Populární kempingové vozidlo Ford Nugget je v Evropě známé již léta. Jeho mateřskou domovinou však bylo pouze Německo. Tentokrát se to však má změnit a jeho výhradně německá dostupnost patří minulosti. Ford se totiž rozhodl, že model Nugget začne prostřednictvím své prodejní sítě nabízet i mimo Německa. Od jara bude dostupný zpočátku v Belgii, Itálii, Rakousku a ve Švýcarsku. Očekává se, že další evropské trhy budou letos následovat.

Základem rekreačního vozu je Ford Transit Custom a k dispozici je ve třech variantách: krátký rozvor se střešním stanem nebo zvýšenou střechou a o 37 cm delší Nugget Plus se zabudovaným WC. Ceny vozů se pohybují v rozmezí 52.576 až 58.963 Eur. Všechny tři verze jsou plnohodnotné pětimístné vozidla, které poskytují místo na spaní pro čtyři lidi. Partnerem při přestavbě vozidel je kempinkový specialista, společnost Westfalia. Pro Nugget Plus je k dispozici odnímatelný piknikový stůl a čtyři skládací židle pro venkovní použití.

Od roku 1986 prodal Ford již více než 15.000 vozidel v provedení Nugget a každým rokem se tento počet zvyšuje o 1200 nových prodaných kusů.

 

Foto: Ford, Westfalia