Reklama

Ford na CMT (13. – 21. 1.2018) ve Stuttgartu představí poprvé Nugget Plus, prodlouženou verzi svého klasického kempingového minivanu Nugget. Úprava bude jako obvykle v režii společnosti Westfalia. Na novou variantu je využit Ford Transit Custom Kombi 340 L2, který nyní poskytuje delší rozvor o 367 mm. Harmonický vzhled automobilu vizuálně doplňuje propracovaná vysoká střecha.
Uvnitř automobilu je osvědčený prostorový koncept zachován z původní krátké verze, který nabízí mimo jiné i kuchyňský pult se dvěma plynovými hořáky a umyvadlo z chrom-niklové oceli. Nugget Plus obsahuje také 40 litrovou kompresorovou chladničku a nádrže na čistou a odpadnou vodu, každá o objemu 42 litrů. Venkovní sprcha na zadní straně kuchyně je užitečným doplňkem.
Díky zvětšené délce vozidla o 36 cm, bylo možné poprvé nainstalovat WC, které je možné pro případ zabezpečení soukromí oddělit rolovací zástěnou. Na levé straně přibylo sklopné umyvadlo, které eliminuje potřebu použití umyvadla v kuchyňském dřezu. Zároveň přibylo více místa a prostoru ve vestavěných skříňkách, ke kterým se přidala jedna nova v prostoru za toaletním blokem.

Ford Westfalia Nugget PlusPosuvné dveře na straně spolujezdce a velké zadní výklopné dveře umožňují pohodlný přístup do interiéru automobilu. Ten zůstává jako plnohodnotný pětimístný automobil, který nabízí navíc dvě sedačky s integrovanými úchyty ISOFIX pro dětské sedačky. Nové přední otočná sedadla s vylepšeným čalouněním a tvarováním zajišťují zvýšené pohodlí při cestách na větší vzdálenost.
Ford Nugget Plus je k dispozici s moderním Euro 6 dieselovým motorem EcoBlue ve dvou variantách: s výkonem 130 koní (96 kW) a točivým momentem 385 Nm, nebo s výkonem 170 koní (125 kW) a točivým momentem 405 Nm. Jako alternativu ke standardní šestistupňové manuální převodovce je možné zvolit automatickou, také šestistupňovou. Tato možnost vychází ze zkušenosti, když pro automatickou převodovku se rozhodlo již 40% majitelů krátké verze.
Pro úpravu výfukových plynů se využívají nejnovější technologie s SCR katalyzátorem a velkorysá 21 litrová AdBlue nádrž, která zaručuje jízdu několik tisíc kilometrů bez doplňování této tekutiny. Inspekční intervaly EcoBlue motorů jsou 60.000 km nebo každé dva roky, co nastane dříve.
Dosavadní první pozitivní reakce přiměly Ford uvést prodloužený model na trh již na začátek jara tohoto roku. Ford Westfalia Nugget Plus stojí v základní verzi 59 274 Eur. K doplnění vybavení je možné si vybrat z některých originálních balíků Westfalia jako např. velké světlíky nebo vnější balík se stolem a skládacími židlemi s jejich speciálním uchycením.

Reklama
Zdroj a foto: westfalia
Reklama