Reklama

Nový obytný Ford s přívlastkem Nugget vychází z oblíbeného užitkového modelu Transit Custom. Přestavbu na obytný automobil vyvinula specializovaná společnost Westfalia, která ho už úspěšně nabízí v Německu. Českou premiéru měl Nugget na veletrhu For Caravan 2019 a fanouškům nezávislého cestování se představil ve verzi s výklopnou střechou. Následně Ford Motor Company ČR přinesl pro příznivce tohoto vozu potěšující zprávu v podobě upřesnění termínu jeho dostupnosti u tuzemských prodejců.

Prodeje obytných vozů stále rostou. V roce 2017 se jich v Evropě poprvé prodalo více než sto tisíc. Transit Custom Nugget bude zpočátku k dostání v Belgii, Itálii, Německu, Rakousku a ve Švýcarsku. Česká republika bude následovat v druhé vlně rozšíření prodeje v Evropě a první automobily lze u prodejců očekávat na přelomu třetího a čtvrtého čtvrtletí 2019.

Reklama


Komfort jako doma

V Transitu Custom Nugget mohou přenocovat až čtyři osoby. Jedno pohodlné dvojlůžko se vyklápí z prostoru ve střeše a druhé se nachází v obytné části. Model Nugget Plus s prodlouženým rozvorem nabízí ještě více prostoru a také zabudovanou toaletu s výklopným umyvadlem.

Ford Transit Custom Nugget

Transit Custom Nugget nabízí výběr mezi nastavitelnou výklopnou střechou a pevnou zvýšenou střechou. Nugget Plus je o 367 mm delší než standardní model a zvýšená střecha se vyrábí sériově. Obytný prostor je rozdělen na tři zóny. Vzadu se nachází kuchyňka ve tvaru písmene L, uprostřed je obytná část s jídelním koutem, ložnice našla místo ve střeše.

Podlaha se vzhledem imitujícím dřevo je praktická a snadno se čistí. Tepelný komfort zajišťuje nezávislé topení. Plynový vařič se dvěma hořáky a ocelový dřez v kuchyňce umožňují přípravu teplých pokrmů. K uchovávání zásob slouží chladnička s objemem 40 litrů a nechybějí ani nádrže na pitnou a užitkovou vodu, každá s kapacitou 42 l. V zadní části je pak k dispozici venkovní sprcha.

Okolo sklopného stolku v obytné části se může usadit k jídlu a zábavě až pět osob – tři na lavici, dvě na otočných sedadlech řidiče a spolujezdce. Všechny varianty Transitu Custom Nugget mají zatmavená boční okna, výklopná okna ve druhé řadě a vyhřívané sklo zadního okna. Na přání lze dodat prémiový audiosystém nebo nosiče na kola a další sportovní vybavení.


Méně zastávek na tankování

Transit Custom Nugget je poháněn vyspělým vznětovým motorem Ford 2.0 EcoBlue, který se vyznačuje kultivovaným chodem, příznivým průběhem točivého momentu a nízkou spotřebou paliva.

Zákazníci mají na výběr varianty o nejvyšším výkonu 96 nebo 125 kW. Obě se standardně dodávají se šestistupňovou manuální převodovkou, na přání je však k dispozici i šestistupňová samočinná skříň SelectShift. Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 začínají na 6,3 l/100 km, respektive 165 g/km.* Ke snížení množství oxidů dusíku ve výfukových plynech přispívá sériově montovaný systém selektivní katalytické redukce.

V nabídce výbavy nechybí komunikační a zábavní systém SYNC 3 s 8palcovou dotykovou obrazovkou a hlasovým ovládáním. Bezpečnost i komfort jízdy zvyšují moderní asistenční technologie z osobních modelů značky Ford, jako jsou předkolizní asistent s detekcí chodců, adaptivní tempomat nebo širokoúhlá zadní kamera.

Transit Custom je celoevropsky nejprodávanějším modelem v segmentu dodávek s nosností do jedné tuny. Za rok 2018 má na kontě 131 800 prodaných vozů.