Příchod nového modelu Westfalia Michelangelo se blíží. Jak jsme Vás již informovali, Michelangelo, který měl svou celosvětovou premiéru na veletrhu CMT ve Stuttgartu, měl by se na trhu objevit letos na jaře. Prémiový model je přesvědčivým kempingovým automobilem a zároveň prostorným vozidlem na každodenní využití. Nyní přinášíme nové detaily.

Přestavba Michelangela byla odborníky z Westfalie promyšlená do detailů. K jeho pořízení má přesvědčit šest sedadel, čtyři lůžka, z nich dvě nacházející se ve velké střešní nástavbě, kuchyňský kout, šatní skříň a dostatek úložného prostoru. S délkou 4,99 metru, šířkou 2,00 a výškou 1,95 metru se jedná o agilní a snadno manévrovatelný kompaktní minivan.

Základ Michelangela tvoří Nissan NV300 Combi Premium dCi 145 se samostatnými sedadly, zadními výklopnými a předními posuvnými dveřmi v prostoru pro cestující. Vozidlo o hmotnosti 2,9 tuny pohání silný a účinný 1,6 litrový twin-turbo dieselový motor o výkonu 107 kW (145 koňských sil) s emisemi EURO 6B.

Nissan NV300 jako kempingový minivan Michelangelo od Westfalie Nissan NV300 jako kempingový minivan Michelangelo od Westfalie Nissan NV300 jako kempingový minivan Michelangelo od Westfalie Nissan NV300 jako kempingový minivan Michelangelo od Westfalie Nissan NV300 jako kempingový minivan Michelangelo od Westfalie Nissan NV300 jako kempingový minivan Michelangelo od Westfalie Nissan NV300 jako kempingový minivan Michelangelo od Westfalie

Systém kolejnic v prostoru pro cestující umožňuje modulární sezení a maximální flexibilitu pro nakládání zavazadel, resp. sportovních potřeb. Čtyři samostatná sedadla s podélným nastavením se dají snadno vyjmout a jednotlivě umístit. Sedadla v první řadě jsou otočná o 180 stupňů, takže úprava na konfiguraci pro společnou večeři je velmi jednoduchá. Potraviny mohou být uloženy v 31 litrové kompresorové lednici a upravené na sporáku se dvěma hořáky. Kuchyňské nádoby je možné umístit do čtyř zásuvek a prostoru pro hrnce a pánve, krytého roletou. Pokud se sporák a umyvadlo z nerezové oceli nepoužívají, jsou ukryty pod poklopy se skleněných desek.

Čtyři místa na spaní oplývají velkorysými rozměry. Ve spodní části se po úpravě objeví postel s rozměry 2,00 x 1,25 metru, ve střešní nástavbě je lůžko širší o 10 cm a poskytne místo na spaní 2,00 x 1,35 metru. Obě ložnice obsahují celoplošnou lůžkovou vložku, vybavené jsou matracemi ze studené pěny. Zatemňovací žaluzie zajišťují dobrý a klidný noční spánek. Teplo pro pohodlí má na starosti ohřívač Eberspächer Airtronic D3 Plus s výkonem 3 kW.

Interiér Michelangela se vyznačuje příjemným barevným podáním a vysoce kvalitními materiály. Podlaha ma vzhled dubového masivu, pro nábytek byly zvoleny světlé přátelské fronty s hliníkovými doplňky. Ve skříňce s roletovým systémem najdeme láhev s plynem (2,8 kg) a prostor pro zásobník na vodu. Pro čistou vodu je k dispozici zásobník o objemu 27 litrů, nádrž pro odpadní vodu má 25 litrů. Součástí vodního systému je 12 voltové čerpadlo čisté vody. Elektrický systém je doplněn sekundární 95 Ah baterií, 230 voltovým měničem, proudovou ochranou a přípojkou na externích 230 V.

Pro pohodlí na cestách přispívají klimatizace, světelný a dešťový senzor, tempomat s omezovačem rychlosti, navigační systém se 7 palcovým dotykovým displejem a DAB rádiem a kožený volant. Exteriér je upraven o nárazníky a zrcátka v barvě vozu, 17 palcová kola z lehkých slitin a od B sloupků ztmavené skla.

NV300 Michelangelo bude k dispozici prostřednictvím specializovaných prodejců Nissanu v Německu od jara roku 2018 za ceny od 57.995 Eur. K záruce na lehké užitkové vozy, kterým Nissan přidělil pětiletou záruku výrobce na základní vozidlo, nabízí i Westfalen Mobil GmbH pětiletou záruku na obytni přestavbu.

Zdroj a foto: westfalia

Reklama