Reklama

Obytné vozy jsou stále v kurzu a elektromobily zažívají rozmach. Dva důvody, proč se holandský specialista na rekreační vozidla Camperfixx rozhodl ve spolupráci s firmou VDL na výrobě elektrického minivanu na základě modelové řady vozů Toyota PSA.

K dispozici má na výběr ze čtyř značek, ale základ pro obytný automobil je stále stejný, založený na dodávkách Peugeot e-Expert a Citroën ë-Jumpy a identických modelech Opel Vivaro-e a Toyota PROACT Electric. Za vhodný výběr můžeme uvést jako příklad Toyotu PROACT Electric Worker, která s elektrickým motorem o výkonu 100 kW (136 k) a bateriovým balíčkem Extra Range má podle normy WLTP dojezd asi 330 km. Akumulátor je možné pomocí rychlonabíječky dobít na osmdesát procent za půl hodiny.

Reklama
Camperfixx e-Fixxter
Plnohodnotný minivan

Co všechno je možné do takového elektrického obytného vozu vtěsnat, ukazují zkušenosti společnosti Camperfixx, která v průběhu let vyvinula množství interiérů pro všechny možné dodávky. Camperfixx e-Fixxter je vybaven posuvnou zadní lavicí, která se dá přeměnit na lůžko za méně než půl minuty. Standardně je u těchto značek šířka postele 112,5 cm, ale u modelu e-Fixxter se podařilo dosáhnout šířku 135 cm a na přání lze pridat dalších 15 cm navíc. Druhé lůžko může být zabudované do výklopné střechy. V kuchyni má své místo kompresorová chladnička. Kromě toho byl pro úložné prostory využit každý kout, kde si našla místo mimo jiné i chemická toaleta. Po přestavbě váží vozidlo přibližně o 250 kg více než základní model.

Za cenu kolem 70 000 eur je pro domácí, nizozemský trh naplánovaných prvních 30 kusů. E-Fixxter má být v nabídce i na dalších evropských trzích. Elektrický minivan bude k dispozici ve verzi pro čtyři a pět osoby v krátké a středně dlouhé verzi základních vozidel. Přestavbu a rozšíření základních vozidel provádí holandský výrobce autobusů a speciálních vozidel VDL.

Více info: www.camperfixx.nl

Foto: Camperfixx
Reklama