Opel Zafira-e Life je ideálním vozidlem pro všechny, kteří chtějí nejen více prostoru a flexibility, ale také elektrickou mobilitu, a to i na víkendový výlet do přírody nebo kempování. Prostorná elektrická dodávka německé značky bude vystavena na letošním Caravan Salonu v Düsseldorfu v několika verzích. Jako akumulátorový Crosscamp Flex bude součástí na modelovém hřišti na téma udržitelnosti. Vůz spojuje vysokou praktičnost a flexibilitu minivanu Opel s touhou po obytném autě bez lokálních emisí.

Crosscamp, mladá značka pro městské kempery, se zabývá i tématem „alternativních pohonů“ v segmentu vozidel pro volný čas a na Caravan Salonu 2022 poprvé představí městský obytný vůz s bateriovým elektrickým pohonem. Crosscamp Flex vycházející z Opelu Zafira-e Life má oslovit všechny, kteří chtějí elektricky poháněnou dodávku pro práci nebo rodinu, ale také oceňují svobodu krátkých kempování a spontánních volnočasových dobrodružství. První elektricky poháněný Crosscamp Flex je k vidění na modelovém hřišti na téma udržitelnosti od Caravaning Industry Association (CIVD).

Crosscamp Flex Opel Zafira-i Life

„Počet registrací vozidel s bateriovým elektrickým pohonem neustále roste,“ vysvětluje Christof Häßler, vedoucí divize Urban Camper ve společnosti Dethleffs. „Výrobci vozidel v současné době výrazně rozšiřují nejen nabídku elektromobilů v segmentu osobních vozů, ale také dodávek a dodávek. Zároveň s rozšiřováním infrastruktury roste akceptace elektrických pohonů. S elektricky poháněným Crosscamp Flex chceme tento trend navázat a jako specialista na městské obytné vozy vhodné pro každodenní použití vybudovat most ze segmentu automobilů do sektoru obytných vozů.“

Crosscamp Flex Opel Zafira-i Life

Právě vysoká vhodnost pro každodenní použití a současně vhodnost jako vozidlo pro volný čas činí Crosscamp Flex tak atraktivním. Důležitou roli zde nehrají jen venkovní rozměry vhodné do města a podzemní parkoviště, ale především všestranný interiér musí splňovat každodenní požadavky. A v budoucnu také s lokálně bezemisním, elektrickým pohonem.

Přečtěte si také:  Alpin Camper představil Opel Vivaro jako kempingový minivan pro páry i rodinu

O delší víkendové výlety se postará o 75 kWh baterie, která je kvůli úspoře místa standardně instalována v podvozku. Standardně je v Opel Zafira-e Life podle WLTP1 možný dojezd bez emisí až 322 kilometrů. Baterii lze nabíjet doma pomocí nástěnné skříňky, rychlonabíječky na cestách nebo pomocí jakékoli zásuvky. Na rychlonabíjecí stanici se stejnosměrným proudem 100 kW lze baterii dobít na 80 procent za přibližně 48 minut. Aby nebyl omezen dojezd pohonné baterie, zásobuje spotřebitele na palubě přídavná pomocná baterie s kapacitou 95 Ah, která slouží pro osvětlení, chladící box nebo USB zásuvku pro nabíjení chytrých telefonů, fotoaparátů nebo jiných elektronických zařízení.

Crosscamp Flex Opel Zafira-i Life

Vysoká flexibilita a optimální bezpečnost

Jako každý Crosscamp i plně elektrický Crosscamp Flex má vše potřebné pro relaxační výlet. Výbava zahrnuje přední sedadla otočná o 180 stupňů, kuchyňský blok s dřezem a plynovým sporákem, vestavné skříňky, jakož i integrované nádrže na sladkou a odpadní vodu. Díky zadní lavici, která se rychle změní na manželskou postel a dalším dvěma lůžkům pod výklopnou střechou, poskytuje Crosscamp Flex pohodlné místo pro spánek čtyřem osobám.

Crosscamp Flex Opel Zafira-i Life

Všechny varianty Crosscamp založené na Zafire-e Life těží z široké nabídky asistenčních systémů Opel nabízených jako standardní výbava. Seznam obsahuje výstrahu před kolizí, nouzové brzdění, výstrahu při ospalosti, asistent udržování v jízdním pruhu a rozpoznávání dopravních značek s poloadaptivním tempomatem.

Přečtěte si také:  Glénan Concept Cars zaujme modernizovanými minivany a novým modelem HorizonVan UP

Plně elektrický Crosscamp Flex se připojí k variantám Crosscamp s naftovým motorem v roce 2023. Následně značka plánuje nabídnout také elektrickou verzi Crosscamp Lite.

Foto: Opel, Crosscamp

Crosscamp
Crosscamp je mladá značka pro segment kompaktních obytných vozů. Vozidla vyvíjí, vyrábí a prodává společnost Dethleffs, Isny/Allgäu. Vozidla Crosscamp se osvědčují v každodenním městském životě i na krátkých víkendových dobrodružstvích nebo dlouhých dovolených. Díky tomu jsou stejně flexibilní jako jejich majitelé a jsou tím pravým partnerem pro pocit městského venkovního prostředí.
Crosscamp je součastí skupiny Erwin Hymer Group.

Domovská stránka výrobce: www.crosscamp.com

Další informace k dispozici na naší stránce: Crosscamp

Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel Crosscamp

Líbil se Vám akromobil.cz?

Naši redakci můžete podpořit peněžitým darem
v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:

2400806950 / 2010

QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.