Z dílny francouzského výrobce Glénan Concept Car z Bretaně vycházejí kempingové minivany již více než 20 let. Ručně vyráběné modely s jedinečnou a nadčasovou konfigurací jsou postaveny na základním vozidle Renault Trafic. Hlavní řadou je HorizonVan pro 4 nebo 5 osob, která pro modelový rok 2024 prošla modernizací. Další novinkou výrobce je uvedení modelu HorizonVan UP s modulárním uspořádáním sezení až pro sedm osob.

HorizonVan

Základní modely HorizonVan 4 a HorizonVan 5 jsou již léta etalonem na francouzském trhu s kempingovými minivany. Glénan Concept Cars je pro modelový rok 2024 podrobil vítanému faceliftu, přičemž jim zachoval původní osvědčené uspořádání, které je u všech modelů stejné, přizpůsobeno je pouze počtu míst k sezení. Omlazení ilustruje modernější, ergonomičtější a estetičtější nábytek. K již dostupným funkcím přibylo i několik nových. Modely 2024 jsou vybaveny lavicí s ISOFIX, úložným prostorem s USB a USB-C zásuvkou, LED osvětlením vzadu a zvenčí nad bočními dveřmi (na přání) a USB zásuvkou a indukční nabíječkou na lůžku ve zvedací střeše. K dispozícii je aj vonkajšia sprcha, ktorá sa nachádza v hornej skrinke s LED osvetlením v zadnej časti vozidla.

Glénan Concept Cars HorizonVan
HorizonVan, foto: Glénan Concept Cars

Nepopiratelné plus mají kempingové minivany HorizonVan v podobě lithiové palubní LiFePO4 baterie. Kompaktnější než originální olověná baterie napájí LED osvětlení, kompresorovou chladničku a vodní čerpadlo. Dobíjí se třemi způsoby: během jízdy, když je vozidlo připojeno k síti 230 V nebo volitelným solárním panelem.

Obývací část

HorizonVan 4

Glénan Concept Cars HorizonVan 4
HorizonVan 4, foto: Glénan Concept Cars

Horizon Van 4, jak naznačuje označení je určen pro čtyři osoby a nabízí nesrovnatelnou úložnou kapacitu. Jeho vnitřní uspořádání umožnilo díky dvoumístné lavici vybavit vůz extra hlubokou kuchyní a dvěma bočními skříňkami. Pevná lavice se rozkládá třemi pohyby, kterými se získá manželská postel o rozměrech 127 x 187 cm.

Glénan Concept Cars HorizonVan 4
HorizonVan 4, foto: Glénan Concept Cars

HorizonVan 5

Glénan Concept Cars HorizonVan 5
HorizonVan 5, foto: Glénan Concept Cars

Horizon Van 5 je vybaven pevnou konvertibilní lavicí se třemi sedadly pro dospělé a v kompaktní dodávce nabízí největší možnou šířku lavice. Lavici lze rychle přeměnit na postel velkorysých rozměrů 137 x 187 cm, ve které se snadno vyspí dva dospělí nebo tři děti. Zadní část postele je u obou modelů sklopná, čímž lze nastavit ideální polohu např. pro čtení. Pro větší pohodu lze zvolit volitelný potah matrace memolux.

Glénan Concept Cars HorizonVan 5
HorizonVan 5, foto: Glénan Concept Cars

HorizonVan UP

Uvedením nového modelu HorizonVan UP si společnost Glénan Concept Cars splnila cíl, kterým bylo spojení kempinkgového minivanu s výhodami MPV v podobě modularity nezávislého sezení a posuvné lavice. Výrobce proto inovoval podlahu přidáním čtyř kolejniček, které umožňují namontovat nebo odstranit posuvnou lavici, jakož i nezávislá sedadla. Díky tomu lze HorizonVan UP nakonfigurovat na sezení pro 2 až 7 osob. Možností a kombinací je množství, od přidání jednoho až čtyř nezávislých sedadel, samostatné trojmístné posuvné lavice nebo její kombinace s jedním nebo dvěma sedadly.

Glénan Concept Cars HorizonVan UP L1
HorizonVan UP L1, zdroj: Glénan Concept Cars
Glénan Concept Cars HorizonVan UP L2
HorizonVan UP L2, foto: Glénan Concept Cars

HorizonVan UP je k dispozici ve dvou délkách (L1, 5,08 m a L2, 5,48 m). Výsledkem konstruktérů je zároveň dokonalá reakce na jeden z hlavních trendů současnosti a zaměření se na mladší, sportovnější klientelu.

Kuchyně

Kuchyně má nyní tlustší a kvalitnější pracovní desku. V ní je osazen samostatný nerezový vařič se dvěma hořáky a piezoelektrickým zapalováním. Na velké hořáky lze současně umístit hrnec o průměru 24 cm a 18 cm. Nerezový je také nový obdélníkový dřez s flexibilní vodovodní baterií, přičemž její barva se při konfiguraci přizpůsobuje mezi černým nebo broušeným hliníkovým povrchem. Velikosti nádrží na vodu jsou v segmentu kempingových minivanů vskutku impozantní. K dispozici je 90 litrů čisté vody, přičemž Nádrž na odpadní vodu má objem 55 litrů.

Glénan Concept Cars HorizonVan 4
HorizonVan 4, foto: Glénan Concept Cars

Pro uskladnění potravin a nápojů je HorizonVan vybaven 49litrovou kompresorovou chladničkou s odděleným mrazícím boxem. Přední strana dvířek chladničky ladí s vybranou barvou povrchové úpravy, černou nebo broušeným hliníkem.

Přečtěte si také:  Laika modelem H 1409 završuje obnovu integrovaných vozů řady Kosmo

Zvedací střecha

Konstrukce pantografů zvedací střechy umožňuje prostorné prostředí, z čehož těží velká postel o rozměrech 140 x 198 cm. Její dřevěný lamelový rošt a matrace z paměťové pěny zajišťují pohodlný spánek. Panoramatický výhled zajišťuje volitelný balíček, kterým umožňuje její celkové otevření.

Glénan Concept Cars HorizonVan
HorizonVan, foto: Glénan Concept Cars

Výbava, konfigurace a ceny

kempingové minivany HorizonVan jsou postaveny na základním vozidle Renault Trafic s motorem 2.0 L Blue DCI 130. Modely HorizonVan 4, 5 a UP L1 mají celkovou délku 5,08 m, HorizonVan UP L2 je dlouhý 5,48 m. Vozidla jsou standardně vybavena 16palcovými koly, Full LED světlomety s LED denními světly (C-Shape Design), stacionárním naftovým ohřívačem Webasto 2000W s nadmořskou soupravou a mnoha bezpečnostními systémy jako např. ABS s elektronickým rozdělováním brzdné síly (EBV) a nouzovým ), dynamickou kontrolou stability (ESP), stabilizací přívěsu, pomocí při rozjezdu do kopce a pod.

Glénan Concept Cars HorizonVan
HorizonVan, foto: Glénan Concept Cars

Glénan Concept Cars dává zájemcům zároveň možnost individuálního přizpůsobení vozu a nabízí na výběr ze 120 možných kombinací, například 3 barvy nábytku, 5 dekorů stolů a pracovních desek, 4 barvy čalounění, balíky povrchových úprav a pod.

Přečtěte si také:  Kempingový minivan Hyundai Staria Lounge Camper s pop-top střechou a nafukovací matrací

Cena základního modelu HorizonVan 4 a UP L1 začínají na příznivých 53.400 eur*, HorizonVan 5 má cenovku 54.400 eur*, HorizonVan UP L2 je k dostání od 55.400 eur*. U modelů UP je cena uvedena pouze ve dvousedadlové verzi pro řidiče a spolujezdce. Pro rozšíření možnosti je třeba počítat s částkou 2.990 eur za třímístnou lavici a 990 eur za sedadlo.

Více informací na domovské stránce výrobce: www.glenanconceptcars.com

Fotogalerie

Zdroj: Glénan Concept Cars

* Výrobcem doporučená maloobchodní cena založená na prodejních cenách v zemi výrobce. Ceny v jiných zemích se mohou lišit v důsledku konverze měny a DPH, poplatků a dovozních cel specifických pro danou zemi. Aktuální ceny poskytují místní prodejci.

Líbil se Vám akromobil.cz?

Naši redakci můžete podpořit peněžitým darem
v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:

2400806950 / 2010

QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.