Bürstner představením studie Habiton L2 překvapuje v krátké době již podruhé. Po uvedení studie Micro Camper Habiton na veletrhu Caravan Salon v srpnu 2023 představila společnost Bürstner na výstavě „Salon des Véhicules de Loisirs“ (7. – 15. říjen) v Paříži druhou studii Habiton. Tentokrát pozornost poutá s dlouhým rozvorem, zvedací střechou, výsuvnou kuchyní a větším množstvím kempových a obytných prvků. Úspěšně tak zaplňuje mezeru mezi mikrovanem a klasickým kempingovým minivanem.

Spaní pro čtyři

S Habiton L2 se Bürstner zaměřuje na mladé jednotlivce, páry a rodiny. Zejména posledně jmenovaná cílová skupina ocení, že tento delší model má namísto střešního stanu výsuvnou střechu. „Pro rodiny s dětmi je obzvláště důležité, aby mezi rodiči a dětmi ve vozidle existovalo prostorové propojení,“ říká produktová manažerka Carolin Gebhardt. „Proto jsou tato dvě další místa na spaní ve střeše přístupná zevnitř.“
Stejně jako v kratší studii má Habiton L2 nafukovací matraci, kterou lze použít v zadní části auta. K dispozici jsou tak celkem čtyři místa ke spaní.

Přečtěte si také:  Oceněný Bürstner Lyseo Gallery TD jde do sériové výroby
Bürstner Habiton L2
Bürstner Habiton L2, foto: Bürstner

Kuchyně a prostory k sezení

Výsuvná kuchyně se nachází v zadní části a je vybavena indukční varnou deskou, dřezem s vodovodní baterií, úložným prostorem a zásuvkou na příbor. Nábytek, ve kterém je ukryt kuchyňský modul, lze použít také jako sedátko. To platí i pro jednotku s elektrickým chladícím boxem, který je umístěn naproti ní. Před druhou řadu sedadel lze umístit stolek a vytvořit tak sezení.

Bürstner Habiton L2
Bürstner Habiton L2, foto: Bürstner

Generální ředitel společnosti Bürstner Jens Kromer je hrdý na tento nejnovější model studie Habiton L2. „Dlouhý rozvor, který se dokonale hodí k novému stylu kempu a každodennímu městskému životu naší cílové skupiny, nabízí zároveň flexibilitu a svobodu,“ říká. „Habiton L2 je nádherný vůz s mnoha inteligentními modulárními řešeními pro každodenní život a cestování. Díky zvedací střeše se ve vozidle může pohodlně postavit nebo převléct i dospělý.“

Bürstner Habiton L2
Bürstner Habiton (vlevo) a Habiton L2, foto: Bürstner

Oblíbený základ

Studie, která vychází z oblíbeného základního vozidla Renault Kangoo, zaujme také svojí vysokou vhodností pro každodenní používání a promyšlenou modulární koncepcí. Vůz, který sleduje aktuální designové trendy, nemá zároveň problém s žádnou garáží o výšce vjezdu 2m. Trendová žlutá barva v kombinaci s flexibilními prvky, jako je nafukovací lůžko a multifunkční zatemnění oken v zadní části, dělají ze studií Habiton tvůrce trendů. Zvedací střecha a stmívatelné osvětlení Homelights® podtrhují trendový charakter tohoto jedinečného kempingového mikrovanu.

Přečtěte si také:  Zlato pro Habiton by Bürstner v soutěži German Design Award 2024

Fotogalerie

Zdroj: Bürstner

Bürstner GmbH & Co. KG

Bürstner je značka v mainstreamovém segmentu, která vyrábí obytné automobily, obytné dodávky a karavany. Bürstner je známý zejména harmonickým bydlením, funkčnosti, komfortem a moderním vzhledem. Bürstner GmbH & Co. KG sídlí v německém městě Kehl na západě Bádenska-Württemberska. Spolu s druhým výrobním závodem v alsaskem Wissembourgu (F) je součástí skupiny Erwin Hymer Group.

Domovská stránka výrobce: www.buerstner.com

Další informace k dispozici na naší stránce: Bürstner

Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel Bürstner

Přečtěte si také:  Kempingový minivan Type Holiday s ikonickým vzhledem je předzvěstí nové série Citroën

Líbil se Vám tento článek?

Naši redakci můžete podpořit peněžitým darem
v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:

2400806950 / 2010

QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.