Mercedes-Benz přidává do své rodiny Marco Polo nový základní model, který určuje směr dalšího růstu na trhu obytných aut. Kromě oblíbeného kempinkového minivanu Marco Polo bude portfolio v budoucnu zahrnovat flexibilní, snadno instalovatelný a odnímatelný kempingový modul, který bude z výroby k dispozici pro nové malé dodávky, včetně nové Třídy T. Takzvaný modul Marco Polo, se standardní ložní částí a volitelnou kuchyňskou linkou, bude od konce roku v nabídce u prodejců Mercedes-Benz.

Novou třídu T představil Mercedes-Benz v dubnu letošního roku. Rozšířil s ní portfolio vozů pro soukromé zákazníky o atraktivní vstupní model do světa Mercedesu a jako prémiový malý van pro nadšence aktivního trávení volného času. Nová Třída T spojuje mimo jiné sportovní, emotivní design s typickými požadavky Mercedesu na hodnotu, komfort a konektivitu. Tyto kvality, spolu s kompaktními vnějšími rozměry a promyšleným vnitřním prostorem otevírají i široké možnosti ve stále oblíbenějším segmentu přestaveb mikrovanů.

„Trh obytných aut má pro nás strategický význam. Neustále rozšiřujeme naši přítomnost v této oblasti. Nová Třída T s modulem Marco Polo je naší odpovědí na rostoucí poptávku po mikrokaravanech, které se stávají stále oblíbenějšími, zejména mezi mladou, rychle rostoucí komunitou fanoušků života v dodávkových vozidlech, částečně proto, že se dají flexibilně používat jako každodenní vozidla nebo ke kempování díky jejich často modulární koncepci přestavby.Za druhé jsou zde jejich malé vnější rozměry, hmotnost méně než tři tuny, snadná manipulace a možnost jejich řízení s řidičským průkazem třídy B.“ říká Klaus Rehkugler, vedoucí prodeje a marketingu Mercedes-Benz-Vans.

Mercedes-Benz T-Klasse Marco Polo Modul

Ložní jednotka

Standardní ložní jednotka nabízí prostor pro dvě osoby s plochou na spaní 2 x 1,15 metru. Bodově elastický systém talířových pružin a deseticentimetrová extra silná matrace zajišťují ergonomickou polohu ležení až po okraje. Pro použití lze rám postele pohodlně vysunout dopředu a rozložit matraci. Během jízdy zůstává rám se složenou matrací v zavazadlovém prostoru. Zadní sedadla je pak možné používat bez omezení. Ke standardní výbavě slibující vysoký komfort spánku patří také zatemňovací prvky pro všechny okenní tabule a větrací mřížka s integrovanou síťkou proti hmyzu, která se uchytí mezi sklo a rám. Standardem jsou také dvě okenní kapsy na menší předměty na každé straně, připevněné mezi C-sloupkem a D-sloupkem.

Kuchyňská linka

Volitelná kuchyňská linka je založena na zásuvném systému s mechanismem push-to-open a soft-close. Obsahuje dřez se snadno přístupnou 12litrovou nádrží na vodu, 15-litrový chladící box a plynový vařič, který lze podle potřeby snadno vyjmout. Další zásuvky nabízí prostor pro příbor, nádobí a zásoby potravin. Na palubě jsou také dvě kempingové židle a stůl. Stůl je dodáván se dvěma různými nožičkami, což umožňuje jeho umístění venku i montáž za středovou konzolu.

Postel a kuchyňská linka se upevňují na upínací oka v kufru. Dva lidé mohou odstranit nebo vložit celý modul Marco Polo v několika jednoduchých krocích. Přechod z každodenního vozu na kempingovou verzi a zpět tak trvá jen několik minut.

Celý modul Marco Polo má stylový, čistý design a antracitovou barvu. Díky tomu bez problémů zapadne do interiéru malé dodávky Mercedes-Benz. Hvězda a nápis navíc ukazují jasnou příslušnost ke značce.
Ceny modulu Marco Polo budou známy na konci roku v době jejich uvedení na trh.

Foto: Mercedes-Benz

Mercedes-Benz

Domovská stránka výrobce: mercedes-benz.com

Další informace jsou k dispozici na naší stránce: Mercedes-Benz

Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel Mercedes-Benz