Povinná výbava, co je potřeba mít v zahraničí

Povinná výbava, co je potřeba mít v zahraničí

Při plánování dovolené po vlastní ose málokoho napadne zabývat se myšlenkou nad povinnou výbavou té které země. Evropské státy mají většinou jednotná pravidla ohledně základních prvků výbavy, ale najdou se odlišnosti, o kterých řidiči...
Jednoduché tipy pro upevnění kuchyňského nádobí v obytném autěvideo

Jednoduché tipy pro upevnění kuchyňského nádobí v obytném autě

Dobrých nápadů není nikdy dost. Proto přinášíme pár jednoduchých tipů na umístění a zajištění kuchyňského nádobí a příslušenství proti kmitání a jejich stabilizaci během jízdy. Jednoduchým způsobem tak můžete používat vaši oblíbenou skleněnou, resp. porcelánovou soupravu a nemusíte ji měnit za umělohmotnou.
Průvodce pro obytné automobily X - Vestavěné a přídavné lůžka, přistýlkyvideo

Průvodce pro obytné automobily X – Vestavěné a přídavné lůžka, přistýlky

Obytné automobily jsou vybaveny pevnými lůžky a lůžky přídavnými, které nejsou viditelně a je třeba je s minimálním úsilím vytvořit. Pevná lůžka tvoří součást ložnice, která je ve většině situována v zadní části automobilu a v případě alkovny pevná lůžka najdeme i nad kabinou řidiče.
Průvodce pro obytné automobily IX - Úložné prostory, okna a vypínačevideo

Průvodce pro obytné automobily IX – Úložné prostory, okna a vypínače

Obytné automobily mají četné úložné prostory. Kromě velkých prostorů v podobě garáži, které pojmu v některých případech dokonce skútry, spoustu úložných prostorů najdeme v interiéru automobilu. Ty mají různé formy, od prostorů skrytých v podlaze, přes různé šuplíky a skříňky až po šatní skříně.
Průvodce pro obytné automobily VIII - Teplá voda a sprchavideo

Průvodce pro obytné automobily VIII – Teplá voda a sprcha

Komfort v obytném automobilu zvyšuje i možnost mít neustále teplou vodu, ať už v kuchyni nebo ve sprše. Bojler na ohřev vody využívá plynové láhve a dokáže zajistit teplou vodu během pár minut. V automobilech Carado, které v tomto instruktážním videu hrají hlavní roli, to trvá 20 minut.
Průvodce pro obytné automobily VII - Plynový sporák a lednicevideo

Průvodce pro obytné automobily VII – Plynový sporák a lednice

Rychlé seznámení se s plynovým sporákem a potřebnými věcmi, které byste měli vzít v úvahu, když chcete v obytném automobilu vařit. Součástí kuchyňského vybavení každého obytného automobilu jsou různé typy chladniček, nejčastěji s integrovaným mrazákem.
Průvodce pro obytné automobily VI - Klíče, topení, baterie a řídící panelvideo

Průvodce pro obytné automobily VI – Klíče, topení, baterie a řídící panel

K zajištění funkčnosti elektrických zařízení a fungování obytného automobilu jako celku, je automobil osazen dvěma bateriemi. Kromě baterie, kterou najdeme v kabině na původním místě určeném výrobcem podvozku, výrobce obytného automobilu přidává k zajištění chodu a plné funkčnosti ještě jednu dodatečnou baterii.
Průvodce pro obytné automobily V - Toaletavideo

Průvodce pro obytné automobily V – Toaleta

Mít své soukromé WC na dovolené stále s sebou přináší jisté příjemné výhody. Na druhé straně však tento druh pohodlí vyžaduje i jisté povinnosti a nutnost péče za účelem zajištění bezchybného chodu a hygieny. Představujeme nejdůležitější informace kdy, kde a jak vyprázdnit kazetu s odpadem a znovu připravit chemické WC pro další použití.
Průvodce pro obytné automobily IV - Elektřina, voda a naftavideo

Průvodce pro obytné automobily IV – Elektřina, voda a nafta

Které kabely, jaké adaptéry a čemu je třeba věnovat pozornost na připojení obytného automobilu k externímu zdroji energie, informace o tankování a plnění obytného automobilu pitnou vodou a odstraňování přebytečné odpadní vody prozradí další díl průvodce pro obytné automobily.
Průvodce pro obytné automobily III - Plyn a plynové láhvevideo

Průvodce pro obytné automobily III – Plyn a plynové láhve

Každý obytný automobil je pro své správné fungování závislý na plynu. Neobejdou se bez něj mnohé zařízení, které zpříjemňují život a jsou nedílnou součástí obytného automobilu. Patří mezi ně například plynový sporák, topení, bojler na ohřev teplé vody pro umyvadlo a sprchový kout, popřípadě lednice.

Nejnovější příspěvky