynové láhve a dokáže zajistit teplou vodu během pár minut. V automobilech Carado, které v tomto instruktážním videu hrají hlavní roli, to trvá 20 minut.
Průvodce pro obytné automobily VII - Plynový sporák a lednice

Průvodce pro obytné automobily VII – Plynový sporák a lednice

Rychlé seznámení se s plynovým sporákem a potřebnými věcmi, které byste měli vzít v úvahu, když chcete v obytném automobilu vařit. Součástí kuchyňského vybavení každého obytného automobilu jsou různé typy chladniček, nejčastěji s integrovaným mrazákem.
Průvodce pro obytné automobily VI - Klíče, topení, baterie a řídící panel

Průvodce pro obytné automobily VI – Klíče, topení, baterie a řídící...

K zajištění funkčnosti elektrických zařízení a fungování obytného automobilu jako celku, je automobil osazen dvěma bateriemi. Kromě baterie, kterou najdeme v kabině na původním místě určeném výrobcem podvozku, výrobce obytného automobilu přidává k zajištění chodu a plné funkčnosti ještě jednu dodatečnou baterii.
Průvodce pro obytné automobily V - Toaleta

Průvodce pro obytné automobily V – Toaleta

Mít své soukromé WC na dovolené stále s sebou přináší jisté příjemné výhody. Na druhé straně však tento druh pohodlí vyžaduje i jisté povinnosti a nutnost péče za účelem zajištění bezchybného chodu a hygieny. Představujeme nejdůležitější informace kdy, kde a jak vyprázdnit kazetu s odpadem a znovu připravit chemické WC pro další použití.
Průvodce pro obytné automobily IV - Elektřina, voda a nafta

Průvodce pro obytné automobily IV – Elektřina, voda a nafta

Které kabely, jaké adaptéry a čemu je třeba věnovat pozornost na připojení obytného automobilu k externímu zdroji energie, informace o tankování a plnění obytného automobilu pitnou vodou a odstraňování přebytečné odpadní vody prozradí další díl průvodce pro obytné automobily.
Průvodce pro obytné automobily III - Plyn a plynové láhve

Průvodce pro obytné automobily III – Plyn a plynové láhve

Každý obytný automobil je pro své správné fungování závislý na plynu. Neobejdou se bez něj mnohé zařízení, které zpříjemňují život a jsou nedílnou součástí obytného automobilu. Patří mezi ně například plynový sporák, topení, bojler na ohřev teplé vody pro umyvadlo a sprchový kout, popřípadě lednice.
Průvodce pro obytné automobily II - Bezpečnostní tipy

Průvodce pro obytné automobily II – Bezpečnostní tipy

Při jízdě obytným automobilem bychom měli znát a pochopit několik důležitých věcí, které přímo souvisejí s bezpečností silničního provozu. Hlavně bychom měli mít auto stále v rukou a nezapomínat na rozměry, plochu a hmotnost našeho obytného automobilu. Hlavně při delších jízdách se po čase jaksi na tyto faktory zapomíná.
Průvodce pro obytné automobily I - Co je třeba udělat před odjezdem na cestu

Průvodce pro obytné automobily I – Co je třeba udělat před...

To, že jízda s obytným automobilem má své specifika a velké rozdíly oproti klasickým automobilům snad netřeba ani připomínat. Proto už před odjezdem na dovolenou nebo výlet s obytným automobilem, je třeba si uvědomit, které věci je nutné zkontrolovat a provést.

Značky a modely

Nejnovější příspěvky