Fiat, Ford, Mercedes nebo Renault? Existuje velký výběr základních vozů pro obytné automobily a dodávky. Výrobce volnočasových vozidel LMC používá v současnosti ke stavbě svých obytných vozidel zejména podvozky společností Fiat a Ford. Začátkem roku začala společnost LMC u koncových zákazníků s průzkumem pro optimalizaci půdorysu obytné dodávky sestávající z prvků interiéru od sourozenců Fiat a Ford. LMC Innovan 592 kombinuje prvky interiéru z modelů Ford Innovan 590 a Fiat Innovan 600, které již v produktovém portfoliu společnosti existují. Nový půdorys nabízí řešení z hlediska flexibility a svobody pohybu a zároveň splňuje vysokou poptávku po samostatných lůžkách v obytných autech do délky šesti metrů.

Hlavní témata v novém půdorysu: flexibilnost a kompaktnost

Před konstrukčním týmem stal nelehký úkol, vtěsnat žádanou podélnou postel do vozidla o délce o něco méně než šest metrů a současně zabránit dalšímu omezování vnitřního prostoru. Flexibilita a mobilita v kuchyni a koupelně přitom sehrávaly dvě důležité klíčové otázky. Výsledek vznikl nakonec kombinací dvou již existujících modelů značky. Nový model 592 si převzal z interiéru Innovanu 600 (Fiat) design rovnoměrné kuchyně a přední chladničky a z Innovanu 590 (Ford) si ponechal vnitřní světlou výšku (více než 200 cm), jízdní komfort a umístění koupelny. Toto řešení zajišťuje pohodlí ve skupině sezení a příjemný prostor kabiny řidiče.

Ložnice s jednolůžky

Uspořádání koupelny a kuchyně poskytuje místo pro umístění dvou samostatných postelí o rozměrech 202 x 74 cm a 181 x 73 cm. Jednolůžka však nejsou napevno nainstalována. Na cestování a za účelem zvětšení úložného prostoru je lze složit. Na noc se vysunutím roštu s přídavnou matrací dají spojit do jedné postele o rozměrech 202/181 x 188 cm.

LMC Innovan 592

Flexibilní řešení kuchyně

Na rozdíl od svých sourozenců má Innovan 592 nové řešení kuchyně, které přináší mnohem menší kuchyňský blok. Tento handicap je řešen posuvnou pracovní deskou s výsuvem nad postel. Konstrukce unese až 40 kg a zajistí funkci běžné pracovní plochy, která bez problémů unese kávovar nebo jiný kuchyňský stroj. Ale i pod pracovní plochou zůstává kuchyně z velké části nedotčená. Pod postelí je osazena vysouvná kuchyňská skříňka, čímž je k dispozici úložný prostor v podobě tří poliček. Za zmínku stojí i to, že chladnička pod dvouvařičem se dá otevírat zepředu kuchyňského bloku oboustranně.

Elegantní řešení v koupelně

Součástí koupelny je nové, standardní sklápěcí umyvadlo a otočné WC. Koupelna je užší než u sourozenců. Právě zde vytváří otočná toaleta komfortní řešení, kdy v poloze sprchování je zasunuta v úložném prostoru pod podélným lůžkem. Tím kompenzuje zkrácený prostor a nabízí dostatek místa pro sprchování. V této poloze lze kazetu odebrat k vyprázdnění i zvenčí jako obvykle. Za zmínku stojí také výklopné umyvadlo, které v případě potřeby opticky licuje se stěnou a tvoří rovnou plochu se zbytkem koupelny. Baterie zůstává mimo skříňku a lze ji použít jako sprchovou hlavici nebo klasickou baterii na ruce.

Silný v detailech

LMC Innovan 592 přichází zároveň is pěknými detaily. Patří sem například skříňky bez ruček, síťka před úložným prostorem pod postelemi, otevřený věšák na saka a košile, lampičky na čtení v kolejničkách nebo mini přihrádky v kuchyni. Součástí výbavy je i všestranná taška, která se dá zavěsit na háčky zadní stěny koupelny a lze ji použít i jako taška přes rameno na nákupy.

Nasazení Fordu Transit zajišťuje popularitu

Podvozek Ford byl představen v sérii obytných dodávek LMC Innovan téměř před rokem. Oblíbený je zejména svými bezpečnostními asistenty, designem interiéru a skvělým jízdním komfortem. „Jezdí jako auto“, „Přináší skvělý pocit z prostoru“, „Vysoká světlá výška interiéru“, to jsou jen některá pozitiva ve zpětné vazbě od kupujících. To, že Ford za poslední roky výrazně zlepšil svou image, je patrné i na volání po alternativních půdorysech. LMC Innovan 592 naplňuje touhu po samostatných lůžkách ve vozidle o délce šesti metrů chytrým a kreativním způsobem, přestože Ford Transit je o něco užší dodávka. Pokud bude mít studie dobrý ohlas, mohl by se do sériové výroby dostat už pro příští sezónu.

Foto: LMC, archiv

LMC Caravan GmbH & Co. KG
LMC je zkušený výrobce obytných automobilů, obytných van a karavanů pod záštitou skupiny Erwin Hymer Group. V závodě Sassenberg v Münsterlandu společnost již více než 65 let vyrábí ve vlastním výrobním závodě vozidla pro volný čas, která se vyznačují vysokou kvalitou, odolností, bezpečností a mnoha chytrými nápady, které umožňují bezstarostné cestování.

Domovská stránka výrobce: www.lmc-caravan.de

Další informace na neší stránce: LMC

Inzerce – prodej, pronájem a koupě vozidel LMC

Líbil se Vám tento článek?

Naši redakci můžete podpořit peněžitým darem
v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:

2400806950 / 2010

QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.