FIAT Professional přichází na trh s novou převodovkou, která demonstruje odhodlání značky neustále vylepšovat své produkty. 8-stupňová automatická převodovka AT8 je určena pro použití v novém modelu Ducato, včetně varianty Camper. Jednou z výrazných vlastností AT8 je její pozoruhodné snížení emisí CO2 o 10 % v porovnání se současnou verzí, což se připisuje vyváženějšímu, účinnějšímu a kontrolovanějšímu přenosu točivého momentu.

Nové komponenty AT8 jsou základem celkového zážitku z jízdy, který se vyznačuje zvýšeným komfortem, definovaným lepšími časy řazení, kvalitou a ovládáním. Všechny tyto vlastnosti jsou odvozeny od nových spojek, což má za následek efektivnější jízdní vlastnosti díky optimalizovanému točivému momentu 450 Nm v kombinaci s motorem 180 Multijet 4.0. Další významnou inovaci představuje hydraulický akumulátor, klíčový prvek podpory řazení převodovky, který dokáže zvýšit účinnost výkonu tím, že umožňuje rychlejší odezvu spolu s kultivovaností motoru v režimu stop start.

Přečtěte si také:  Arca Europa New Deal H 699 GLG, pokračovatel úspěšné modelové řady
Fiat Ducato 2024
Fiat Ducato 2024, Foto: Stellantis

Nová vylepšená převodovka AT8 bude v nabídce také pro Ducato Camper, což podtrhuje odhodlání společnosti FIAT Professional uspokojovat různorodou klientelu a rozmanité potřeby. Převodovka je vhodná pro obytná vozidla s celkovou hmotností do 5 tun, přičemž ve srovnání s předchozími modely se tato hodnota zvýšila o více než 600 kg. To ještě více podtrhuje všestrannost, uspokojování rozmanitých požadavků a poskytování široké škály řešení na míru. Touto schopností a plynulým přechodem mezi profesionálním a rekreačním využitím se nové Ducato a FIAT Professional stávají výjimečnou volbou.

Uvedení AT8 je vrcholným úspěchem značky, který doplňuje celou řadu atributů, díky nimž se FIAT Professional dlouhodobě považuje za světového lídra v oblasti kvality a angažovanosti. Uvedení nové 8-stupňové automatické převodovky rozšiřuje společnost svoji komplexní nabídku o další inovativní řešení.

Zdroj: FIAT Professional

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!