Na letošním veletrhu CMT ve Stuttgartu má svoji premiéru další model obytné dodávky na bázi VW Crafter. Přinesli ho specialisté z Globe-Travelleru, z jejichž rukou vzešel už nejeden povedený kousek. A že kreativita značky je pozoruhodná, dokazuje také nejnovější model Flacon postavený na podvozku Crafter 4×4. Pokud by někdo čekal klasické uspořádání ve stylu VW Grand California, bude novinkou překvapen.

Globe-Traveller Falcon

Velká výzva

Před přestavbou vozu stala před týmem výrobce Globe-Traveller velká výzva. VW Crafter jako základna pro obytná auta je jiný než Fiat Ducato nebo Peugeot Boxer. Prostoru pro instalaci je podstatně méně a boční stěny se směrem vzhůru více zužují. Navíc si daly za úkol splnit hlavní požadavky zákazníků na základě jejich vlastního průzkumu. Mezi lidmi, kteří cestují obytným autem více než 3 měsíce v roce a lidi, kteří během cestování pracují, získali 5 věcí, které musí mít v kempovém autě. Zeptali se také prodejců, jaké změny dělají zákazníci na obytných autech po určité době jejich používání a jaké prvky výbavy nejčastěji přidávají. Výsledkem byl následující seznam nejčastěji se opakujících odpovědí:

 • solární panely s vysokým výkonem
 • dvě baterie v obytné části
 • invertor
 • wifi router
 • naftové topení
 • samostatná klimatizace
 • ekologická toaleta (suchá toaleta).
Přečtěte si také:  Volkswagen Crafter 2024 přesvědčí moderním interiérem a novými technologiemi

Kromě toho odpovědi obsahovaly také útulný interiér a pohodlí při cestování (jízdní vlastnosti).

Globe-Traveller Falcon

Typický Globe-Traveller

Falcon, nový model je především Globe-Traveller a má všechny vlastnosti vozů značky. Konstrukce je vyrobena z nejkvalitnějších materiálů, má dvojitou podlahu a výbornou izolaci, díky čemuž je vhodný i pro zimní období. Výška uvnitř obytného auta v nejnižším bodě je 191 cm a to i ve verzi s pohonem všech kol. Pozornosti neunikly ani ty nejmenší detaily, které osloví, jako je např. koupelna v novém designu, osvětlené zrcadlo nebo černé doplňky.
Největší pozornost upoutá nové pojetí uspořádání interiéru, které přes den nabízí spoustu životního prostoru. Dominantní sedačka, která se táhne podél celé levé stěny, se na noc přemění jednoduše na dvojlůžko. V tomto případě už místo pro pohyb nenajdeme. Prostor v garáži je navržen tak, že všechno má své místo, ať jsou to židle, stůl nebo sportovní potřeby.

Přečtěte si také:  Nová Laika Ecovip 645 s multifunkčním zadním prostorem

Výbava

Velmi nadstandardní výbava vozidla, která zohledňuje zpětnou vazbu průzkumu obsahuje:

 • fotovoltaické panely s celkovým výkonem 320 W (standardně 160 W)
 • dvě LiFePO4 baterie s celkovou kapacitou 400 Ah (standardně jedna 200 Ah)
 • měnič napětí (na výběr 1800 W nebo 2300 W)
 • 5G WiFi router Peplink BR1 Pro od lídra v inovacích v mobilní komunikaci
 • Bezvodá toaleta Clesana bez chemikálií jako standard
 • stacionární klimatizace
 • standardní plynová sklokeramická varná deska (plynová pod sklem) DYNACOOK
 • standardní vytápění s regulací Truma 6D iNET

Vůz je nabízen i ve variantě „bez plynu“, díky čemuž je atraktivní pro ty, kteří si nepřejí v autě plynovou instalaci.

Závěr

Globe-Traveller Falcon představuje zajímavý počin s odvážným a neobvyklým řešením. Určitě si najde své přivržence z řady cestovatelů a sportovní nadšence. Vždyť svým charakterem je ideálním pro ty, kteří rádi cestují samostatně a poznávají svět ve velkém stylu. K tomu nabízí vše v kompaktním balení v kombinaci s vozidlem, které je dlouhé pouhých 5,99 metru, má skvělý podvozek, je obratné, stabilní a snadno ovladatelné.

Foto: Globe-Traveller

GLOBE-TRAVELLER RV SP. Z OO SP. J.

Příběh polské společnosti začal v roce 2009. Značka Globe-Traveller vznikla z touhy sdílet s ostatními svobodu, nezávislost a pohodlí. Dnes jsou obytné vozy Globe-Traveller k vidění na silnicích po celé Evropě. Cílem společnosti je vždy být respektovaným výrobcem obytných vozů, vždy nad očekávání. Získaná ocenění potvrzují, že tohloto úsilí je uznáváno nejen klienty, ale také odborníky v oboru.
Vozidla Globe-Traveller vynikají mimo jiné svým komfortem a to hlavně tím, že již ve standardu jsou instalovány komponenty, které jsou u jiných výrobců příplatkové. Elektrický schůdek, airbag spolujezdce, lithiová baterie, topení Truma Combi™, střešní okna s turbo ventilací představují jen některé příklady toho, co je součástí základní výbavy. Osvědčené postupy, použité materiály a řešení nejen zvyšují efektivitu a produktivitu, ale zajišťují i nejvyšší možnou kvalitu vozidel.

Domovská stránka výrobce: globe-traveller.eu

Další informace jsou k dispozici na naší stránce: Globe-Traveller

Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel Globe-Traveller

Přečtěte si také:  Nová důležitá obytná dodávka a minivany Adria pro nadcházející sezónu

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!