Exkluzivní a rafinovaný vnitřní prostor, který se vyhýbá průměru. Wingamm Oasi 540.1 s délkou pouhých 5,42 m nabízí pro rok 2023 sérii vylepšení. Jedinečný vnější vzhled kompaktního automobilu o rozměrech menších než mají některá vozidla kategorie SUV nebo Van je určen toulavým, zvědavým a moderním párům, kteří v touze po objevování méně konvenčních destinací se nebojí čelit žádným kompromisům.

Italský rodinný podnik Wingamm vyrábí obytné automobily od roku 1977. V roce 1982 představil Wingamm jako první výrobce obytný automobil s monokokovou konstrukcí z GRP, přičemž pevná jednodílná konstrukce je stále jejich silnou stránkou. Pod vedením nového technického ředitele značky Wingamm aktualizoval pro rok 2023 Oasi 540, neodolatelný, nejkratší model v řadě, který je zároveň i nejprodávanějším modelem výrobce. Odtud pochází i jeho nový název, Oasi 540.1.

Wingamm Oasi 540.1

Přestože délka pod 5,5 metru není u obytných aut ničím novým, obvykle se s ní setkáme spíše v segmentu obytných dodávek. Novinka Wingammu však toto pravidlo porušuje. S tímto super kompaktním polointegrovaným vozidlem lze pohodlně manévrovat v úzkých městských uličkách a díky aerodynamice sklolaminátového monokoku si užívat komfortu jízdy zejména při dlouhých trasách.

I když jsou celkové rozměry vozu velmi malé, umístění vchodových dveří umožnilo plné využití prostoru. Oasi 540.1 získal velkou kuchyni, prostornou postel a kompletní koupelnu. Zakřivené, světlé a lesklé zařízení je navrženo tak, aby poskytovalo co nejfunkčnější prostor a bezkonkurenční pohodlí. Zajímavostí je uchycení nábytku, kdy se namísto šroubů používá lepidlo. Tvary skříněk a vnějších odkládacích prostor jsou koncipovány tak, aby bylo dosaženo maximální izolace, velikosti a snadného použití.

Přečtěte si také:  Kompaktní integrovaný vůz Le Voyageur Eterna LV7.0 GJF

Jídelní kout ve tvaru L

Wingamm Oasi 540.1 má velmi přehledné rozložení. Srdcem a příjemným prostorem interiéru je prostorné posezení ve tvaru L umístěné naproti kuchyňskému boxu. V případě potřeby jej lze předělat na samostatné jednolůžko. Oválný jídelní stůl je prostorově nastavitelný. S otočnými kapitánskými sedadly v kabině řidiče vznikne skupina sezení pro pět osob.

Wingamm Oasi 540.1

Kuchyňský blok

Rovný kuchyňský blok na straně spolujezdce s působivou velikostí je rozdělen do mnoha prostorných zásuvek a skříněk, všechny s chromovaným uzavíráním push-lock. Kuchyň je vybavena varnou deskou se dvěma hořáky, ocelovým dřezem s poklicí / krájecí deskou a 96 litrovou třícestnou lednicí. Elegantní kuchyňský blok je nově obohacený o podsvícenou stěnu z lakovaného plexiskla, která ukrývá vnitřní rám okna. Stěna je vybavena výklenky a policemi pro optimalizaci skladování v kuchyni.

Wingamm Oasi 540.1

Postel

Patentovaná dvojitá postel Wingamm o rozměrech 200 x 135 cm je ukryta pod stropem. Příprava k její použití je záležitost malé chvilky, pouhým stažením. Přístup je možný prostřednictvím žebříku nebo přes lavici. Postel s nosností 350 kg je vybavena lamelovými rošty a matrací z paměťové pěny. Otevírací okno na čele střechy poskytuje světlo, boční stěny lze využívat i z místa postele.

Toaletní část

Toaletní část v zadní části je vyrobena z pevného sklolaminátu a HPL laminátu. V koupelně nic nechybí. Obsahuje vše potřebné, velké umyvadlo se spodní skříňkou, zrcadlovou skříňku, toaletu a sprchu.

Wingamm Oasi 540.1

Úhlednější a ergonomičtější vchod

Vstupní dveře umístěné v zadní části vozu soustřeďují několik vylepšení. Jeho vnitřní rám a sklo byly nejprve upraveny tak, aby eliminovaly malé vibrace a parazitní zvuky během cesty. Vnitřní rukojeť je také pěkně potažena antracitovou kůží s prošíváním a integrovaným logem. Přidaná velká ocelová rukojeť usnadňuje nastupování a vystupování. Elektrický schůdek je hlubší.

Přečtěte si také:  Restyling integrovaných a polointegrovaných obytných vozů Laika řady Ecovip

Funkčnější vnější dvířka

Pro usnadnění otevírání elektricky uzamčených vnějších poklopů je pod uvolňovací tlačítko integrován malý výřez drážka. Ke každým dvířkům bylo přidáno i lanko pro manuální odblokování, aby se předešlo jakékoli nepříjemnosti při výpadku napájení, které by bránilo otevření elektrických zámků.

Kromě toho přístupový otvor ke kazetě WC, který byl dříve zavěšen shora, se nyní otevírá zboku. Navíc z důvodu odolnosti jsou závěsy dvířek zduplovány.

Exteriér

Při vnějším pohledu na Wingamm Oasi 540.1 zájmu jeho jasné a elegantní křivky. Garáž chybí, ale ze zadu přístupný hluboký odkládací prostor umožňuje uložení stolu a dvou kempinkových židlí. Grafika karoserie je inspirována podle manuálu značky Wingamm a může být zdobeno grafikou „Fashion Edition“ inspirovanou italským módním designem.

Wingamm Oasi 540.1

Další možnosti rozšíření výbavy

Wingamm nabízí pro všechny své modely nové volitelné technologie. Inteligentní lithiová baterie BOS LE300 Smart Battery System je navržena pro paralelní instalaci s 12V baterií. Tento systém umožňuje zvýšit kapacitu elektřiny a zároveň prodloužit životnost akumulátoru, přičemž přednost má baterie LiFePo4.

Přečtěte si také:  Carthago modelem Chic c-line T 4.9 LE rozšiřuje své portfolio vozů se základem Mercedes-Benz

Oasi 540.1 lze vybavit i novým systémem filtrace vody. Filtr dodávaný společností Acquatravel eliminuje nejen 99% bakterií obsažených ve vodě v nádrži, ale také jakékoli chutě a pachy. Instaluje se za čerpadlo a při častém používání se podle výrobce vyžaduje čištění pouze každých 6 měsíců.

Wingamm Oasi 540.1 využívá jako základ Fiat Ducato s motorem o výkonu 140 k. Doporučená cena v Německu začíná nad 97.000 eur. K dispozici je možnost vůz dovybavit samostatnými systémy nebo balíčky Drive Pack (+1920 €), Comfort Pack (+ 1800 €), Design Pack (+2160 €) nebo Wingamm Oasi Pack (+4920 €).

Foto: Wingamm

Líbil se Vám článek?

Kupte naši redakci kávu, podpořte ji peněžitým darem

bankovním převodem na účet 2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!