Laika pro svá integrovaná a polointegrovaná obytná vozidla řady Ecovip připravila pro sezónu 2023 několik vylepšení. Sportovní a elegantní exteriér v kombinaci s pohodlným a funkčním interiérem. To jsou některé z charakteristik obytných vozů obnovené modelové řady.

Restyling obytných vozů řady Laika Ecovip je zvenčí jasně viditelný. Začíná to matnou černou grafikou Matt Black, která okamžitě upoutá pozornost. Designérské pruhy na bocích byly značně rozšířeny, čímž vozy vypadají sportovněji. Přesto si zachovávají jasný podpis Laika, který je zdůrazněn chromovaným názvem značky ve středu mřížky chladiče a nápisy „Ecovip“ na stranách kabiny.

Laika Ecovip

Romantika v ložnici

Práce na změnách v interiéru byly zaměřeny na detaily každé součásti. Stěny ložnice jsou čalouněny jemnou ekokůží, která působí luxusně a vytváří hřejivou atmosféru. Elegantní řešení navádí jedinečný pocit pohody. Maxi panoramatické střešní světlo (70×50 cm), které je k dispozici jako volitelná výbava do ložnice, je prvkem, který nabízí romantický noční výhled a příjemné osvětlení během dne.

Tepelná a akustická izolace dosahuje ještě vyšší úrovně přidáním polstrované stropní výstelky z mikrovlákna s technickým materiálem měkkým na dotek, který zvyšuje jeho izolační schopnosti. Osvětlovací systém Ecovip je stmívatelný a vícecestný, kombinuje víceúrovňové prvky s přímým a nepřímým rozptylem. Světlo nejen osvětlí každou místnost, ale vždy vytváří tu správnou atmosféru.

Přečtěte si také:  Eura Mobil představuje nový model Xtura, terénní obytný vůz pro dobrodruhy

Oválný stůl v modelech DS

Nový a nápadný je i stůl v půdorysu s uspořádáním tváří v tvář (Ecovip DS), který měl dříve obdélníkový stůl. Ten se nyní, stejně jako u ostatních obytných vozů této řady, změnil na oválný, který lze posouvat různými směry. Ve všech rozloženích Laika Ecovip mají nyní stoly desku Fenix, která je velmi odolná proti poškrábání a oděrům, čímž zvyšuje pohodlí na palubě a nabízí trvalou pevnost a hodnotu. Tento materiál je použit také na kuchyňskou pracovní desku a dřez. Mimochodem, v dispozicích DS je nová možnost zvolit uchycení Isofix, takže do sedací části lze umístit autosedačku.

Funkčnost úložných prostor

Změny v interiéru Ecovipu se dotkly i funkčnosti skříněk, konkrétně systému uzamykání. Jejich dvířka jsou nově vybavena nastavitelnými panty a systémem otevírání push-to-open (namísto klik) pro pohodlný přístup do všech vnitřních prostor. Modely s oddělenými lůžky mají navíc boční stěny, které jsou velmi hluboké a nabízejí vynikající úložnou kapacitu.

Přečtěte si také:  Polointegrovaná vozidla Carado na podvozku Ford Transit pouze s výbavou Edition24

Ecovip tak nadále potvrzuje schopnost Laiky spojit styl a design s praktičností a pohodlným prostorem, stejně jako doma. Restyling Laika Ecovip platí pro všechna obytná vozidla v této sérii. A je jich docela dost. Řada má osm polointegrovaných modelů v délkách od 6,59 metru do 7,40 metru. U integrovaných obytných vozů je na výběr ze sedmi půdorysů ve stejných délkách. K dispozici jsou půdorysy s jednolůžky, příčnou postelí nebo manželskou postelí as různými skupinami sedadel, včetně oblíbeného uspořádání tváří v tvář.

Foto: Laika

Laika Caravans SpA
Italský výrobce obytných automobilů s 50letou historií společnosti má s jejich stavbou bohaté zkušenosti. Typický, čistý italský design zvenčí i zevnitř činí modely značky Laika atraktivními. Jako dceřiná společnost německé skupiny Erwin Hymer Group chce přesvědčit i jejich praktičností a solidností. Designéři Laika vědí, jak chytře zkombinovat formu a funkci elegantním způsobem. Modelová řada vozů Laika se pohybuje ve středním až vyšším cenovém segmentu.

Domovská stránka výrobce: www.laika.it

Další informace jsou k dispozici na naší stránce: Laika

Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel Laika

Přečtěte si také:  Roller Team Kronos 234 TL s novým uspořádáním a velkým a pohodlným sezením

Líbil se Vám tento článek?

Naši redakci můžete podpořit peněžitým darem
v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:

2400806950 / 2010

QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.