Arca Europa New Deal vznikla jako pokračování úspěšné modelové řady Europa. Integrovaná obytná vozidla Europa New Deal osloví mnoha vlastnostmi, které charakterizují podstatu obytných automobilů. Nejmenší z nich je model H 699 GLG s podélnými lůžky, ideální pro ty, kteří hledají pohodlí, aniž by vůz překročil sedm metrů a zároveň je pohodlný pro čtyři cestující.

Nová generace integrovaných vozidel

Kvalita a elegance vozů Arca byly vždy dva z mnoha charakteristických znaků, které ji na trhu odlišovaly. Již několik let se nabídka značky orientuje výlučně na vyšší třídu trhu, zejména s řadou Arca Europa New Deal H, která se vyznačuje exkluzivními technickými vlastnostmi a kvalitními prvky z hlediska konstrukce i z estetického hlediska. Integrovaná obytná vozidla Arca Europa New Deal H, která byla poprvé představena pro sezónu 2022 si zachovávají svůj nadčasový šarm a díky nejmodernějším technologiím, prestižním materiálům a propracovanému interiéru představují i dnes moderní vozidla. Zásluhu na tom mají hlavně konstrukční technika, ergonomická řešení a množství vychytávek, mezi něž patří dvojitá podlaha, pokovený hliníkový exteriér, zadní část z ABS plastu, vylepšená izolace, na dotek měkké obložení vnitřních stěn, vybavení z hlediska stylu, výkonu a bezpečnosti apod.

Arca Europa New Deal H 745 GLC
Arca Europa New Deal H, Foto: Arca

Jedinými novinkami pro novou sezónu jsou volitelné balíčky a některé prvky podvozku, např. standardní mlhová světla, přístrojová deska Techno Dashboard, snímače TPMS, kožený volant a řadící páka, plně digitální přístrojový panel, automatická klimatizace a přední Full LED světla.

Interiér

Modelová řada Europa New Deal H se zaměřuje na maximální kvalitu a funkčnost, přičemž vše je navrženo s ohledem na harmonii, pohodu, komfort a pohostinnost. Stěny potažené měkkou látkou izolují od vnějšího prostředí a vytvářejí útulný a chráněný prostor. Dřevěný zadní panel nástěnných jednotek je oddělen od zdi, což podporuje cirkulaci vzduchu. Nástěnné skříňky a nábytek jsou vybaveny malými štěrbinami, které umožňují plynulé proudění vzduchu, čímž se zabraňuje kondenzaci v interiéru vozidla. Tepelnou pohodu zajišťuje vytápění Truma Combi 6KW s CP Plus a Duo Control. Volitelně lze vozidlo vybavit systémem ústředního vytápění Alde.

Arca Europa New Deal H 699 GLG
Arca Europa New Deal H 699 GLG, Foto: Arca

Obývací část

Ergonomická sedadla, reproduktory v obývací části, velká okna a paketové závěsy a velká světelnost integrovaného střešního okna jsou jedněmi z mála luxusních prvků, které zpříjemňují každodenní život v obytném vozidle. Centrum obývací části tvoří skupina sezení do L s přídanou boční lavicí na straně spolujezdce. Téměř domácky velká, prostorná a elegantní a skupina sezení nabízí místo až pro pět lidí. Vzpomínkou na minulou generaci je standardní čalounění z mikrovlákna nebo umělé kůže s viditelným prošíváním. Součástí sezení je velký posuvný stůl s luxusní vrchní deskou s kamenným vzhledem, který je chráněn elegantním dřevěným okrajem.

Dvoulůžkový spouštěcí postel s ložnou plochou 190 x 145 cm činí z modelu Europa New Deal H 699 GLG vůz vhodný nejen pro páry, ale také rodiny se dvěma dětmi, s možností delegovat oddělené postele dětem a spouštěcí postel vyhradit rodičům. Pro všechny dobře dimenzované postele s matracemi z paměťové pěny a lampičkami na čtení zajišťují mimořádný komfort. Na požádání lze jídelní kout přeměnit na páté lůžko.

Arca Europa New Deal H 699 GLG
Arca Europa New Deal H 699 GLG, Foto: Arca

Kuchyně

Kuchyni charakterizují hlavně odolné materiály, robustnost a dostatek úložného prostoru. Rohová kuchyně obsahuje varnou desku se třemi plynovými hořáky s elektrickým zapalováním a skleněným krytem. Pracovní desku lze rozšířit také díky samostatnému dvoudílnému krytu dřezu, který lze v případě potřeby přeměnit na krájecí prkénko.

Pracovní deska včetně krytu dřezu je vyrobena z odolného, hygienického a hypoalergenního akrylátového kamene s dlouhou životností. Taková deska se snadno čistí a udržuje, je odolná vůči skvrnám, poškrábání a vlhkosti. Integrované umyvadlo má exkluzivní odtok na odpadní vodu, která se shromažďuje prostřednictvím pevného sifonu vybaveného systémem proti zápachu. Specialitou je prostor vyhrazený pro kávovar, rám s povrchovou úpravou připomínající kámen na ochranu okna s LED osvětlením a leštěný chromový stojan na koření.

Arca Europa New Deal H 699 GLG
Arca Europa New Deal H 699 GLG, Foto: Arca

Ložnice

Europa New Deal H klade na první místo komfort spánku, čemuž jsou přizpůsobeny použité materiály a elegantní vzhled. Podélná lůžka nad garáží, orientovaná ve směru jízdy, se snadným přístupem poskytují pohodlí a prodyšnost díky matrací z paměťové pěny a lamelovým roštům. Vybaveny jsou praktickým nočním stolkem uprostřed. Rozměry lůžek jsou velkorysé, jedno má 196 cm, druhé 192 cm a šířku 82,5 cm. V případě potřeby je lze přeměnit na maxi dvoulůžko.

Přečtěte si také:  Kompaktní integrovaný vůz Le Voyageur Eterna LV7.0 GJF

Spací prostor je obohacen o plisované závěsy, úložné kapsy a čalouněné panely zdobené prošívanými švy v čele postele. LED ambientní osvětlení, lampičky na čtení se zásuvkami USB a zdvořilostní světla na podlaze pro soukromí. Dvě skříňky umístěné pod pravou postelí, z toho jedna šatní s tyčí, jsou přístupné zepředu přes dvířka nebo shora pomocí pístového zdvihacího systému. Úložný prostor na levé straně tvoří praktické zásuvky.

Arca Europa New Deal H 699 GLG
Arca Europa New Deal H 699 GLG, Foto: Arca

Koupelna

Europa New Deal H 699 GLG poskytuje toaletní výbavu v jedné Vario místnosti, kde je na malém prostoru vše potřebné bez omezení volnosti pohybu díky otočné umyvadlové stěně. Praktické řešení sprchového koutu zvýrazňuje stylová povrchová úprava. Sprchová vanička s dvojitým odtokovým otvorem je vyrobena z tepelně tvarovaného ABS polymeru vyztuženého polyuretanovou pěnou o vysoké hustotě, která zaručuje tuhost a odolnost vůči prasklinám a deformacím. Konstrukce toalety dokazuje, že chemické WC lze pohodlně užívat i v obytném vozidle o délce pod 7 metrů. Toaletní místnost je pro optimální výměnu vzduchu vybavena oknem a střešní ventilací.

Arca Europa New Deal H 699 GLG
Arca Europa New Deal H 699 GLG, Foto: Arca

Konstrukce integrovaného vozidla

Společnost Arca používá při konstrukci vozidel technologie, které zaručují stabilitu, odolnost konstrukce vůči vnějšímu namáhání a vysokou účinnost z hlediska tepelné a zvukové izolace v úzké součinnosti používání nových materiálů.

Karoserie

Přední část obytného vozidla tvoří sklolaminátový monoblok vyrobený speciální technologií VEX, která zaručuje větší tuhost konstrukce a vysokou pevnost. Bezpečnou jízdu a manévrovatelnost umožňuje neobvykle oblé čelní sklo, které výrazně zvyšuje komfort jízdy. Obytný vůz Europa New Deal H nabízí široké boční a čelní zorné pole na působivých 11 metrů a nižší viditelnost překážky již 3 metry od předního nárazníku. Je to díky zakřivenému tvaru čelního skla, který snižuje mrtvé úhly, a palubní desce, která rozšiřuje kužel viditelnosti. Nad kabinou je standardně integrováno panoramatické střešní okno Skydome.

Přečtěte si také:  Elegantní Wingamm Oasi 610 M s délkou pouhých 6,10 metru nabízí čtyři plnohodnotná lůžka

Střecha z GRP modelové řady Europa New Deal H je s bočními stěnami spojena pomocí obloukového spoje, který podle výrobce zaručuje větší tuhost a stabilitu během jízdy, jakož i lepší ochranu proti vnějším vlivům.

Karoserii modelové řady Europa New Deal H tvoří vnější stěny z metalizovaného hliníku, který dodává elegantní styl a vzhled. Tato volba není jen kvůli estetice, neboť se jedná o lehký materiál, který se dobře udržuje a dlouhodobě si zachovává své původní vlastnosti. Tepelné pohodlí zajišťuje XPS izolace Styrofoam® X-Energy nejnovější generace, která při omezení objemu a hmotnosti v konstrukci stěny umožňuje dosáhnout vynikajících izolačních vlastností. Vnitřní stěny jsou vyrobeny ze skelných vláken potažených tkaninou, jemnou na dotek. Vstupní dveře XL o šířce 60 cm mají dva uzamykací body, vybaveny jsou centrálním zamykáním a pevným oknem se zatemňovací žaluzií a moskytiérou. Integrovaný vstup se dvěma schody obdélníkového tvaru a širokým nášlapem umožňují pohodlný nástup.

Zadní panel z metalizovaného hliníku je doplněn lehkými sloupky z ABS plastu rozpoznatelného stylu, charakteristického pro značku Arca. Standardní zadní LED světla s dynamickými směrovkami nejsou jen estetická, ale větší svítivostí přispívají i k větší bezpečnosti.

Podvozek AL-KO

Rám AL-KO, na kterém stojí obytný vůz, je vyroben z lehké žárově pozinkované konstrukce. Materiál neprochází žádnou následnou úpravou (například lakováním), a proto zůstává extrémně odolný vůči korozi. Rám je postaven v otevřeném tvaru „C“ z jednoho kusu, aby byla zaručena tuhost a odolnost. Spojení mezi podvozkem AL-KO a základním vozidlem je zaručeno patentovaným systémem, který nabízí dokonalé spojení. Speciální otvory na podélných nosnících kromě rychlého odtékání vody umožňují odlehčení váhy, aniž by byla ohrožena robustnost celku a použití vysoce odolné oceli zároveň zaručuje značnou stabilitu. Podvozek je vybaven nápravou s torzní tyčí z oceli s nezávislým zavěšením kol a rozšířeným rozchodem, přičemž obě jsou sníženy pro využití většího objemu. Snížený podvozek AL-KO zaručuje kombinací nízkého těžiště, zvětšeného rozchodu kol, vysoké torzní tuhosti a pevnosti podvozku výrazně vyšší úroveň stability, udržení na silnici a kvality jízdy i v extrémních podmínkách. Odpružení torzní tyčí je optimální zejména při vysokých hmotnostech.

Podvozek AL-KO + Fiat Ducato (Arca Europa)
Podvozek AL-KO + Fiat Ducato (Arca Europa), zdroj: Arca

Dvojitá podlaha

Podvozek AL-KO zároveň poskytuje dvojitou podlahu o výšce 19 cm, čímž vzniklo množství odkládacích prostorů přístupných z obou vnějších stran a zevnitř přes maxi poklopy. Přes ně je přístup nejen k některým zařízením údržby, ale také k úložným prostorům například pro boty, láhve, nářadí a pod.

Dvojitá podlaha zároveň umožnila umístění nádrží na vodu do izolovaného prostoru chráněného od vnějšího prostředí. Usnadněn je i přístup k vypouštěcím kohoutkům ak nádrži na čerstvou vodu. Nádrž na čerstvou vodu o objemu 145 litrů a nádrž na šedou vodu o objemu 135 litrů patří k největším ve své třídě.

Arca Europa New Deal H
Arca Europa New Deal H, Foto: Arca

Garáž

Snížený podvozek AL-KO umožňuje maxi garážování se zvýšenou nosností až 300 kg. Garáž je vybavena odkládacími prostory, úchytnými oky, vnitřním osvětlením, vývodem teplé a studené vody do sprchy a dostatečně velká na to, aby se do ní vešel skútr. Průchozí nákladový prostor je přístupný z obou stran. Pro zvýšení bezpečnosti mají dveře dvojitý zámek.

Arca Europa New Deal H 699 GLG
Arca Europa New Deal H 699 GLG, Foto: Arca

Základní vůz a specifikace

Základním vozem modelové řady Arca Europa New Deal H je Fiat Ducato. Výrobce vsadil na osvědčenou kombinaci základu Fiat s motorem Multijet3 a podvozku AL-KO, která přináší nízkou hmotnost a hlučnost a optimální souhru křivek točivého momentu a výkonu aktuálních motorů Euro 6D-Final. Ty přinášejí vysoký výkon s nízkým vlivem na životní prostředí. Další výhodou je také poloměr otáčení vozu Fiat Ducato, který patří mezi nejnižší ve své třídě. Elektronický posilovač řízení, který nahrazuje hydraulický systém, nabízí větší přesnost řízení a lepší požitek z jízdy.

Arca Europa New Deal H 699 GLG
Arca Europa New Deal H 699 GLG, zdroj: Arca

Podvozek: Fiat Ducato
Motor:  2,2 l MultiJet3 – 103 kW / 140 k
Převodovka: 6 stupňová, manuální
Provozní hmotnost: 3.048 kg
Max. povolená hmotnost: 3.500 kg
Délka: 699 cm
Šířka: 235 cm
Výška: 298 cm
Cena: 110.950 eur*

Přečtěte si také:  Rimor Seal 66 Plus - polointegrovaný obytný vůz s centrálním lůžkem

* Výrobcem doporučená maloobchodní cena založená na prodejních cenách v zemi výrobce. Ceny v jiných zemích se mohou lišit v důsledku konverze měny a DPH, poplatků a dovozních cel specifických pro danou zemi. Aktuální ceny poskytují místní prodejci.

Výbava

Europa New Deal H je určena pro celoroční používání a do každé destinace tak, aby všichni všude ve světě vždy cítili jako doma. Obytná vozidla Europa New Deal H respektují styl, tradice, technické a konstrukční know-how, kterým se Arca vyznačuje již léta. Proto už do základu nabízí prakticky všechno a je jen málo doplňků pro výběr, které zvyšují jejich hodnotu.

Standardní výbava vozidla:

  • Manuální klimatizace v kabině
  • Adaptivní tempomat
  • ESC – elektronická kontrola stability, LAC (Load Adaptive Control) – monitorování rozložení zatížení, ASR (Anti-Slip Regulation) – zabraňuje prokluzu hnacích kol při zrychlení, MSR (Motor Schleppmoment Regelung) – zabraňuje ztrátě přilnavosti při náhlých manévrech, HBA (Hydraulic Brake Assistance) – pomoc při nouzovém brzdění, Hill Holder – udržení vozidla v klidu při rozjezdu do kopce, Cross Wind Assist – asistent při příčném větru pro stabilitu vozidla, Trailer Stability Control System – systém kontroly stability přívěsu, Post collision breaking System – systém brždění po nárazu, který v případě nehody automaticky zabrzdí vozidlo.
  • ECO Pack obsahuje inteligentní alternátor, který dodává jen potřebnou energii, Start and Stop systém pro nižší spotřebu paliva, elektronické palivové čerpadlo pro úsporu a vysokou účinnost paliva.
  • Traction+ – kontrola stability vozidla v podmínkách nízké přilnavosti jednoho hnacího kola. Zahrnuje kontrolu sjezdu z kopce.

Volitelná výbava vozidla:

  • Automatická 9-stupňová převodovka
  • Motor o výkonu 180 k (o 16 % vyšší točivý moment)

Premium Pack

  • 2-DIN rádio s Apple Car Play / Android Auto
  • Zadní kamera s duální funkcí (parkování/cestování)
  • 120W solární panel s regulátorem

Fotogalerie

Zdroj: Arca

Arca

Příběh společnosti Arca, první italské společnosti vyrábějící vozidla pro volný čas, začal v roce 1959 mezi Římem a Pomezí. Exkluzivní styl, dlouholetá tradice, jedinečné konstrukční prvky zabezpečily v průběhu let společnosti Arca úspěch a produkt, na první pohled snadno rozpoznatelný, s hodnotou, která přetrvá dlouhou dobu. Značka Arca patří do skupiny Trigano.

Domovská stránka výrobce: arcacamper.it

Další informace jsou k dispozici na naší stránce: Arca

Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel Arca

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!