Reklama

Na letošním Caravan Salonu v Düsseldorfu předvede Renault novou formu luxusního kempování prostřednictvím studie Hippie Caviar Hotel. Renault Design si vybral pro tento účel nový Renault Trafic, aby představil život se vším prostorem, komfortem a modularitou, které jsou potřebné pro pohodlné kempování. Plně elektrický obytný vůz nabízí širokou škálu komfortních funkcí a zároveň představuje pohled na první Renault Trafic s plně bateriovým napájením, jehož debut je naplánován na rok 2022.

Design je inspirován pokoji v 5-hvězdičkovém hotelu, který je bohatý na sofistikované přírodní materiály. Palubní deska s ratanovým efektem je vyztužena koženými doplňky. Použití materiálů, jako je exotické dřevo, přírodní vlákna (len a vlna) a rostlinné materiály přirozeně doplňují charakter studie. Odstín „Washi“, podobně jako japonský papír, dodávají architektonický a současný styl. Barvy a materiály ztělesňují optimismus a svobodu 60. let minulého století, kdy bylo cestování ponořeno do světa vzrušujících, relaxačních, svěžích, ale kontrolovaných barev.

Reklama

V interiéru dvoubarevně lakovaného předváděcího vozu se v oblasti řidiče nacházejí materiály v zeleném tónu, zatímco zadní část v salonku je stříbrno šedá. Na palubě vozu je se nachází manželská postel 1,45 x 1,95 metru, kterou lze vysunout z kabiny mimo vozidlo. Pohled na hvězdnou oblohu poskytuje terasa nacházející se na střeše vozidla, která je přístupná pomocí výklopného vnějšího žebříku. Terasa je vybavena nízkým konferenčním stolkem a dvěma rozkládacími křesly.

Renault chce pro svůj Hippie Caviar Hotel zároveň nabízet i neobvyklé služby mobility. Nejradikálnější vlastnost však není s vozem vůbec spojena. Jde spíše o velký „logistický kontejner“, který lze podle přání doručit na jakékoliv parkovací místo. Obsahuje plnohodnotnou koupelnu, sociální zařízení a nabíjecí stanici. Online objednávky je možné přímo vybavit prostřednictvím concierge služby, pomocí které je možné objednávky dopravit dronům přímo na terasu vozidla.

Renault představí předváděcí automobil Hippie Caviar Hotel na autosalonu v Düsseldorfu, který se začne 27. srpna 2021, spolu s kempingovým vozidlem Estafet z roku 1977.

Foto: Renault Group