Pilote Atlas A603G na bázi modelu Ford Transit Trail se sportovním designem, výraznou přední mřížkou, černými 16″ koly upoutá především podvozkem se zvýšenou trakcí a terénním vzhledem. Obytná dodávka se samosvorným diferenciálem mLSD a nejnovějšími automobilovými technologiemi je ideální volbou pro dobrodruhy, ale i cestovatele upřednostňující pohodlí i mimo zpevněné silnice.

Základní vůz Ford Transit Trail

Tato 5,99 m dlouhá a 2,65 m vysoká obytná dodávka z Nantes nabízí uspořádání navržené s ohledem na dobrodružné cestování včetně XXL zavazadlového prostoru pro nejrůznější objemné vybavení. Zevně má Pilote Atlas A603G výrazný sportovní vzhled, opravdu silný charakter umocňuje výrazná černá mřížka chladiče, přední nárazník a 16” kola. Exkluzivní vzhled, díky základnímu vozu Ford Transit Trail (L3H3), doplňují výborné jízdní vlastnosti zajištěné technologií mLSD od společnosti Ford, která umožňuje jízdu mimo zpevněné silnice. Aby byl Atlas A603G ještě velkolepější, Pilote jej standardně dodává s motorem o výkonu 170 koní. Jeho bonusem je chráněná podlaha speciálním nátěrem, díky které se uživatelé nebudou muset obávat poškození svého vozu.

Přečtěte si také:  Nová obytná dodávka Yucon K-peak 4x4 sa zaměřuje na dobrodružstvo, styl a pohodlí
Pilote Atlas A603G
Pilote Atlas A603G, foto: Pilote

Mechanický samosvorný diferenciál mLSD Ford
Transit Trail nabízí moderní systém, který pomůže snadno se vypořádat s náročným terénem. Mechanický samosvorný diferenciál mLSD u vozů s pohonem předních kol redukuje nežádoucí protáčení kol, zejména na uvolněném nebo nerovném povrchu tak, že přenáší sílu na kolo s největší trakcí. To udrží vozidlo v pohybu a zlepší jeho stabilitu, když to nejvíc potřebujete. To z vozu samo o sobě nedělá terénní vůz, ale je vhodné i pro horší cesty.

Obývací část

V obývací části je klasická skupina sezení s polovičním jídelním koutem s rozkládacím stolem, ve které se bez problémů usadí 4 osoby.

Pilote Atlas A603G
Pilote Atlas A603G, foto: Pilote
Pilote Atlas A603G
Pilote Atlas A603G, foto: Pilote

Kuchyně

Součástí kuchyňské linky je 95l kompresorová chladnička Thetford s výsuvným otevíráním do prostoru dveří. Je to praktické pro přístup do jejích zásuvek nejen z venku a zevnitř vozidla, ale také shora. Tři velké zásuvky na hrnce a pánve v kuchyňském bloku zajišťují optimální úložný prostor. Zásuvky s koncovými tlumiči nárazů poskytují rozdělený úložný prostor a další zásuvka pojme 3 velké láhve. Pracovní deska je osazena dřezem a sporakem se dvěma hořáky.

Koupelna

Atlas A603G je vybaven koupelnou 3v1 s inteligentními řešeními pro pohodlné používání. Tento prostor je vybaven posuvnou toaletou a výsuvným umyvadlem ponechávajícím velký sprchový prostor. Světlík 280×280 cm umožňuje dobré větrání tohoto prostoru. Pilote Atlas A603G je standardně vybavena 110 litrovou nádrží na čistou vodu a nádrží na odpadní vodu o objemu 90 litrů.

Pilote Atlas A603G
Pilote Atlas A603G, foto: Pilote
Pilote Atlas A603G
Pilote Atlas A603G, foto: Pilote

Ložnice

Příčné lůžko o rozměrech 187 x 143 cm je přístupné po žebříku. Díky instalovanému světlíku je ložnice nejen dobře prosvícená ale také dobře větraná. Další výhodou základního vozidla Ford Transit je jeho nadstandardní vnitřní výška více než 2m. Je to vlastnost, díky které mohlo být lůžko umístěno výše než je zvykem, čímž vznikl působivý úložný prostor, 105 cm vysoký a 154 cm široký. Navíc lze zadní polovinu lůžka zvednout a naložit náklad až do výšky 174 cm.

Přečtěte si také:  Nejoblíbenější obytné automobily roku 2023

Specifikace Pilote Atlas A603G

Pilote Atlas A603G
Pilote Atlas A603G, zdroj: Pilote

Podvozek: Ford Transit Trail
Motor: Ecoblue 2,0 l – 170 koní
Převodovka: 6 stupňová, manuální
Max. povolená hmotnost: 3.500 kg
Délka: 599 cm
Šířka: 205 cm
Výška: 289 cm
Cena: od 74.900 eur*

Pilote Atlas A603G se uvádí na trh s atraktivním startovacím balíkem. Tomu odpovídá i cena 74.900 eur*. Standardní výbava zahrnuje motor o výkonu 170 k, modrou metalickou karoserii, celoroční pneumatiky, bezpečnostní balíček, elektrickou parkovací brzdu, couvací kameru, markýzu, venkovní sprchu, dvě baterie AGM a dva 100W solární panely. Obytná dodávka je k dispozici také od sesterské značky Bavaria s názvem Q603G Qwest.

Pilote Atlas A603G
Pilote Atlas A603G, foto: Pilote
Zdroj: Pilote

* Výrobcem doporučená maloobchodní cena založená na prodejních cenách v zemi výrobce. Ceny v jiných zemích se mohou lišit v důsledku konverze měny a DPH, poplatků a dovozních cel specifických pro danou zemi. Aktuální ceny poskytují místní prodejci.

Líbil se Vám tento článek?

Naši redakci můžete podpořit peněžitým darem
v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:

2400806950 / 2010

QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.