Se značkou BaBuM (Bayerischen Bus Manufaktur) přichází na trh nový dodavatel modulárních rozšíření pro minibusy VW. Společnost Sebastiana Webera a Felixe Wilhelma se nachází v Schöngeisingu, západně od Mnichova. Vestavby do minibusů Volkswagen T5 / T6 Kombi a Caravelle budou vyráběny v jejich moderním truhlářství v historické budově.

Základní modul nábytku pro každodenně využití a cestování „Kastl“ je určen k montáži za sedadlem řidiče. Modul má tři zásuvky, nejnižší je přizpůsobena pro umístění kompresorové autochladničky Dometic CoolFreze CDF 36. Jeho součástí je i dvojitá USB nabíjecí zásuvka podle standardu QC 3.0. Cena za Kastl je stanovena na 1550 €.

Překližka s potahem Fenix® vyniká mimořádnou odolností proti poškrábání

Konstrukce lůžka nazvaná „Lager“ (1750 Euro) vytváří kromě efektu roštu navíc efektivně spodní větrání matrace. Upevnění konstrukce se provádí pomocí profilů z nerezové oceli, které jsou pevně přišroubovány k upevňovacím závitům vozidla. Proto není nutné vrtání nových děr nebo dělat jiné zásahy do interiéru. Prvky z konstrukce slouží několika účelům. Například skládací prvek na straně řidiče se může proměnit v elegantní venkovní stůl se samostatnými nohami a prvek na straně spolujezdce může být přeměněn na interiérový stůl.

Dřevěná podlaha s dubovou dýhou o tloušťce 1,5 mm

Za 800 € je možné si pořídí ještě dřevěnou podlahu „Parkett„. Jejím základem je multiplexní deska pokryta silnou dubovou dýhou o tloušťce 1,5 mm. Pro větší efekt jsou defekty dřeva elegantně vyplněné černou barvou. Nakonec je celá deska naolejovaná. Toto ošetření činí dřevo v jeho nejpřirozenější formě.

Všechny moduly se montují na upevňovací body vozidla a lze je snadno a bez poškození vyjmout a přemístit do jiného vozidla. Moduly pro Bulli určené k vaření a skladování plánuje výrobce představit v průběhu tohoto roku.

Více info: www.babum.eu

Foto: výrobce