Frankia se svou modelovou řadou Yucon, postavenou na základě Mercedes-Benz Sprinter, nabízela dosud tři vnitřní uspořádání. Microliner ve verzích 6.0, 7.0 a 7.0 Lounge byly jediné vestavby, které měl výrobce k dispozici. Teď se to změní, protože Frankia chystá na připravovaný Caravan Salon v Düsseldorfu čtyři nové rozložení, které mají překvapivě za základ Fiat Ducato.

Tři úspěšné modely Yucon Microliner na bázi Mercedes-Benz zůstávají s výrazným a inovativním interiérem a délkou 6 a 7 metrů v nabídce nadále beze změny. Na Caravan Salonu 2021 jich však doplní Microliner Relax, model 6.0 BD s příčným dvojlůžkem v zadní části.

Frankia Yucon se základem Fiat Ducato

Největší změna se však očekává doplněním modelové řady Yucon postavené na vozidlech Fiat. Využité budou všechny tři délky, které Fiat Ducato poskytuje, tj. 5,4 m, 6 m a 6,3 metru. Nový Yucon 54B a 60B budou konstrukčně vybaveny příčnou dvojitou postelí v zadní části. Třetí varianta je 63G s jednolůžky v podélném směru, 63H je zase provedení s velkou, podélnou zadní spouštěcí postelí, kterou lze elektricky vysunout až ke stropu.

Čtyři nové uspořádání

Frankia nové vnitřní uspořádání na svých webových stránkách už zveřejnila. Veřejnou premiéru však novinky budou až na nadcházejícím Caravan salonu v Düsseldorfu, který se bude konat od 28.8 do 5.9 2021. Stánek Frankie je možné navštívit v hale 17.

Více info: yucon.frankia.com