Renault s cílem oslovit rostoucí touhu po cestování a příležitostech rozjímat o přírodě v idylickém prostředí a zároveň si užívat pohodlí a vybavení 5-hvězdičkového hotelu, přinesl loni showcar Hippie Caviar Hotel postaveném na Traficu. K uspokojení této touhy se loni v červenci dostal na trh zcela nový Renault Trafic SpaceNomad, první předělaná verze dodávky dostupná přímo od výrobce.

Renault nyní přistoupil ke 2. kroku své produktové strategie pro vozidla pro volný čas představením minivanu Hippie Caviar Motel. Tato verze je postavená na zcela novém Kangoo L2 E-Tech Electric. Technika se využívá ze sériové verze, motor o výkonu 90 kW (120 k) pohání 45 kWh baterie, která je schopna dobíjení až 80 kW stejnosměrným proudem. Dojezd vozu je podle WLTP 285 km, na dalších 170 km stačí 30-minutové dobití.

Přečtěte si také:  Plně vybavený a stylový kempingový minivan Froggy Motorhome FM 1.1

Podle výrobce má Hippie Caviar Motel představovat všestranný a temperamentní úkryt pro nadšence do dobrodružství a sportu, kteří mají zájem o široká otevřená prostranství a vzrušení. K přenášení sportovní výbavy slouží několik inteligentních úložných prostorů v exteriéru i v interiéru. Střešní nosič pojme lyže a po složení zadní lavice na pohodlnou postel poskytuje panoramatická střecha stále dostatek místa pro sledování hvězd.

Předváděcí vůz je také plný příkladů strategie Renaultu snižovat emise uhlíku v průběhu životního cyklu vozidla, včetně polic a podlah vyrobených z recyklovaných pneumatik a znovu použitého korku a plně elektrické pohonné jednotky.

Vnitřní výbava zatím není výrobcem představena, více se dozvíme 19. září, kdy bude Hippie Caviar Motel představen na IAA Transportation v Hannoveru.

Foto: Renault

Líbil se Vám akromobil.cz?

Naši redakci můžete podpořit peněžitým darem
v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:

2400806950 / 2010

QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.