Nový VEO Grand Escape 4×4 je dalším vývojem bestselleru VEO Escape, který nabízí pro nezapomenutelná cestovatelská dobrodružství plnou soběstačnost a terénní schopnosti. Vysoký standard základní výbavy, plný různých užitečných outdoorových a kempinkových pomůcek, jakož i obvyklá vysoká kvalita zpracování nabízejí potřebný komfort pro kempování i na těch nejodlehlejších místech.

Exkluzivní koncept

VEO Grand Escape 4×4 nedělá žádné kompromisy a aby bylo možné spolehlivě provozovat všechny systémy a funkce vozidla i mimo vyšlapané silnice je již v základní konfiguraci vybaven těmi nejkvalitnějšími a nejlepšími výrobky od známých výrobců. Obytná dodávka, která nabízí maximální komfort pro 2-3 osoby se navíc vyznačuje zejména celoroční využitelností.

VEO Grand Escape 4×4
VEO Grand Escape 4×4, foto: VEO Vans

Díky kompaktním rozměrům nabízí VEO Grand Escape 4×4 nejen výborné terénní schopnosti ale také maximální flexibilitu. Otevřený půdorys poskytuje dostatek prostoru pro pohodlný pohyb i během chladných nebo deštivých dnů. Stačí si vybrat z nabídky volitelných doplňků nebo úprav na míru. Například pochozí střešní terasu lze vyměnit za zvedací střechu na spaní SCA a získat k dispozici čtyři místa na spaní.

Od myšlenky k nezávislosti

Vše začíná v představách zákazníka a jeho požadavky na vůz prostřednictvím poptávkového formuláře. Podle něj navrhne německá společnost VEO Vans vhodný základní vůz a jeho uspořádání. Tým zkušených odborníků na život v dodávkách, mistrů truhlářů, mechaniků a designérů následně přizpůsobí návrh individuálním potřebám. V závislosti na stupni přizpůsobení předem přehodnotí technické možnosti realizace a vytvoří celkový koncept, samozřejmě s ohledem na bezpečnost. V procesu plánování se postupuje od vnější strany k vnitřní, přičemž se zohledňují specifikace výrobce základního vozidla. Vysoké nároky na funkční a kvalitní individuální řešení jim umožňují společně vytvářet jedinečná obytná vozidla. Výsledkem je následně dokonale nakonfigurovaný obytný vůz snů.

Přečtěte si také:  Pössl Summit Shine 600 R Plus (2024): Obytná dodávka s výjimečnými vlastnostmi
VEO Grand Escape 4×4
VEO Grand Escape 4×4, foto: VEO Vans

Osvědčený základ

Základním vozidlem pro VEO Grand Escape 4×4 je Mercedes-Benz Sprinter s pohonem všech kol o celkové hmotnosti 4,1t. Vozidlo o délce 5,93 m (L2) a standardní výšce (H2) lze v závislosti na osobních preferencích nakonfigurovat podle individuálních požadavků. V zeštíhlené verzi s menším počtem přídavných zařízení specifických pro terénní funkce, např. bez automatické převodovky a navijáku a půdorysem pro maximálně dvě osoby lze vozidlo zaregistrovat do 3,5 tuny.

Individuální úprava a výbava

Koncept představeného vozu VEO Grand Escape 4×4 je upraven několika volitelnými doplňky týkajícími se půdorysu, interiéru a vnějšího vzhledu základního vozu.

Vnitřní uspořádání se vymyká ze zažitého standardu obytných dodávek. Na straně řidiče se nachází souvislá nábytková jednotka s kuchyňskou linkou v přední části. Kuchyňská linka má dvouhořákový sporák CAN, nerezový dřez a 65litrovou kompresorovou chladničku Webasto. Nádrž na čerstvou vodu o objemu 80 litrů je doplněna filtrem na pitnou vodu ALB, který má zaručit stoprocentní kvalitu vody. Na vaření jsou k dispozici dvě 2,75 kg plynové láhve.

VEO Grand Escape 4×4
VEO Grand Escape 4×4, foto: VEO Vans

Moderní interiér

Velmi přitažlivě působí pracovní plocha, jejíž základ tvoří masivní dubová deska. Tentýž materiál je použit jako souvislá designová deska se zapuštěnými LED svítidly na stropě, která kontrastuje s moderním a tmavým stylem interiéru. Viditelné plochy nábytkových desek v šedém dekoru v kombinaci se světlými broušenými hranami a stěnami pokrytými automobilovou plstí dodávají interiéru útulný vzhled, který umocňuje ambientní osvětlení.

Přečtěte si také:  Nová Laika Ecovip 645 s multifunkčním zadním prostorem
VEO Grand Escape 4×4
VEO Grand Escape 4×4, foto: VEO Vans

V zadní části je díky nástavcům karoserie z GRP napevno nainstalováno příčné lůžko o rozměrech 195 × 140 cm. Nad lůžkem je standardně umístěno střešní okno z pravého skla, přičemž v obytném prostoru je střešní okno MaxxFan doplněno o ventilátor. Teplo během chladných dnů a nocí zajišťuje naftovo-elektrické vytápění Truma Combi D6 (E).

V případě palubní elektrické sítě se Veo Vans spoléhá na lithiový zdroj Leab se 100 Ah LiFePO4 baterií, 1 300 W měničem, 45 A zesilovačem nabíjení, standardní nabíječkou baterie a 180W solární systém na střeše. Volitelná je lithiová baterie pro větší samostatnost s kapacitou 200 Ah, 2000wattový měnič pro napájení silnějších spotřebičů.

VEO Grand Escape 4×4
VEO Grand Escape 4×4, foto: VEO Vans

V interiéru byly na zadní a posuvné dveře dodatečně namontovány, společností Veo Vans navrženy, zcela zavírací síťky. Zadní garáž Grand Escape 4×4 je vybavena výsuvným boxem s úložnými schránkami.

Přečtěte si také:  Globe-Traveller rozšiřuje nabídku obytných dodávek pro dva o model Falcon 2Z na bázi VW Crafter

Exteriér

VEO Grand Escape 4×4 byl doplněn o různé další doplňky, jako například pochozí střešní nosič, na který se lze dostat pomocí bočního žebříku. Na boku jsou namontovány také záchranné desky pro případ, že by i tučné pneumatiky BF Goodrich AT ztratily přilnavost. K dispozici je také markýza Fiamma, sací šnorchl, naviják, automatický schůdek Alpha Dynamik a velkolepé fólie.

Fotogalerie

Veškerá výbava, ale také proces přizpůsobení se samozřejmě odráží v ceně. Základní cena vozu začíná dle výrobce na částce 98.900 €. Vybavením a úpravou se však může výrazně navýšit, např. představený vůz v limitované edici je k dostání za 229.900 €.

Zdroj: Veo Vans

Líbil se Vám tento článek?

Naši redakci můžete podpořit peněžitým darem
v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:

2400806950 / 2010

QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.