Cílem každého konstruktéra obytných automobilů je mimo jiné dosáhnout, aby vozidlo bylo ideálním společníkem v každém ročním období. Aby italská Laika potvrdila účinnost svých řešení, podstupila integrovaný model Kreos H 5109 testu v klimatické komoře ke zjištění jeho skutečných izolačních schopností. Výsledek byl pozoruhodný a úspěšné absolvování testů potvrdilo stavební kvalitu systému Kreos.

Z -15 °C na +20 °C za méně než 4 hodiny

Test v klimatické komoře probíhal podle normy EN 1646-1. Aby test proběhl úspěšně, musí se teplota uvnitř vozidla zvýšit z -15 °C na +20 °C za méně než 4 hodiny. K provedení testu se obytný vůz s otevřenými dveřmi a okny ponechal přes noc v klimatické komoře se stabilní teplotou -15 °C. Následující ráno se vozidlo připojilo ke zdrojům a zapnula se topná tělesa, přičemž v komoře se udržovala kontrolovaná teplota. Topný systém se nechal zapnutý, dokud referenční sonda nedosáhla teploty o 35 °C vyšší než venkovní teplota.

Přečtěte si také:  Modernizací zařadila Laika modelovou řadu Kosmo do nové generace svých obytných automobilů

Izolace obytného vozidla Laika Kreos

Izolace obytného vozu Kreos H 5109 umožňuje udržovat stabilní teplotu na palubě díky prvotřídním materiálům s vysokou tepelnou odolností. Konkrétně ideální teplotu zaručuje použití polystyrenu XPS o vysoké hustotě, čímž se potvrdila správná volba, která se zaměřuje na pohodlí během celého roku.

Samonosná karoserie, která spojuje kabinu řidiče a stěny obytné jednotky, je vyrobena ze tří vrstev (hliník/XPS/hliník) o zvětšené tloušťce 44 mm spolu s vnitřní tkaninou pro maximální pevnost a izolaci během jízdy. Navíc díky konvekčnímu vytápění ALDE o výkonu 6 kW podél pravé stěny a v prostoru pro cestující lze relaxovat v prostředí, které je vyhřívané v celém prostoru. Nakonec, vytápění je vybaveno dvourychlostním ventilátorem, který lépe rozvádí teplo v prostoru a dále optimalizuje výkon.

Přečtěte si také:  Restyling integrovaných a polointegrovaných obytných vozů Laika řady Ecovip
Laika Kreos H 5109

Spokojenost s výsledkem testu

Dosažení tohoto výsledku je potvrzením kvality konstrukce, kterou se obytný vůz Kreos H 5109 vyznačuje. Test dokázal, že vůz je schopen odolávat nízkým teplotám a umožňuje cestujícím dostat se i do těch nejchladnějších destinací v nezaměnitelném stylu Laika.

Zdroj: Laika

Laika Caravans SpA
Italský výrobce obytných automobilů s 50letou historií společnosti má s jejich stavbou bohaté zkušenosti. Typický, čistý italský design zvenčí i zevnitř činí modely značky Laika atraktivními. Jako dceřiná společnost německé skupiny Erwin Hymer Group chce přesvědčit i jejich praktičností a solidností. Designéři Laika vědí, jak chytře zkombinovat formu a funkci elegantním způsobem. Modelová řada vozů Laika se pohybuje ve středním až vyšším cenovém segmentu.

Domovská stránka výrobce: www.laika.it

Další informace jsou k dispozici na naší stránce: Laika

Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel Laika

Přečtěte si také:  Nový integrovaný obytný vůz Laika Kreos: ikona stylu, designu a pohodlí

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!