Specialista na přestavby Alpin Camper se ujal všestranné dodávky Opel Vivaro a nabízí ji jako kempingový minivan hned ve dvou verzích. Alpin Camper Vivaro 4, plně vybavený obytným prostorem a zařízením pro čtyři osoby, Alpin Camper Vivaro 2 je určen primárně pro dva. Oba modely mají 2,0litrový vznětový motor, balík s vyšší světlou výškou a trakční systém pro nezpevněné povrchy. S výškou pod dva metry jsou vhodné také pro podzemní parkování.

Opel Vivaro je známý především jako všestranný, flexibilní a zároveň efektivní lehký užitkový vůz. Vivaro však nyní dokáže mnohem víc. Ve verzi od Alpin Camperu je také praktickým a pohodlným obytným vozidlem. Specialisté z bavorského města Lenggries, které leží téměř přímo na německo-rakouských hranicích, předělávají nejprodávanější užitkový vůz Opel na velkoryse vybavené obytné auto, dostupné ve dvou variantách. Alpin Camper Vivaro 2 nabízí dostatek místa pro dvě osoby, zatímco Vivaro 4 poskytuje ubytování až pro čtyři. Bez ohledu na to, zda si zákazníci vyberou menší nebo větší variantu, je pohodlné cestování zajištěno.

Alpin Camper Vivaro 4 pro dovolenou s rodinou

V Alpin Camper Vivaro 4 je místo pro celou rodinu. Na každodenní cesty do města má obytný minivan kromě otočného sedadla řidiče a spolujezdce vzadu další dvě místa k sezení včetně úchytů Isofix pro malé pasažéry. Zadní lavici lze během několika vteřin přeměnit na manželskou postel o rozměrech 1,20 x 1,95 metru.

Navíc výklopná pop-top střecha nabízí pohodlné místo pro spaní se stejnými rozměry. Přístup do stanové střechy s trojicí velkých oken je možný přes přední sedadla.

Kuchyňský modul s úložným prostorem pro každodenní potřeby nabízí dřez s nádrží na čerstvou a odpadní vodu včetně automatického vodovodního kohoutku a jednohorákový, odnímatelný vařič poháněný plynovou kartuší. Součástí standardní výbavy je také kompresorový chladící box.

Interiér obývací části je zateplený a celý vystlaný filcem. Zatemňovací závěsy na bočních a zadních oknech, jakož i v kabině řidiče a teplé bílé LED osvětlení se starají o večerní pohodu.

Díky přídavnému ohřívači Webasto je přenocování v příjemném teplu možné i v chladném období. Technickou výbavu doplňuje lithiová baterie se zesilovačem nabíjení, 220 V externí a interní přípojka a nabíječka pro druhou baterii.

Alpin Camper Vivaro 2 pro cestovatelskou zábavu individualistů a párů

Ti, kteří raději upřednostňují víkend nebo dovolenou sami nebo ve dvou, najdou ideální řešení ve verzi Alpin Camper Vivaro 2. Největším rozdílem oproti variantě pro čtyři osoby je výklopná střecha. V tomto případě se nejedná o stanovou pop-top střechu s místem k ležení, ale o výsuvnou střechu nad prostorem sezení a kuchyňky, která nabízí až 1,90 metru vnitřní světlé výšky. I zde lze pohodlnou lavici v zadní části jednoduše přeměnit na manželskou postel s 10 centimetrů vysokou matrací ze studené pěny. Kuchyňský modul má dvouhořákový sporák s elektrickým zapalováním a integrovaný dřez. Kromě toho je k dispozici i integrovaný skládací stůl.

Alpin Camper Opel Vivaro

Specializovaná výbava nabízí i další příslušenství pro obě varianty Vivaro, jako jsou kazetové markýzy, Multirail pro připevnění sluneční plachty, terénní pneumatiky a dokonce i solární panel. Kempingový minivan Alpin Camper Vivaro pro čtyři i dvě osoby zůstává navzdory větší světlé výšce a pop-top střeše pod celkovou výškou dva metry, a i proto je plně vhodný pro každodenní používání.

Bohatá výbava základu

Opel Vivaro je standardně vybaven širokou škálou prvků, jako je klimatizace, multimediální systém s digitálním rádiem a četné asistenční systémy včetně asistenta brzdění a rozjezdu do kopce, tempomatu, omezovače rychlosti a funkcí Rear Park Pilot pro snazší manévrování. Alpin Camper Vivaro je navíc dobře připraven i na náročný terén díky balíku Opel pro drsné cesty, který zahrnuje o 25 milimetrů větší světlou výšku a trakční systém Intelli-Grip pro písek, bláto a sníh.

Alpin Camper Opel Vivaro

2,0litrový dieselový motor o výkonu 106 kW/145 k a točivý moment 370 Nm ve spojení s hladkou 8stupňovou automatickou převodovkou nabízí svižnou jízdu s příkladnou efektivitou.

Ceny za kempingové minivany Opel Vivaro poskytuje Alpin Camper na vyžádání, včetně individuální nabídky financování.

Foto: Alpin Camper

Líbil se Vám tento článek?

Naši redakci můžete podpořit peněžitým darem
v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:

2400806950 / 2010

QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.