Po letech pronájmu začala německá půjčovna Hannes Camper v roce 2023 s výrobou vlastních prémiových obytných dodávek. Ve spolupráci se slovinskou společností Robeta Mobil vznikly tehdy kempingové vany ve stylu „boutique hotel“. Od té doby si modely Hannes a Big Hannes již získaly na německém trhu srdce mnoha zákazníků. Tento úspěch podnítil společnost Hannes Camper k nové výzvě a začátkem roku 2024 uvedl na trh novou značku Viica Vans.

Základní vozidla s Maxi podvozkem

Viica Vans se zaměřuje na vyznavače kempinkových vanů všech věkových kategorií, kteří si cení designu a kvality. Jelikož přestavby dodávek by měly především dobře vypadat, Hannes Camper spolu s partnerskou společností Robeta vyvinul vůz s jedinečným stylem na bázi Citroën Jumper nebo Fiat Ducato. Nová obytná dodávka je k dispozici ve dvou verzích s rozsáhlým balíčkem výbavy. Model Viica 60 je dlouhý 5,99 metru a má příčné lůžko, Viica 64 má délku 6,36 metru a je vybaven samostatnými podélnými lůžky. Oba modely využívají pro ještě větší požitek z jízdy a bezpečnost vždy nejlepší dostupný podvozek. Vizuální podvozek Maxi v kombinaci se 16″ černými ocelovými disky, které jsou součástí standardní výbavy, zajišťuje dynamický vzhled. Standardem základního vozu jsou také mlhová světla, elektricky nastavitelná a sklopná vnější zpětná zrcátka a tempomat.

Přečtěte si také:  LMC umístil ve studii Innovan 592 podélné jednolůžka do 6 m dlouhé obytné dodávky
VIICA Vans
Foto: VIICA Vans

Design spojený s kvalitou výroby

Prémiová kvalita se odráží v obou modelech Viica Vans. Každý detail vozů byl týmem Hannes Camper a zkušeným interiérovým designérem Lukem Zajcem nově navržen a otestován v prototypové konstrukci. Ruční výroba každého kempu vanu v závodě Robeta vyžaduje několik stovek hodin práce. Podle Viica Vans je nábytek dodáván od slovinského partnera vynikající kvality s dokonalostí do nejmenšího detailu. Navíc modely používají ty nejlepší materiály nejvyšší kvality od předních výrobců jako Hettich, Häfele, Thruma, Dometic a Seitz. Již při vstupu je cítit kvalitu a pozornost věnovanou detailům. Všechny panty se optimálně zavírají pomocí technologie soft-close, nic nerachotí, vše působí mimořádně hodnotně.

Vnitřní uspořádání

Obývací část

Zvláštností vozidel Viica Vans je mimořádně vzdušné, otevřené uspořádání místnosti, které kopíruje standardy půdorysů obytných dodávek. Interiér obou modelů je až po ložnici totožný. Přední části dominuje skupina sezení – poloviční jídelní kout pro čtyři osoby s otočnými sedadly v kabině řidiče.

VIICA Vans
Foto: VIICA Vans

Kuchyně

Kuchyňka se nachází v prostoru vstupních dveří. Kuchyňský blok je vybaven nerezovým dřezem a varnou deskou se dvěma plynovými hořáky se skleněnými kryty. V přední části je osazena osvědčená 70 litrová chladnička Dometic s dvojitými panty pro snadný přístup zevnitř i zvenčí. Za ní je kromě odkládacích prostor instalován i systém na tříděný odpad.

VIICA Vans
Foto: VIICA Vans

Toaletní místnost

Oproti kuchyňce se nachází koupelna, která hned zájmu pevnými dveřmi s vnitřními panty a sladěným kováním. Součástí koupelny je sprchový kout, lavicové chemické WC Thetford C223S a inovativní otočné umyvadlo pro lepší variabilitu prostoru při sprchování. Celá koupelna vyniká hlavně svými kompaktními rozměry a dostatkem místa.

Přečtěte si také:  Karmann Mobil Davis 600, další obytná dodávka s podélnými lůžky a délkou šest metrů
VIICA Vans
Foto: VIICA Vans

Podélné nebo příčné lůžko

Rozdíl mezi Viica 60 a Viica 64 je v uspořádání lůžek. Viica 60 má vzadu příčné lůžko o rozměrech 187 x 150 cm. Viica 64 má samostatné podélné postele s celkovou ložnou plochou 187 x 187 cm, přičemž na straně spolujezdce lze volitelně dodat lůžko o délce 205 cm. Další místo ke spaní nabízí volitelná zvedací střecha s dvoulůžkem 195 x 135 cm.

VIICA Vans
Foto: VIICA Vans

Rozsáhlá výbava Viica Vans

Oba modely Viica Vans jsou standardně vybaveny bohatou výbavou, kde nechybí např. otočné umyvadlo, tlaková vodní pumpa, tažné zařízení, markýza Thule, ramová okna Seitz S4 Privacy na ochranu soukromí, zatemňovací rolety v kabině řidiče, zadní kamera, satelitní navigace, zásuvka 230 v zavazadlovém prostoru a mnoho dalšího. Sofistikovaný zásuvkový systém v různých velikostech byl navržen na základě přání zákazníků a jejich zpětné vazby. Zvláštností je standardně integrovaný systém separace odpadu ve výsuvu zásuvky pod pracovní deskou. Příjemnou atmosféru uvnitř vytváří přepracovaný koncept LED osvětlení pro ekonomické, efektivní nepřímé a přímé osvětlení. Ambientní osvětlení vynikne hlavně s vhodně zvolenou kombinací dekoru nábytku a čalounění odpuzujícího nečistoty.

VIICA Vans
Foto: VIICA Vans

Izolace o tloušťce 25 mm ve všech relevantních oblastech zajišťuje příjemné vnitřní klima v létě a vynikající energetickou účinnost v zimě. Vozidla mají zabudované nové, úsporné a snadno ovladatelné plynové kombinované vytápění od společnosti Dometic. Pro usnadnění přístupu jsou plynové láhve umístěny na výsuvu v zadní části. Aby se zajistila vhodnost pro zimní provoz, izolována je i nádrž na odpadní vodu.

Přečtěte si také:  Kultovní Eriba zažívá novým vanem Eriba Car 600 velký návrat mezi obytné automobily

Komu nepostačuje již tak bohatá základní výbava, k dispozici je její rozšíření v několika možnostech:

  • Solární a elektrický balík: 130 WP (30 V) solární systém a sinusový měnič 2 000 W s prioritním síťovým obvodem.
  • Televizní balíček: Automatická satelitní anténa VDB s rychlým přepínačem, 22″ TV a TV držák Caratec, který lze otočit o 180 stupňů.
  • Prémiová zvedací střecha s lůžkem, kvalitní matrací, osvětlením, ventilačním systémem a USB/12V zásuvkami.

Specifikace Viica Vans

VIICA 60

VIICA 60
VIICA 60, foto: VIICA Vans

Délka: 599 cm
Šířka: 205 cm
Výška: 258 cm
Cena: od 73.900 eur*

VIICA 64

VIICA 64
VIICA 64, foto: VIICA Vans

Délka: 636 cm
Šířka: 205 cm
Výška: 258 cm
Cena: od 75.900 eur*

Standardně jsou vozidla postavena na bázi Citroën Jumper Maxi nebo Fiat Ducato Heavy s motorem o výkonu 103 kW/140 k a manuální 6-stupňovou převodovkou. Volitelně lze zvolit základní vůz Citroën Jumper s motorem o výkonu 165 k (+1.500 €), Fiat Ducato 140 k s automatickou převodovkou (+8.500 €, +8.900 € Viica 64) nebo Fiat Ducato se zvýšeným výkonem 180 k v kombinaci s automatickou převodovkou (+11.500 €, +11.900 € Viica 64). Stejně jako Hannes Camper, i obytné dodávky Viica Vans jsou momentálně k dispozici pouze u prodejců na 11 místech po celém Německu.

Fotogalerie

Zdroj: Viica Vans

* Výrobcem doporučená maloobchodní cena založená na prodejních cenách v zemi výrobce. Ceny v jiných zemích se mohou lišit v důsledku konverze měny a DPH, poplatků a dovozních cel specifických pro danou zemi. Aktuální ceny poskytují místní prodejci.

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!