Dobré jídlo k dovolené v kempu patří. Belgický výrobce Calicamp pro takové venkovní vaření vyvinul ideální modulární systém vhodný pro Volkswagen Multivan a California. Základem je chytrý odkládací box pod konstrukcí postele ve formě velké zásuvky s možností jeho rozšíření o různé kuchyňské moduly. Calicamp je k dispozici pro všechna vozidla VW Transporter s víkem zavazadlového prostoru, od T5, T6 po T6.1.

Celá historie Calicampu začala v roce 2017 na jednom rodinném výletu v Itálii. „Skvělá země, zvláště pokud se rádi procházíte po útulných trzích v těch krásných vesničkách na venkově. Po naplnění našich tašek s potravinami z mnoha místních stánků jsme stále museli vymýšlet, jak proboha připravíme všechny ty chutné ingredience, aniž bychom nezničili interiér naší Californie.“ říká Sven, inženýr, zkušený truhlář, tesař a se svým VW T6 California Ocean také vášnivý táborník. „Nakonec se nám to vždy víceméně podařilo, ale přemýšleli jsme, jak bychom mohli vylepšit naše už tak skvělé obytné auto… zrodila se myšlenka vysouvací kuchyně.“

Design

Kompaktní design je nejen příjemný na pohled, ale zaměřuje se na funkčnost s minimálním dopadem na prostor a hmotnost. Použity jsou pouze trvale udržitelné materiály, aby se zajistila životnost, která by měla přesáhnout životnost vozidla.

Venkovní kuchyně

Základem celého systému je konstrukce se zásuvkou, která poskytuje okamžitý přístup ke všemu odloženému vybavení. Inteligentní systém rozdělení na přihrádky umožňuje jednoduchou organizaci a bezpečné upevnění všech věcí. Zásuvku Calicamp lze dále rozšířit o sklopný kuchyňský rám, na který lze podle požadavků osadit různá modulární varná zařízení. Možné jsou také různé kombinace pracovních zón, od plynových hořáků, nádob na potraviny, grilů, umyvadla a dalších možností. Gril lze použít ke grilování, uzení, dušení a pečení. Zároveň během vaření zůstává úložný prostor stále přístupný.

Výroba a instalace

Systém Calicamp je navržen a vyroben v belgické Pulle. Ruční výroba je omezena na 20 kusů ročně, díky čemuž je každá výsuvná kuchyně jedinečná. Mezi objednávkou a instalací uplyne přibližně 6 týdnů. Instalace nevyžaduje žádnou úpravu vozidla a probíhá v zásadě na počkání. Zásuvku lze z vozidla jednoduše vyjmout již za 2 minuty.

Nosnost úložné zásuvky je 100 kg/280 l pro VW Multivan nebo California Beach a 100 kg/200 l pro VW California Coast nebo Ocean. Ceny pro rok 2023 začínají od 1 295 € za úložný systém bez kuchyňské linky, a od 2 880 € za skladový systém s kuchyní.

Více info: calicamp.be

Foto: calicamp

Líbil se Vám tento článek?

Naši redakci můžete podpořit peněžitým darem
v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:

2400806950 / 2010

QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.