Návštěvníci CMT 2024 ve Stuttgartu se mohou těšit na dvě veletržní premiéry značky Frankia. Poprvé se veřejnosti představí Frankia Platin Pure Edition se dvěma různými půdorysy. Délka méně než 8 metrů a relativně nízká základní cena mají být lákadlem, který vlajkovou loď Platin zpřístupní nové cílové skupině. Svou premiéru na veletrhu bude mít také polointegrovaný model Frankia Now.

Flexibilní edice Pure vlajkové lodi Frankia Platin

Pro sezónu 2024 dostává luxusní modelová řada Platin několik nových funkcí. Na veletrhu CMT 2024 však Frankia představí i její edice Platin Pure. Jedná se o elegantní integrovaný vůz, ideální pro náročné cestující, kteří si chtějí užívat speciálního vybavení v kompaktní délce méně než 8 metrů. S výkonným základním vozem Mercedes-Benz, jedinečným balíkem technologií nebo komfortem bydlení vyšší třídy, se Frankia Platin Pure zaměřuje také na flexibilitu a značnou nezávislost.

Frankia Platin Pure 7400 GD
Frankia Platin Pure 7400 GD, foto: Frankia

„S edicí Pure děláme další krok k otevření našeho luxusního segmentu novým cílovým skupinám,“ říká výkonný ředitel Konstantin Döhler. „Kompaktní délka v kombinaci s relativně nízkou základní cenou a možností objednat si volitelnou výbavu podle potřeby dělají model Pure mimořádně atraktivním.“

To znamená, že speciální model Pure bude levnější než standardní model Platin. Edice Pure se totiž obejde bez některých prvků bohaté standardní výbavy, což činí z hlediska ceny, vstup do luxusního segmentu obytných automobilů ještě atraktivnějším. Zákazníci pak mají možnost objednat si jen ty volitelné doplňky, které opravdu potřebují.

Přečtěte si také:  Nový VANTourer Urban V-Class: kempingový minivan s nádechem luxusu
Frankia Platin Pure 7400 GD
Frankia Platin Pure 7400 GD, foto: Frankia

Typická Frankia

Edice Pure má také individuální styl a nadčasový design interiéru. Na výběr je světlé dřevo s jemnou kresbou Visby White nebo tmavší varianta Noce Bianco v kombinaci s koženým čalouněním z mikrovlákna. Vkusný interiér dotváří detaily, jako je výšivka loga a kožený volant.

Frankia Platin Pure
Frankia Platin Pure, foto: Frankia

Dva půdorysy se standardním balíkem soběstačnosti

Frankia Platin Pure je k dispozici ve dvou půdorysech. Platin Pure I 7400 GD se samostatnými podélnými lůžky v zadní části a Platin Pure I 7400 Plus se skupinou sezení v zadní části do U a spouštěcím lůžkem. I když je edice Pure osekána o výbavu, neznamená to, že je až tak chudá. Kromě balíku soběstačnosti jsou vozidla plně přizpůsobena i pro zimní kempování. Výbava zahrnuje balík s 300 Ah LiFePo4 baterií, solárním systémem, měničem MT 1700-Si-N/Sinus a počítačovou automatickou nabíječkou CAC a 90A posilovačem nabíjení s hybridní řídící elektronikou. Součástí je i speciálně izolovaná nástavba Thermo-Guard-Plus s 11letou zárukou, Mercedes-Benz MBUX včetně couvací kamery, Duo-Control s plynovým filtrem a výsuvný 32palcový televizor.

Frankia Platin Pure 7400 Plus
Frankia Platin Pure 7400 Plus, foto: Frankia

Základní vůz a cena

Oba modely, stejně jako standardní verze, jsou postaveny na základním vozidle Mercedes-Benz Sprinter o výkonu 190 koní a 9-stupňovou automatickou převodovkou. Jejich maximální celková hmotnost při délce pod 8 metrů je 5500 kilogramů. Ani souvislá dvojitá podlaha po celé délce nebrání vnitřní světlé výšce 2,03m, přičemž garáž nabízí úctyhodnou výšku 1,24m. Novinka Frankia Platin Pure I 7400 GD je k dispozici od 166.900 €* a model I 7400 Plus od 169.900 €*.

Bližší informace o modelu Frankia Platin 2024 Vám přinášíme v článku zde.

Frankia Platin Pure 7400 GD
Frankia Platin Pure 7400 GD, zdroj: Frankia
Frankia Platin Pure 7400 Plus
Frankia Platin Pure 7400 Plus, zdroj: Frankia

Polointegrovaná Frankia Now

Návštěvníci CMT 2024 ve Stuttgartu se mohou těšit i na druhou veletržní premiéru značky Frankia. Poprvé se veřejnosti představí i polointegrovaná 3,5tunová Frankia Now. Pro všechny, kteří již viděli koncept vozu na Caravan Salonu v Düsseldorfu, stojí za to prohlédnout si jej ještě jednou, protože mnohé detaily jsou více propracované a optimalizován je také design exteriéru.

Přečtěte si také:  Niesmann+Bischoff premiérově představí na Caravan Salonu v Düsseldorfu Flair 880
Frankia Now
Frankia Now, foto: Frankia

Volné zorné pole, nepřímé světlo, organické tvary, nové svěží barevné kombinace, tak si Frankia představuje budoucnost obytných automobilů. Polointegrovaný model Now stanovuje v oblasti designu, světla, prostoru a detailů nové standardy. Pokud navenek působí ležérně sportovně, interiéru dominuje čistý design v antracitové a bílé barvě se svěžími barevnými akcenty a zajímavou kombinací materiálů. Textilní obložení se zvukově izolačním efektem vytváří útulnou atmosféru. Now bude k dispozici ve třech barevných provedeních, které budou použity nejen v interiéru, ale také v designu exteriéru.

Bližší informace o modelu Frankia Now Vám přinášíme v článku zde.

Frankia Now
Frankia Now, foto: Frankia

Nová Frankia Now 7,0 L ve zkratce

  • 3,5-tunový polointegrovaný obytný vůz na základním vozidle Fiat Ducato o délce 7,05 ma oddělenými podélnými lůžky
  • Ideální pro dvě až čtyři osoby s volitelným sklopným lůžkem
  • Nejdůležitější prvky: nový design a koncepce osvětlení prostoru
  • světlá vnitřní výška 2,13 m, maximální užitečná hmotnost 550 kg
  • variabilní koupelna, velká kuchyňka s důmyslnými úložnými řešeními
  • Ve standardní výbavě: střešní okno v přední nástavbě, elektrický schůdek, kompresorová chladnička, baterie AGM 95 Ah, Truma Combi 6
  • Vnější karoserie: hliníková slitina ThermoProtect a na střeše GRP sklolaminát odolný proti krupobití
  • Frankia Now bude k dispozici od jara 2024.
Přečtěte si také:  Rimor Seal 66 Plus - polointegrovaný obytný vůz s centrálním lůžkem

Frankia na CMT 2024 ve Stuttgartu

Hornofránský výrobce představí ve Stuttgartu během veletrhu CMT 2024 svou rozmanitost s devíti modely, od polointegrovaného 3,5tunového modelu Frankia Neo až po luxusní model Frankia Titan. Hlavními atrakcemi však ve stánku A 52 v hale 3 budou od 13. do 21. ledna zejména tři nové modely Frankia Platina Pure I 7400 GD, Frankia Platina Pure I 7400 Plus a Frankia Now 7.0 L.

Oficiální stránka veletrhu CMT: www.messe-stuttgart.de/cmt/
K zakoupení vstupenek na veletrh lze využít online obchod organizátora: www.messe-stuttgart.de/cmt/besucher/tickets-oeffnungszeiten

Zdroj: Frankia

* Výrobcem doporučená maloobchodní cena založená na prodejních cenách v zemi výrobce. Ceny v jiných zemích se mohou lišit v důsledku konverze měny a DPH, poplatků a dovozních cel specifických pro danou zemi. Aktuální ceny poskytují místní prodejci.

Frankia

Frankia určuje standardy v odvětví obytných automobilů již od roku 1960. Inovace a kvalita „Made in Germany“ jsou nedílnou součástí této tradiční firmy z německého Marktschorgastu.

Domovská stránka výrobce: www.frankia.com

Další informace jsou k dispozici na naší stránce: Frankia

Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel Frankia

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!