Mercedes-Benz zatraktivnil své minivany Třídy V a konstrukčně shodný transportér Vito novým designem exteriéru a interiéru, větším komfortem, bezpečností a funkčností. Nové osobní modely Třídy V, EQV a Marco Polo, jakož i komerční Vito a eVito představují důležitý krok v implementaci nedávno představené obchodní strategie společnosti. Cílem je nabídnout nejžádanější dodávky střední velikosti a zároveň zajistit si vedoucí postavení v oblasti elektrické mobility a digitalizace.

Aktuální série, která byla představena v polovině 90. let, patří mezi stálice společnosti Daimler a současná generace existuje od roku 2015. S cílem specificky splnit různá přání a potřeby zákazníků, Mercedes-Benz Vans nyní prosazuje více diferencovaný strategický přístup. Stejně jako na všechna osobní auta, bude i na Třídu V, EQV a Marco Polo použita strategie luxusu, zatímco na komerční dodávky Vito a eVito bude zaměřena strategie přemiovosti. Cílem je plně implementovat tyto strategické změny ještě před zavedením připravované modulární architektury Van Electric Architecture (VAN.EA) v roce 2026. Právě nové dodávky střední velikosti představují na této cestě důležitý mezikrok. V portfoliu osobních i komerčních modelů by měly elektrické dodávky do roku 2030 tvořit více než 50-procentní podíl.

Mercedes-Benz MPV

Nový vnější design a nezaměnitelný vzhled

Jedním z vrcholů nových modelů středně velkých dodávek s hvězdou je nový vzhled. Design přední části charakterizuje výrazná maska chladiče a výrazně vykreslený nárazník. V závislosti na výbavě je maska chladiče Třídy V, EQV a Marca Pola obklopena světelným LED pásem. Špičková Třída V Exclusive má poprvé na kapotě vzpřímenou hvězdu Mercedesu. Adaptivní Multibeam LED světlomety, které jsou k dispozici buď jako standard, nebo jako volitelná výbava v závislosti na výbavě, dodávají všem modelům další stylový nádech.

Vzadu se o nezaměnitelný vzhled stará nárazník a nově navržená LED světla, kterých. Jejich ztmavený obrys vytváří teď přesnější světelný podpis. Osobní minivany mají vzadu novou chromovou ozdobnou lištu s nápisem Mercedes-Benz. Vylepšený vzhled završují nová kola z lehké slitiny s aerodynamicky optimalizovaným designem v 17-, 18- a 19-palcových velikostech, jakož i pět nových barev laku.

Přečtěte si také:  Peugeot e-Rifter Vanderer je úžasně multifunkční elektrický kempingový minivan

Mercedes-Benz Marco Polo

obytný minivan Marco Polo se zvedací stanovou střechou, kuchyňským blokem a čtyřmi lůžky zůstává v nabídce, ale upouští se od verze, která byla zaměřena na rekreační uživatele. Bývalá varianta tohoto modelu, která pod názvem Activity měla pouze čtyři lůžka a zvedací střechu a měla konkurovat VW Multivan, byla ze sortimentu obytných vozů vyřazena.

Na oplátku však Marco Polo dostane další funkci, která se ukazuje jako docela užitečná. Marco Polo se vzduchovým odpružením Airmatic, dostanete také systém vyrovnávání. Individuálně ovládané pružení kol dokáže vyrovnat nerovnosti terénu až do výšky dvanácti centimetrů, čímž se nahradí nájezdové klíny. Pokud terén není příliš svažitý, vozidlo se automaticky vyrovná.

Nový design kokpitu s high-tech vzhledem a komfortními funkcemi

Interiér se vyznačuje novým designem a digitalizací. Kokpit charakterizuje především propracovaná přístrojová deska s dotykovým displejem, nové stylové větrací otvory a nová generace volantů. Třída V, EQV a Marco Polo mají poprvé dva 12,3 palcové širokoúhlé displeje. Vito a eVito jsou vybaveny intuitivně ovládaným 10,25 palcovým centrálním displejem a novým sdruženým přístrojem s 5,5 palcovým barevným displejem.

Nová středová konzole volitelně podporuje bezdrátové nabíjení chytrých telefonů. Mezi další komfortní prvky, z nichž některé jsou volitelné, patří funkce startování Keyless, vyhřívaný volant a nové tlumené zadní osvětlení pro jízdu v noci. Ambientní osvětlení nabízí ještě individuálnější a domácnější atmosféru. Pro pohodlnější přístup dozadu má nyní Třída V a EQV standardně posuvné dveře i na levé straně vozidla. Pro Vito Tourer a Mixto, jakož i pro eVito Tourer jsou pro pohodlné nakládání a vykládání poprvé k dispozici elektrické zadní dveře Easy-Pack.

Přečtěte si také:  Nová důležitá obytná dodávka a minivany Adria pro nadcházející sezónu

Inteligentní, interaktivní a individuální MBUX

Nové portfolio minivanů je sériově vybaveno aktuální generací informačně-zábavného systému MBUX (Mercedes-Benz User Experience). S ním mohou řidiči těžit z mnoha doplňkových funkcí, jako je streamování hudby, komfortní ovládání a navigace s rozšířenou realitou.
Intuitivní koncept displeje a ovládání nabízí personalizované nastavení pro infotainment, komfort a funkce vozidla. Ovládá se na centrálním displeji, dotykových ovládacích panelech na volantu nebo prostřednictvím dialogového a jazykového asistenta „Hey Mercedes“. Mezi další výhody nové generace MBUX patří zvýšený výpočetní výkon, rozšířené funkce pro EQV a eVito a funkce podpory parkování.

Asistenční systémy jízdy a vylepšená výbava

Atraktivitu dotváří bezpečnostní a asistenční systémy s doplňkovými a částečně propracovanými funkcemi. Například aktivní brzdový asistent nyní obsahuje funkci křižovatky a dokáže varovat i před kolmo křižujícími nebo protijedoucími vozidly a nebezpečnými předjížděcími manévry, zasáhnout při nouzovém brzdění a poskytnout podporu při odbočování. Mezi rozsáhlé standardní vybavení osobních minivanů bude zahrnut i asistent předních světel včetně dešťového senzoru, aktivní asistent udržování odstupu Distronic, aktivní brzdový asistent, asistent sledování mrtvého úhlu, aktivní asistent udržování v jízdním pruhu, inteligentní asistent rychlosti. Pro pohodlné a rychlé parkování je k dispozici nový parkovací balíček s 360stupňovou vizualizaci parkování s kamerovým systémem pomocí 3D. Součástí parkovacího balíčku je také asistent manévrování s přívěsem.

Poprvé jsou k dispozici adaptivní Multibeam LED světlomety s asistentem dálkových světel Plus. 84 samostatně ovladatelných LED diod umožňují extrémně rychlé a přesné přizpůsobení světlometů aktuální dopravní situaci. Asistent dálkových světel Plus nepřetržitě osvětluje cestu před vozidlem bez oslňování ostatních účastníků silničního provozu.

Kromě rozsáhlé modernizace standardní výbavy se Mercedes-Benz přizpůsobil požadavkům zákazníků a logicky ji přizpůsobil jednotlivým stupňům výbavy. Pro osobní minivany jsou nabízeny čtyři linie výbavy, přičemž po základní verzi následuje Style, Avantgarde a luxusní Exclusive. Na přání jsou k dispozici také designové balíčky jako AMG Line a balíček Night a designový balíček EQV pro exteriér a interiér. Modely Vito lze přizpůsobit individuálním potřebám s liniemi výbavy Base, Pro a Select.

Přečtěte si také:  Mercedes-Benz slaví. První obytný vůz Marco Polo měl premiéru před 40 lety

Klíčové prvky pro budoucnost

Mercedes-Benz Vans chce zatraktivněním středně velkých dodávek posílit jejich tržní pozici. V příštích letech budou nová vozidla nejen mostem ke komplexnímu luxusnímu nebo prémiovému zážitku, ale také ke zcela elektrické budoucnosti. Klíčovým prvkem pro tuto budoucnost je připravována inovativní architektura vozů VAN.EA (Van Electric Architecture) pro bateriově-elektrické pohony, chystaná pro rok 2026. Z ní budou v budoucnu vycházet všechny nové středně velké a velké dodávky společnosti. Představení VAN.EA je také důležitým milníkem na cestě k CO₂ neutrálnímu vozovému parku a naplnění cílů v udržitelné obchodní strategii společnosti Mercedes-Benz AG. Divize dodávek již nyní nabízí elektrickou verzi každého modelu, přičemž k dnešnímu dni jich prodala více než 40 000, z nichž nejprodávanějším je model eVito.

Fotogalerie

Foto: Mercedes-Benz

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Group AG je jednou z celosvětově nejúspěšnějších automobilových společností. S Mercedes-Benz AG je skupina jedním z předních světových dodavatelů osobních automobilů vyšší kategorie a prémiových dodávek.
Zakladatelé společnosti, Gottlieb Daimler a Carl Benz, se zapsali do historie vynálezem automobilu v roce 1886. Mercedes-Benz jako průkopník automobilového inženýrství považuje formování budoucnosti mobility bezpečným a udržitelným způsobem za motivaci i povinnost. Společnost se proto nadále zaměřuje na inovativní a zelené technologie, jakož i na bezpečné a špičkové vozy, které uchvátí a inspirují.

Domovská stránka výrobce: mercedes-benz.com

Další informace jsou k dispozici na naší stránce: Mercedes-Benz

Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel Mercedes-Benz

Líbil se Vám akromobil.cz?

Naši redakci můžete podpořit peněžitým darem
v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:

2400806950 / 2010

QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.