Etrusco rozšiřuje své portfolio o novou modelovou řadu, pro kterou se rozhodlo použít automobil, který zvládne každodenní používání v městském provozu, spontánní víkendové výlety či mobilní práci. Výrobce obytných aut proto pro nový Kempingový minivan UC 5.0 XR využil jako Základní vůz flexibilní Renault Trafic. Nový všestranný vůz, který Etrusco označuje jako Urban Camper měl premiéru na letošním Caravan Salonu Düsseldorf.

Nový Kempingový minivan Etrusco UC 5.0 XR nabízí speciální formu flexibility, od každodenních úkolů, jako je nakupování, přes mobilní práci až po víkendové výlety. Jako Základní vůz nabízí Renault Trafic vysokou úroveň bezpečnosti, komfortu a jízdních vlastností. S celkovou délkou pouhých 5,08 metru je Urban Camper velmi kompaktní a snadno se s ním manévruje i v úzkých uličkách.

Jsme přesvědčeni, že Urban Camper je dokonale přizpůsoben potřebám obyvatel města. Pozorujeme trend pokrýt co nejvíce oblastí života pomocí univerzálních obytných vozů. Platí to pro mladé lidi i rodiny,“ říká Philipp Lahl, vedoucí marketingu a komunikace v Etrusco GmbH. „Se svým moderním designem a inovativními technologickými komponenty symbolizuje UC 5.0 XR dokonalý městský životní styl a atraktivní poměr ceny a výkonu.“

Osvědčený koncept

Moderní design Urban Camperu je přesvědčivý. Nápadné, jasné linie a aerodynamický profil mu dodávají sportovní ale zároveň diskrétní vzhled. Interiér s přírodními barvami zase navazuje na známé designové linie Etrusco. Urban Camper umožňuje flexibilní využití vozidla nejen pro soukromé ale i firemní účely. Díky vhodným připojením pro notebooky, tablety apod. je kdykoli připraven na možnou mobilní práci z domova. Nový model je další cenově výhodný a moderní vůz v portfoliu Etrusco, který se ideálně hodí pro vstup do světa kempingu.

Klasický půdorys a moderní design

Půdorys nového modelu je typický pro kempingové minivany se zvedací střechou, která standardně poskytuje místo ke spaní pro dva. Volitelně (za příplatek 4 099 eur) je k dispozici flexibilní lavice s upevněním ISOFIX, která po rozložení poskytuje téměř dvoumetrovou ložnou plochu. UC 5.0 XR tak může poskytnout místo ke spaní čtyřem cestovatelům. Pokud je pop-top střecha zvednuta i s lůžkem, vznikne ve vozidle prostor s největší výškou nad hlavou 2,47m.

Kromě pop-top střechy Urban Camper standardně nabízí také důmyslné vestavné skříně, kompaktní kuchyňský kout se zabudovanou 41litrovou kompresorovou lednicí, dřezem a dvouhořákovým vařičem. Vrcholem této kategorie vozidel je 45litrová nádrž na čerstvou vodu a obzvláště praktické připojení pro venkovní sprchu v zadní části.

Přečtěte si také:  Opel Zafira-e Life predstavený ako All-Electric Crosscamp Flex

Nové UC 5.0 XR zároveň přesvědčí i propracovaným konceptem nastavitelného úložného prostoru a vnitřních kolejnic. Aby se prostor výrazně zvětšil, lavici lze odstranit a následně zpětně nainstalovat jen v několika krocích. Na delší cesty je v zadní části vozu i místo pro uložení kuchyňských doplňků, oblečení a jiného dovolenkového náčiní.

Volitelná konfigurace výbavy

Pro plnohodnotné vybavení kempinkového minivanu je k dispozici zajímavá doplňková výbava ve dvou variantách. Oba balíčky s cenovým zvýhodněním 2 000 Eur usnadňují konfiguraci vozidla as prvky výbavy, jako je přídavné naftové topení a systém zatemnění obytného prostoru zajišťují vysoký komfort cestování. Balíček Comfort Package za 7 999 eur obsahuje navíc např. klimatizaci ať už zmiňovanou lavici. Balíček Complete Selection za 12 499 eur zahrnuje multimediální a navigační systém, markýzu, chlazenou odkládací schránku a další elektronické komponenty výbavy, jako je přídavné USB port a 230 V zásuvka.

Přečtěte si také:  Populární Hymer Grand Canyon S je po komplexní modernizaci ještě atraktivnější

Etrusco UC 5.0 XR

Etrusco UC 5.0 XR
Etrusco UC 5.0 XR, Zdroj: Etrusco

Podvozek: Renault Trafic
Motor: 96 kW / 130 k
Délka: 508 cm
Šířka: 197 cm
Výška: 206 cm
Vnitřní výška: 247 cm

Fotogalerie

Závěr

Etrusco se svým Urban Camperem vstupuje na konkurenční trh kempinkových minivanů s cenovkou začínající na 56 999 eurech, což je podstatně méně než VW California nebo Mercedes-Benz Marco Polo. I když jeho standardní výbava není bohatá, osloví hlavně mladé a začínající kempery. Základní vůz Renault Trafic díky svým manévrovatelným rozměrům nebude mít problém při běžném parkování, ten mu může způsobit v některých parkovacích domech výška 2,06 metru.

Zdroj: Etrusco

Etrusco

Obytná auta Etrusco znamenají středomořský životní styl a moderní design. Italská značka z Toskánska inspiruje zákazníky svým rozsáhlým produktovým portfoliem od roku 2016. Vozidla Etrusco využívají odborné znalosti skupiny Erwin Hymer Group a uzavírají její segment obytných automobilů základní úrovně, přičemž nabízejí vynikající poměr cena a výkon. Zároveň jsou charakteristické kvalitními materiály a stylovým designem interiéru a exteriéru. Vozidla Etrusco se vyrábějí v San Casciano nedaleko Florencie.

Domovská stránka výrobce: etrusco.com

Další informace jsou k dispozici na naší stránce: Etrusco

Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel Etrusco

Přečtěte si také:  Nový kempingový minivan Citroën Holidays v premiéře na CMT 2024

Líbil se Vám akromobil.cz?

Naši redakci můžete podpořit peněžitým darem
v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:

2400806950 / 2010

QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.