Výrobce obytných vozidel Carado, patřící do skupiny Erwin Hymer Group, nabízí pro nadšence karavaningu kompletní sortiment od obytných dodávek, přes semi-integrované vozidla a alkovny až po integrované modely. Modelový rok 2022 je pro Carado velmi zvláštní, protože výrobce obytných automobilů slaví 15. výročí. Při této příležitosti uvádí narozeninovou edici Edition15 s mnoha speciálními funkcemi, která zaujme vysokým standardním rozsahem, rozmanitou výbavou a velmi dobrým poměrem cena / výkon.

Inovací pro modelový rok 2022 je nespočet, ale pozornost poutají zejména dvě novinky. V případě integrovaných vozidel doznala změnu renovovaná přední část vozidla, u obytných dodávek je možné poprvé získat výklopnou střechu, díky čemuž je cestování ještě pohodlnější.

Integrované modely s novým designem

Integrované modely získají zcela novou tvář díky mnoha inovacím přední části. Individuální vzhled zajišťuje maska chladiče s chromovou aplikací a nápisem Carado, nové LED světlomety s vlastním světelným podpisem a nová vnější výška 2,90 metru. Změny se dotkly i její interiéru. Palubní deska prošla kompletním faceliftem a díky mnoha šikovným pomůckám získává více na funkčnosti. Zajišťuje to například velký počet odkládacích a úložných prostorů, jakož i nové držáky karet a lahví na straně řidiče a spolujezdce. Ještě praktičtější úložný prostor je možné získat sklopnou skříňkou pro cestující s integrovanými odkládacími prostory. Nová struktura povrchu, založená na vnitřním designu Fiatu a minimum viditelných spojů, doplňuje revidovanou palubní desku a vytváří zvláště harmonický celkový obraz.

Ke změnám došlo u všech tří stávajících půdorysech. Zatímco modely I338 a I447 mají samostatné postele, uspořádání I449 nabízí královskou postel.
Edition15, která zahrnuje motor Fiat s výkonem 140 koní, 16 „kola z lehkých slitin, dveře s oknem, velkou lednici, markýzu a mnoho dalšího je k dispozici pro všechny tři modely.

Přečtěte si také:  Nejoblíbenější obytné automobily roku 2023

Technické údaje:
Základní vozidlo: Fiat Ducato, 140 k
Délka vozidla: 6,98 m – 7,41 m
Šířka vozidla: 2,32 m
Výška vozidla: 2,90 m
Přípustná hmotnost: 3.500 kg
Základní cena: od 67.399 Eur

Obytné dodávky s výklopnou střechou

Při obytných dodávkách budou mít z novinek radost několik fanoušků vestaveb. V Edition15 budou na základním vozidle Fiat Ducato všechny čtyři rozvržení (CV 540, CV 600, CV 601, CV 640). Od modelového roku 2022 budou navíc všechny k dispozici s volitelnou výklopnou, pop-top střechou, která je produktem vývoje skupiny Erwin Hymer Group. Tímto rozšířením se získají další dvě místa na spaní s rozměrem 206×143 cm. Výstup na střechu je pomocí teleskopického žebříku, který je schválen i pro venkovní použití, například na čištění střechy nebo připevnění kol. Uvnitř vizuálně černé výklopné střechy je kvalitní matrace s dřevěným lamelovým roštem. Správné osvětlení poskytuje nastavitelná lampička s integrovanou zásuvkou USB. Tkaninu stanu lze vpředu otevřít jako „kabriolet“ nebo „panorama“. K dispozici je velký střešní průduch, který také poskytuje světlo.

Přečtěte si také:  Globe-Traveller rozšiřuje nabídku obytných dodávek pro dva o model Falcon 2Z na bázi VW Crafter

V modelovém roce 2022 budou obytné vozy standardně dodávány s Isofixem včetně stojanu. Součástí standardní výbavy je funkce start-stop včetně posilovače a tempomatu, manuálně nastavitelná klimatizace v kabině řidiče a airbag spolujezdce. U CV 640 je speciální výbava rozšířena o římskou roletu a markýzu dlouhou 4 metry.

Technické údaje:
Základní vozidlo: Fiat Ducato, 140 k
Délka vozidla: 5,41 – 6,63 m
Šířka vozidla: 2,05 m
Výška vozidla / s výklopnou střechou: 2,73 / 2,89 m
Přípustná hmotnost: 3.500 kg
Základní cena / s výklopnou střechou: od 43.299 / 47.299 Eur

Foto: Carado

Carado GmbH

Pod značkou Carado vycházejí dobře promyšlené obytné automobily, dodávky a obytné přívěsy s příznivým poměrem ceny a výkonu. Vozidla přesvědčí praktickou a solidní funkčností, kvalitou „made in Germany“ a moderním designem s inteligentními detaily. Zároveň se vyznačují nejen svojí spolehlivostí a bezpečností, ale také komfortem a všestranností. Carado je značka pro rodiny, páry a pro všechny, kdo hledají domov na cestách, místo, kde se dobře cítí a pro jejichž cestování hraje mimořádnou roli.
Carado GmbH je německá společností patřící do skupiny Erwin Hymer Group.

Domovská stránka výrobce: www.carado.com

Další informace na naší stránce: Carado

Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel Carado

Přečtěte si také:  La Strada Avanti EBF přináší skutečné výhody i pro rodiny

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!