Crosscamp, nejmladší značka skupiny Erwin Hymer Group a specialista pro kompaktní kempingové minivany, vstupuje do své druhé fáze a rozšiřuje prodejní síť. K dispozici bude totiž u prodejců Opel její druhé vozidlo Crosscamp Life, na základě Opel Zafira s délkou 4,95 metru. Nová varianta je v pozici jako perfektní partner pro sportovní outdoorové aktivity. Stejně jako sesterský model, i Crosscamp Life využívá flexibilní koncept, který umožňuje jeho neomezené využití.

Crosscamp Life se svým starším sourozencem sdílí koncept standardních prvků, jako je stanová úprava střechy, lehátkové úprava lavice, vestavěné skříně a kuchyňka. Svými vlastnostmi představuje plnohodnotného společníka nejen na výlety za dobrodružstvím nebo i pro každodenní využití v městském provozu. Zároveň díky výšce 1,99 metru může využívat parkovací domy nebo podzemní parkoviště.

Široká škála asistentů

Vzhledem k tomu, že obě varianty jsou koncepční stejné, existují rozdíly hlavně v detailech a balíčcích vybavení. V Crosscamp Life jsou nábytkové díly v monochromatickém stylu s kamenným vzhledem, zatímco sesterský model si zachovává dvoubarevný design. Navzdory ceníkové ceně, která je 1000 Eur nižší, nabízí Crosscamp Life širokou škálu standardního vybavení, která zahrnuje dvouzónovou automatickou klimatizaci včetně přívodu čerstvého vzduchu pro zadní řady sedadel, jakož i tempomat a Omezovač rychlosti. Na rozdíl od modelu na bázi Toyoty, je možné všechny volitelné doplňky objednat samostatně. Kromě toho jsou k dispozici atraktivní balíčky vybavení za rozumnou cenu. S volitelným asistentem dálkových světel, výstrahou před únavou, asistentem jízdních pruhů, asistentem rozpoznávání dopravních značek s inteligentním ovládáním rychlosti, varováním před kolizí a asistentem nouzového brzdění nabízí Crosscamp Life širokou škálu moderních asistenčních systémů.

Čtyři motory a dvě převodovky

Standardně je Crosscamp Life osazen dobře známým 1,5-litrovým čtyřválcovým dieselovým motorem s 88 kW (120 k). Tři volitelné 2,0-litrové motory poskytují ještě větší výkon a pohodlí: kombinace 90 kW (122 k) a osmistupňová automatická převodovka, 110 kW (150 k) a manuální šestistupňová převodovka a 130 kW (177 k) a osmistupňová automatická převodovka nenechávají nic na náhodě. Pro snížení emisí oxidu dusíku mají všechny motory technologii čištění výfukových plynů SCR a v souladu se standardem Euro 6d AM splňují všechny požadavky na neomezenou mobilitu.

Robustní a extra zatížitelný

Crosscamp Life díky volitelnému balíčku „Schlechtwege Paket“ s podvozkem vyšším o 25 mm, ocelovou rezervou a robustní ochranou proti podběhnutí zvládne i nenáročné průjezdy mimo nezpevněnou vozovku. K dispozici je také adaptivní trakční systém „IntelliGrip“ s pěti jízdními režimy a zimní pneumatiky. Zátěž, kterou Crosscamp Life zvládne je také působivá. Užitečná hmotnost je v závislosti na motorizaci přes 700 kilogramů. Dvoulitrové verze jsou k dispozici s vyšší nosností a přípustnou celkovou hmotností 3100 kilogramů (jinak 2780 až 2810 kg), zatímco varianta se základním motorem může být naložena na 2830 kg (jinak 2690 kg). Zatížení přívěsu je nejvýše 2,5 tuny.

Domovem Crosscamp Life je centrum Erwin Hymer Group pro kempingové minivany v Isny im Allgäu. Částka za Crosscamp Life začíná v Německu katalogovou cenou 41,999 Eur (včetně DPH) a příchod na trh je u prodejců Opel plánovaný od jara tohoto roku.

Výrobce:  Crosscamp

Modelová řada:  Life

Více info: crosscamp.com

Foto: Crosscamp