Italská značka Laika, která je přítomna ve všech segmentech obytných vozů, doplňuje svou řadu Ecovip o Camper Van 645. Originální je díky multifunkčnímu prostoru v zadní části, který lze přizpůsobit různým typům použití. Tato obytná dodávka je nabízena na základně Fiat Ducato 35 Light o výkonu 140 k o délce 6,36m.

Srdcem uspořádání nového Ecovip 645 Camper Van je záď s víceúčelovým dynamickým prostředím. V závislosti na prioritách jsou možné čtyři konfigurace.

  • Prostorný jídelní kout ve tvaru U (192 x 175 x 95 cm), který kolem centrálního stolu pojme šest hostů
  • Salonek tváří v tvář (když se stůl nepoužívá, noha stolu je umístěna v přihrádce umístěné na spodku levého zadního sedadla)
  • Dvě samostatná lůžka – pravé / levé zadní lůžko (š x h): 192 x 60 / 175 x 60 cm. Tato konfigurace nabízí dvojitý přístup, boční a zadní
  • Maxi spánek, kdy je možná konfigurace lůžkové úpravy pro podélné nebo příčné spaní díky užitné ploše cca 2 x 2 m získané pomocí výsuvných roštů

Design a osvětlení

Ecovip Camper Van 645 je k dispozici ve čtyřech barvách exteriéru: standardně bílá a volitelně šedá Lanzarote, šedá Expedition nebo černá metalíza. Stejně jako další dva půdorysy řady Ecovip, i tento nový model těží z širokého prostoru od otevřené kabiny, který je zvýrazněn dodatečným střešním oknem (SkyView). Navíc kombinace předního multifunkčního stolu bez vertikální nohy a hloubkově nastavitelného lavicového sedadla zcela mění vnímání tohoto prostoru.

Laika Ecovip 645 Camper Van

Osvětlení ve vozidle zajišťují maxi střešní okno a okna, jakož i stmívatelná LED světla, která dosahují optimálního stupně jasu v kteroukoli denní dobu. Vyhrazený TV prostor využívá systém podsvícení, který je užitečný pro odvrácení namáhání zraku.

Zesílená izolace

Laika standardně zachovává naftové topení. A aby se předešlo tepelným ztrátám, obytný vůz Ecovip 645, podobně jako 600 a 540, je plně izolován materiálem Ecofiber 40, izolačním materiálem vyrobeným z polyesterových vláken a hliníkové ochranné vrstvy.

Aby byla zajištěna maximální ochrana nejen před chladem, ale také teplem, vůz je plně izolován, a to i v nejvíce zatížených oblastech, jako jsou zadní dveře a boční dveře. Střecha a podlaha jsou izolovány extrudovanou polystyrenovou pěnou XPS. V přední a zadní obytné části dvojitá podlaha dále zlepšuje izolaci a poskytuje další úložný prostor.

Laika Ecovip 645 Camper Van

Všestranný komfort

Také v Camper Van 645 čerpají design, materiály a povrchová úprava inspiraci z řady Ecovip. Nábytek je standardně dostupný v dekoru Rovere Moka nebo volitelně v Pero Toscano. Nástěnné skříňky, stolní a kuchyňské desky mají elegantní měděné lemování, zásuvky disponují pohodlnými výsuvnými rukojeťmi. Kromě toho je zde polohovatelná pohovka, sklopný nástěnný stůl a dvě části dvojité podlahy v přední a zadní obytné části, které poskytují dodatečnou izolaci a úložný prostor.

Laika Ecovip 645 Camper Van

Ecovip 645 je nejen všestranný vůz, který byste očekávali od obytného auta, ale zároveň poskytuje veškeré pohodlí, které je potřebné pro klidnou dovolenou. Počínaje kuchyní vybavenou přídavnou pracovní deskou se sklopnou policí, maxi zásuvkou a dvěma spodními zásuvkami pro uložení všeho potřebného. Standardem je 90-litrová chladnička, k dispozici je také volitelná 138-litrová maxi chladnička.

V kúpeľni je dokonca štandardné okno, ktoré je veľmi užitočné nielen pre poskytnutie väčšej vzdušnosti a osvetlenia, ale umožňuje aj vonkajšie použitie sprchy. Rovnako ako v prípade Ecovip Camper Van 600 je toaleta objemovo variabilná vďaka štandardnému VarioBad, kedy sa umývadlová stena otáča a vytvára tak samostatnú sprchu.

Ecovip 645 Camper Van

Základní vozidlo: Fiat Ducato 35 Light 140 HP
Délka / Šířka / Vnější výška: 636/205/270 cm
Počet míst na spaní: 2
Pravé/levé zadní lůžko (d x š): 192 x 60 / 175 x 60 cm
Zadní dvojlůžko: 196 x 192/175 cm
Topení: horkovzdušný systém 6 kW Diesel

Foto: Laika

Laika Caravans SpA
Italský výrobce obytných automobilů s 50letou historií společnosti má s jejich stavbou bohaté zkušenosti. Typický, čistý italský design zvenčí i zevnitř činí modely značky Laika atraktivními. Jako dceřiná společnost německé skupiny Erwin Hymer Group chce přesvědčit i jejich praktičností a solidností. Designéři Laika vědí, jak chytře zkombinovat formu a funkci elegantním způsobem. Modelová řada vozů Laika se pohybuje ve středním až vyšším cenovém segmentu.

Domovská stránka výrobce: www.laika.it

Další informace jsou k dispozici na naší stránce: Laika

Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel Laika

Líbil se Vám tento článek?

Naši redakci můžete podpořit peněžitým darem
v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:

2400806950 / 2010

QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.