Reklama

90 let poté, co zakladatel společnosti Arist Dethleffs vynalezl „obytné vozidlo“, rozšiřuje specialista na obytné automobily a karavany svůj sortiment produktů o další segment, kempingový van. Obytné dodávky však nejsou pro Dethleffs žádnou novinkou. Firma je na objednávku vyvíjí a vyrábí ve svém mateřském závodě v Isny od roku 2004. Od té doby opustilo závod Dethleffs již více než 50 000 vozidel tohoto typu. V novém vanu Globetrail, založeném na modelu Fiat Ducato tak využil své dlouholeté zkušenosti. S uvedením na trh nabízí také Globetrail s atraktivním výročním balíkem výbavy.

Jak vysvětluje Alexander Leopold, předseda představenstva, existuje množství důvodů pro uvedení vlastní obytné dodávky Dethleffs: „Obytné dodávky tvořily v roce 2020 přibližně 32 procent z celkového trhu s rekreačními vozidly v Evropě. Obytné dodávky jsou v Německu po kempingových minivanech druhým nejrychleji rostoucím segmentem, přičemž v roce 2020 ve srovnání s předchozím rokem jejich prodej vzrostl o 47 procent. Trend směrem k flexibilnějším a kompaktnějším vozidlům zaznamenáváme již několik let a od začátku koronavíré pandemie je ještě aktivnější. Mladší a srdcově založení lidé objevili kemping jako bezpečnou formu dovolené. Obytné dodávky, které jsou vhodné pro každodenní použití, nabízejí vysoký stupeň flexibility. Díky svému kompaktnímu designu se snadno ovládají a s celkovou hmotností 3,5 tuny je mohou používat všichni držitelé řidičského oprávnění skupiny B. Dethleffs je jednou z nejznámějších značek karavaningu v Evropě a ve většině evropských zemí má silnou síť prodejců. Co tedy může být jasnější, jak sbalit naše kompetence v oblasti vývoje a výroby automobilů pro volný čas do naší vlastní obytné dodávky značky Dethleffs – Dethleffs Globetrail.“

Reklama

Dethleffs Globetrail – nová obytná dodávka ve dvou verzích

Dethleffs představuje obytný automobil Globetrail ve dvou půdorysech: Globetrail 600 DB a Globetrail 640 EB. Zatímco 6,0 metru dlouhý Globetrail 600 DB má vzadu příčnou manželskou postel, o 36 centimetrů delší Globetrail 640 EB má podélně postele, které lze použít jako samostatná lůžka, tak i jako velké dvojlůžko.

Dethleffs Globetrail

Pokud jde o zbytek interiéru, Dethleffs se spoléhá na roky osvědčené uspořádání: prostor na sezení oproti posuvným dveřím nabízí dvě sedadla ve směru jízdy a velký stůl s otočným prodloužením. Sedadla řidiče a spolujezdce je možné otočit na konzolách směrem k jídelnímu stolu a použít je jako součást prostoru k sezení. Za posezením se na straně řidiče oproti prostorné kuchyňce nachází koupelna. Zadní část zabírají postele s velkými úložnými boxy pod nimi. Díky inteligentnímu sklopnému lamelovému rámu je možné postele v několika jednoduchých krocích přeměnit na zadní garáž.

Základním vozidlem Dethleffs Globetrail je dodávka Fiat Ducato s vysokou střechou nejnovější generace s nízkoemisním motorem Multijet III, manuální šestistupňovou převodovkou, manuální klimatizací, tempomatem, airbagem řidiče a spolujezdce a ESC bezpečnostním systémem s ESP, dodatečnou podporou při bočním větru a kontrolou stability přívěsu. V základní verzi pohání Globetrail čtyřválec s výkonem 120 k (88 kW), na požádání jsou k dispozici i silnější motory s výkonem 140 k (104 kW), 160 k (117 kW) nebo 180 k (130 kW).

Nezaměnitelné: Obytná dodávka v designu Dethleffs

Vnější design Globetrailu plynule zapadá do současného designu rodiny Dethleffs. Barevný dekor v jemné šedé barvě obklopuje oblast oken, zdůrazňuje délku a podtrhuje živý charakter vozu. Charakteristická červená křivka Dethleffs, která ve spodní části zavírá oblast oken dodává exteriéru dynamickou atmosféru. Globetrail je s barevně lemovanými okny a typickou červenou křivkou typický Dethleffs i zezadu. Černé hliníkové ráfky a zadní černý nárazník také zdůrazňují sportovní a dynamický charakter nového obytného vanu.

Dethleffs Globetrail

Pohodlné prostředí s praktickými detaily

Vstup přes široké posuvné dveře je lehký, protože Dethleffs dal Globetrailu jako standard elektricky vysouvatelný schod. Uvnitř vítá posádku moderní, mladé a zároveň přátelské, světlé prostředí s množstvím dřeva smíchaného se světlými povrchy. Jasné, neformální tvary určují obraz. V celém vozidle je rozmístěno množství úložných prostorů, které nabízejí mnoho možností. Můžete si vzít s sebou nejen ty nejdůležitější věcí, ale i několik dalších oblíbených doplňků, pro které designéři Dethleffs poskytli úložný prostor, například podstavec pod jídelním stolem. Nad prostorem na sezení, kuchyní a postelí a dokonce i nad zadními dveřmi se nacházejí nástěnné skříňky.

Dethleffs Globetrail

Čalounění je barevně sladěné s útulným dřevěným dekorem nábytku a obložením stropu kabiny v teplém béžovém a neutrálním šedém textilním provedení. Matrace zadních postelí jsou vyrobeny z robustního potahu v moderní stříbrnošedé barvě.

Chytrý koncept osvětlení

Dvě velká okna Heki, jedno nad posezením vpředu a jedno nad postelí, prosvětlí obývací část během dne a v případě potřeby zajistí dobré větrání. V noci vstupuje do hry promyšlený koncept osvětlení s nepřímým světlem, které vytváří příjemnou atmosféru a současně přináší funkční světlo přesně na ta správná místa. Vstupní prostor osvětluje například nepřímým osvětlením světelný pás kolem skupiny sedadel. Světla na čtení pod horními skříňkami na sedadlem a nad postelemi lze variabilně umístit pomocí napájecích lišt. Nepřímé osvětlení je i na nástěnných jednotkách nad posezením a nad kuchyní, jakož i na kuchyňské lince. To poskytuje nejen atmosférické osvětlení, ale i funkční osvětlení kuchyňských zásuvek.

Dethleffs Globetrail

Velkorysý prostor na sezení

Hned naproti vchodu je skupina sezení se dvěma sedadly pro cestující ve směru jízdy, z nichž jedno je vybaveno držákem Iso-Fix pro dětské sedačky. Stůl připevněn k boční stěně má otočné prodloužení, takže plocha stolu je téměř dvojnásobná. V případě potřeby je stůl možné ze stěny vyjmout a použít ho na přestavbu sedací části na postel pro hosty. Volitelné kapitánské sedadla pro řidiče a spolujezdce se dvěma loketními opěrkami jsou uloženy na otočných konzolách a jediným pohybem se stávají součástí prostorného prostoru k sezení v přední části. Zde se můžete nejen dobře najíst, ale je to i ideální místo pro příjemný večer ve dvou nebo s přáteli. Boční okno v části sezení je orámované vizuálně přitažlivým látkovým potahem.

Dethleffs Globetrail
Dethleffs Globetrail

Kuchyňská linka s velkými pracovními plochami a dostatkem úložného prostoru se rozprostírá diagonálně od sezení. Kompaktní kombinace dvouplotýnkového sporáku a dřezu s integrovaným kohoutkem vytváří prostor pro odkládací a pracovní plochy. Tři, přibližně 70 cm široké zásuvky pod dřezem pojmou nádobí, kuchyňské potřeby a zásoby. Další úložný prostor je možné nalézt v prostorných horních skříňkách. Zásuvky je možné zajistit proti neúmyslnému otevření během jízdy centrálním mechanickým zamykáním. Poloha chladničky s objemem 84 litrů byla vybrána šikovně: její dveře se otevírají směrem k vchodu a umožňují snadný přístup zevnitř i zvenku. Funkční světlo nad kuchyňským blokem je promyšlené stejně dobře jako nepřímé osvětlení v přední části kuchyňské linky, které osvětlí i obsah zásuvek po vytažení.

Dethleffs Globetrail

Plnohodnotná, prostorná koupelna

I když to kompaktní rozměry obytného auta sotva naznačují, Dethleffs vytvořil v Globetrailu koupelnu, která si skutečně zaslouží pozornost. Přístup je přes prostorově úsporné, snadno použitelné roletové dveře, které otevírají koupelnu téměř po celé délce. Nově vyvinutá sprcha přináší obrovský pocit prostoru, který v této třídě nemá obdoby. Sprchový závěs je vybaven magnety, které zabraňují přilepení závěsu k tělu. Horní a dolní skříňky nabízejí dostatek úložného prostoru pro hygienické potřeby. Zrcadlem v nástěnné jednotce lze posouvat do stran. Boční a střešní okno poskytují nejen dostatek denního světla, ale i dobré větrání.

Dethleffs Globetrail

Konstrukce postelí s triky

Promyšlené řešení pro prostor na sezení, kuchyň a koupelnu jsou přesvědčivé, takže odbornost a desetiletí zkušeností designérů Dethleffs jsou evidentní zejména při konstrukci postelí v zadní části. Platí to pro příčnou postel v Globetrailu 600 DB i podélné lůžka v Globetrailu 640 EB.

Dethleffs Globetrail

V obou případech jsou základem velké úložné boxy na levé a pravé straně bočních stěn s výklopnými lamelovými rámy. Příčná postel v Globetrailu 600 DB, která je v oblasti koupelny mírně zúžená, je dlouhá 1965 milimetrů, široká 1567 milimetrů na straně spolujezdce a 1403 milimetrů široká na straně řidiče. Jedenáct centimetrů vysoká matrace je rozdělena na tři části, protože inteligentní skládací konstrukce rámu umožňuje jediným pohybem změnit zadní lůžko na zadní garáž. Uložte matraci stranou, sklopte rošt a zajistěte ho. Žádné náročné stěhování, žádné páskování. Když jsou rámy postelí sklopené, mezi úložnými boxy je otevřený úložný prostor široký asi 72 centimetrů a dlouhý asi 1,40 metru – dostatek místa pro přepravu pračky nebo skříňky, pokud je to nutné. Kola lze po sklopení postele uložit do zadní garáže včetně zajištění uvazovacími oky na podlaze.

Dethleffs Globetrail

Pravá spodní skříňka pod postelí je stejně šikovná jako skládací rošt. Obsahuje praktickou výsuvnou podložku, v níž lze nalézt klíny pod kola, kabely, smeták, šňůru na prádlo, baterku a mnoho dalších pomůcek, které musí být k dispozici ihned při příchodu do dovolenkové destinace. Dvě plynové láhve mají místo ve velkém úložném boxu nalevo. K dispozici je také dostatek místa, například na oblečení.

Dethleffs Globetrail

Zadní část Globetrailu 640 EB má podobnou konstrukci lůžka, jenže verze s delším vozidlem umožňuje podélnou instalaci postelí a výrazně více úložného prostoru. U tohoto modelu spočívá skládací lamelový rám uprostřed na úzké spodní skříňce s praktickým zadním výsuvem na všechny důležité pomůcky. Tuto úložnou skříňku lze podle potřeby odstranit, čímž vznikne zadní garáž se světlou šířkou 1154 milimetrů. Díky centrální podpoře na úložné skříňce lze podélně postele dlouhé 1905 milimetrů používat i jednotlivě.

Dethleffs Globetrail

Výroční 90 Jahre Edition s řadou dalších výhod

Při uvedení na trh přichází Dethleffs Globetrail s atraktivním balíkem 90. výročí, který doplňuje již tak rozsáhlou standardní výbavu, ke které patří například elektrický vstupní schůdek, dveře s ochranou proti hmyzu, otevírací okno vzadu nebo USB konektory pro nabíjení elektronických zařízení a pod. K výroční edici patří nejen nárůst zatížení na 3 500 kilogramů, nárazníky v barvě vozu, lehké ráfky a kapitánské sedadla s dvěma područkami, ale i příprava pro solární moduly, televizor a markýzu. Komu by to nestačilo, může být výbava rozšířena o praktické příslušenství, jako je multimediální balík, ochrana před sluncem, tepelná izolace na zadních dveřích nebo přídavná dětská postel v kabině řidiče.

Cenově se Globetrail řadí se základní cenou kolem 45.000 eur do střední třídy. Speciální model s výročním balíkem stojí 46.990 eur (600 DB) nebo 48.999 eur (640 EB). Využití paketu 90 Jahre Edition přináší navíc cenové zvýhodnění 6.400 (600 DB), resp. 6.400 (640 EB) eur.

Globetrail 600

Dethleffs Globetrail 600

Celková přípustná hmotnost: 3.500 kg
Celková délka: 5,99 m
Místa na spaní: 2 – 3
Cena: od 44.899 Eur

Globetrail 640

Dethleffs Globetrail 640

Celková přípustná hmotnost: 3.500 kg
Celková délka: 6,36 m
Místa na spaní: 2 – 3
Cena: od 46.799 Eur

Zdroj:  TZ      Foto: Dethleffs

Dethleffs GmbH & Co. KG
Společnost Dethleffs je jedna z nejtradičnějších výrobců karavanů a obytných vozů v historii, když zakladatel společnosti Arist Dethleffs navrhl první „obytný vůz“ v Německu již v roce 1931. Od samého počátku je společnost pevně spojena s lokalitou Isny ​​​​im Allgäu. Ve prospěch výroby v jižním Německu hovoří nejen kvalitativní důvody, ale také společenská odpovědnost. Dethleffs podporuje globální společnost, která dlouhodobě zajišťuje pracovní místa v regionu. Průkopnický duch zakladatele společnosti je cítit dodnes. Je to v neustálém dalším vývoji a nesčetných inovacích.
Společnost Dethleffs je dnes nezávislou dceřinou společností skupiny Erwin Hymer Group.

Domovská stránka výrobce: dethleffs.de

Další informace jsou k dispozici na naší stránce: Dethleffs


Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel Dethleffs