Reklama

Nový Volkswagen Crafter zažívá v současnosti velké oživení a týká se to i světa karavaningu. Velký bratr populární T6-ky nabízí výrazně větší prostor. Toho využil výrobce karavaningového a kempingového příslušenství Reimo z německého Egelbachu a představil inovativní koncept obytné dodávky bez pevného lůžka.

Pro svou první expanzi využil Reimo nový Crafter s rozvorem 3,64 metrů. Automobil s délkou 5,99 m a šířkou 2,04 m je stále dostatečně kompaktní. Navíc dobrý pocit prostoru zajišťuje vnější výška 2,59 m. Na rozdíl od mnoho konkurentů, obytná dodávka od Reimo je bez pevného lůžka.

Reklama

Spánek pouze na rozkládací lavici

Klíčovým bodem je osvědčený spací stůl Reimo V3000. Lavice pro dva se šířkou 108 cm nabízí unikátní komfort sezení během jízdy nebo posezení u stolu. Důležitou vlastností je jeho rychlá přeměna na pohodlné lůžko. Díky rovné ploše je k dispozici pro příjemný spánek postel o rozměrech 195 x 138 cm. V3000 s centrálním stolem, spolu s otočnými předními sedadly vytváří velmi štědré posezení pro čtyři.
Volkswagen Crafter vestavba Reimo

Kuchyň se 140 litrovou lednici

Za sezením na řidičově straně je umístěna moderní kompresorová chladnička s objemem 140 litrů. Z celkové kapacity je 16 litrů určených pro mrazák. Pod ledničkou se nachází velký vytahovací box pro láhve. Naproti je mírně zkosená kuchyňská linka s exkluzivní pracovní deskou. Její součásti, plynový sporák s dvěma hořáky a umyvadlo mají skleněné kryty. Sporák a ohřev vody jsou napojeny na dvě plynové bomby o hmotnosti 11 kg. Z vnitřku a z venku přístupné bomby jsou umístěny pod šatní skříní, nacházející se v zadní části automobilu. Kuchyňská skříňka, stejně jako závěsná skříňka nad pracovní deskou nabízejí dostatečný odkládací prostor.

Velká variabilní koupelna

V zadní části je nová koupelna, jejíž velikost je v závislosti na použití proměnlivá. Keramická kazetová toaleta Dometic, sprcha a umyvadlo dělají z toaletní části skutečně závidění hodnou místnost. Skříňka pod stropem a několik polic zajišťují pořádek, a to i při jízdě.

Výborná výbava

Vodní systém se skládá ze 74 litrové nádrže s tlakovým čerpadlem na čistou vodu, spodní nádrže na odpadní vodu, baterie v kuchyňskem dřezů a sprchového setu v koupelně.
Útulné teplo v chladnějších dnech zabezpečuje Truma Combi 4. Promyšlená koncepce LED osvětlení umožňuje širokou škálu možností osvětlení interiéru pomocí stropních světel a LED pásek pod stropními skříňkami. K dispozici jsou čtecí lampičky, LED světlo v koupelně, zásuvky pro 12V (4x), 230V (2x), USB (3x) a TV anténa. Pro uvolněné sledování televize z lavice nebo z lůžka má TV své místo vedle posezení.

 

Osud připravovaného inovativního konceptu, zda se vůbec dostane do produkce Reimo, je stále nejasný. Chytřejší budeme po jeho představení veřejnosti na blížícím se Caravan Salonu v Düsseldorfu.

Více informací: www.reimo.com

Foto: reimo
Reklama