Většina dvojic, která se vydávají na dovolenou, ve skutečnosti nepotřebuje veškeré zařízení vozidel pro více osob. Affinity na potřeby takových cestovatelů myslelo a přizpůsobilo jim svůj model Duo. Affinity Duo však není žádnou novinkou, první model byl na podvozku Peugeot představen již v roce 2022. Koncept pro dvojice se stal tak populárním, že polský výrobce jej nejen rozšířil o model M Duo na bázi MAN TGE, ale pro nadcházející modelový rok 2024 stávající verzi kompletně modernizoval.

Affinity Duo bylo po uvedení na trh mimořádně dobře přijato a základní myšlenka koncepce modelu pro lidi, kteří si cení své nezávislosti, nadchla. Pro jeho každodenní používání byl ohled soustředěn na tři důležité věci, a to pohodlnou postel, funkční kuchyni a prostornou koupelnu. Proto je postel v Affinity Duo širší, toaletní část je vybavena samostatnou sprchou a prostor kolem kuchyně umožňuje párům společné vaření.

Affinity Duo
Affinity Duo, foto: Affinity

Nový základní vůz

Pro modelový rok 2024 se společnost Affinity, patřící do skupiny Kabe, rozhodla pro komplexní modernizaci modelu Duo. Hlavní a největší rozdíl představuje základní vůz. Tentokrát padla volba na Fiat Ducato, které nahradí Peugeot Boxer. Ducato přesvědčí 9stupňovou automatickou převodovkou, tempomatem a dalšími prvky výbavy, jako jsou kožený volant, kožená řadící páka a 16palcová litá kola. Bezpečnost jízdy zvyšují prvky jako ESP, Traction+, Hill Descent Control a zadní couvací kamera. Kromě toho se o bezpečnou jízdu stará rozsáhlý bezpečnostní balíček, který obsahuje asistenta nouzového brzdění, systém sledování jízdního pruhu, detekce chodců a cyklistů a mnoha další moderní systémy. Sofistikovaná konstrukce modelu vychází z technologie polointegrovaných vozidel, kdy je tovární střecha nahrazena úhledným a pro značku typickým GRP střešním dílem, do kterého je integrováno velké střešní okno.

Prostorný interiér

Design interiéru Affinity Duo, elegantní a pohodlné obytné dodávky pro dva, s úžasným smyslem pro prostor, který více připomíná polointegrovaný vůz než předělanou dodávku, je přesvědčivý. Pocit prostoru umocňuje jeho plynulý, ničím nerozdělený půdorys o vnitřní výšce 196 cm. Celoroční využití zajišťuje i po celé délce vozidla rovná dvojitá podlaha.

Přečtěte si také:  Eura Mobil představuje nový model Xtura, terénní obytný vůz pro dobrodruhy
Affinity Duo
Affinity Duo, foto: Affinity

Skupinu sezení tvoří otočná sedadla kabiny a skládací stůl, který když se nepoužívá, je připevněn na boční stěně za sedadlem řidiče. Lavice je vynechána a nahrazena podélným kuchyňským blokem. V jeho pracovní desce je zabudován dřez a plynový vařič se dvěma hořáky. Ve spodní skříňce si našla své místo 70litrová chladnička. Dojem pohodlí vytváří v neposlední řadě pro obytné dodávky nezvyklé francouzské lůžko. Není to poprvé, co společnost Affinity použila tuto modelovou variantu. Polský výrobce již při premiéře značky v roce 2020 představil mimořádný model s polohovatelným francouzským lůžkem. Podélná postel v Affinity Duo je dlouhá 190 cm a v roztáhlé poloze je široká 138 cm. Její konstrukcí se získal pod postelí velký odkládací prostor.

Affinity Duo
Affinity Duo, foto: Affinity

V zadní části Affinity Duo je zabudovaná toaletní část, která nabízí více prostoru, než je v obytných dodávkách běžné. Samostatný sprchový kout má rozměry 66 x 57 cm, chemické WC má 19litrovou kazetou. Jelikož toaletní část je umístěna až v zadní části, úložný prostor, přístupný přes zadní dveře je velmi omezený. Ten si Affinity Duo vynahrazuje množstvím šatníkových a nástěnných skříní, táhnoucích se po celé pravé straně interiéru, čímž se získalo více než dostatek místa pro zavazadla dvou osob.

Přečtěte si také:  Nová důležitá obytná dodávka a minivany Adria pro nadcházející sezónu
Affinity Duo
Affinity Duo, foto: Affinity

Specifikace Affinity Duo

Affinity Duo
Affinity Duo – den, zdroj: Affinity
Affinity Duo
Affinity Duo – noc, zdroj: Affinity

Podvozek: Fiat Ducato
Motor: 2,2 l – 180 koní
Převodovka: 9 stupňová, automatická
Provozní hmotnost: 3.070 kg
Max. povolená hmotnost: 3.500 kg
Délka: 636 cm
Šířka: 210 cm
Výška: 290 cm
Cena: od 91.080 eur*

Výbava a doplňky

Affinity Duo je standardně vybaveno plynově-elektrickým topením Truma Combi 4E a izolovanými nádržemi. Nádrž na čerstvou vodu má kapacitu 200 l a nádrž na odpadní vodu 100 l. Světlíky s elektrickými ventilatory zabezpečují odvětrání prostoru a čerstvý vzduch v koupelně a kuchyni. Standardně je vůz vybaven také palubní baterií LiFePO4 120 Ah, 70 cm širokým elektrickým schůdkem a plisovanou síťkou proti hmyzu na bočních posuvných dveřích. V případě potřeby lze objednat i naftové topení, solární systém, sinusový měnič Büttner 1700W nebo dodatečnou LiFePO4 baterii. Za příplatek je k dispozici i další vybavení, jako je markýza, venkovní sprcha, satelitní systém, pneumatické odpružení zadní nápravy nebo tažné zařízení.

Přečtěte si také:  Pössl Summit Shine 600 R Plus (2024): Obytná dodávka s výjimečnými vlastnostmi

Fotogalerie

Zdroj: Affinity

* Výrobcem doporučená maloobchodní cena založená na prodejních cenách v zemi výrobce. Ceny v jiných zemích se mohou lišit v důsledku konverze měny a DPH, poplatků a dovozních cel specifických pro danou zemi. Aktuální ceny poskytují místní prodejci.

Affinity RV Sp. z oo

Historie Affinity není tak dlouhá. Zakladatelem společnosti je bývalý designér a generální ředitel společnosti Globe-Traveller Jacek Jaskot, jehož podpis je jasně viditelný i na osobitém designu, inovativním interéru a důrazu na kvalitu. Za polskou značkou stojí švédská společnost KABE AB.

Domovská stránka výrobce: affinity-rv.eu

Další informace jsou k dispozici na naší stránce: Affinity

Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel Affinity

Líbil se Vám tento článek?

Naši redakci můžete podpořit peněžitým darem
v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:

2400806950 / 2010

QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.