Tradiční výrobce z Bad Waldsee dal již před třemi lety koncepčním vozidlem Hymer Vision Venture odpověď orientovanou na současné a budoucí trendy v odvětví mobilního bydlení. Vize se stává realitou a Hymer slaví uvedení Venture S na trh. Vozidlem Venture S tak realizuje nápady a touhy exkluzivní cílové skupiny, významně přispívá k image nového světa obytných vozů a přináší vizi budoucnosti do sériové výroby.

„Vozidlem Venture S měníme od základů představu mobilního bydlení, přičemž inspiraci jsme čerpali z potřeb a nápadů komunity van-life,“ říká Christian Bauer, prezident Hymer GmbH & Co. KG. „Výsledkem je zcela nová kategorie obytných automobilů. Vůz uvádíme na trh pouze po krátké vývojové fázi, která byla podpořena vynikající zpětnou vazbou na naše koncepční vozidlo a odbornými znalostmi naší společnosti.“

Nový off-road Hymer Venture S – styl bez omezení

Venture S jako exkluzivně vybavený off-road pro dvě osoby slibuje svobodu bez kompromisů. Se svojí kompaktní délkou, úzkou karoserií a výraznou estetikou terénního vozu ztělesňuje Venture S zcela novou kategorii vozů. Pro Venture S jsou díky výkonnému podvozku Mercedes-Benz Sprinter se standardním pohonem všech kol a terenními pneumatikami jsou všechny cesty otevřeny. Karoserii zdobí poutavé barevné schéma v odstínech Stone Grey nebo Sea Blue Metallic, které v kombinaci s designovou grafikou voštinové struktury zajišťuje nezaměnitelný vzhled.

Díky novému konceptu uspořádání se v moderním obytném vozidle podařil změnit také zážitek z bydlení. Inovace, jako je jedinečný Instant Loft – pneumatická výsuvná střecha s integrovanými schůdky, nápadné zadní výklopné dveře pro panoramatický výhled a exkluzivní sluneční terasa dělají z Venture S jedinečný obytný vůz.

Hymer Venture S

Bydlení

Vrcholem v zadní části Venture S připomínající salonek je výhled přes tvz. Infinity Screen, soustavu oken na všech třech stranách pohodlného prostoru sezení. Kromě výhledu poskytuje interiéru dostatek denního světla. Ve spojení s obkladem stěn ve vzhledu plsti vytváří harmonickou atmosféru interiéru. Když se nastavitelný stůl s masivní bambusovou deskou nepoužívá, lze jej jednoduše sundat a uložit pod sedadlo. Sezení tváří v tvář s rozkládacím stolkem se v případě potřeby může jejich složením přeměnit na postel pro dva. Za pěkného počasí otevřené zadní dveře Venture S ještě více rozšíří obytný prostor ve stylu soukromé jachty. Horizontální dělené dveře, jejichž spodní polovina se sklopením přemění na mini terasu lze zatížit až 350 kilogramy. Horní polovina slouží jako ochrana před deštěm nebo sluncem.

Hymer Venture S

Spánek

Venture S splňuje všechna přání, pokud jde o komfort spánku. Skutečná ložnice je ve druhém patře. Pop-top střecha se díky výkonnému kompresoru plně nafoukne za méně než tři minuty a díky inovativnímu dvoukomorovému systému chrání během spánku před hlukem, světlem a teplotními rozdíly. Tvrdost matrace lze dokonce pomocí aplikace Hymer Connect individuálně nastavit.
Pohodlné schody umožňují na horní patro snadný výstup a díky jejich osvětlení lze bezpečně používat i ve tmě. Navíc přihrádky integrované do jednotlivých schůdků poskytují další úložný prostor. Šikovné možnosti ukládání a nabíjení pro chytré telefony, e-knihy atp. dotvářejí vysokou úroveň pohodlí relaxu.

Hymer Venture S

Vaření

Vaření ve Venture S je díky moderní, plně vybavené kuchyňce s elegantním, matně černým příslušenstvím potěšením. Jeho středobodem je multifunkční stěna, která umožňuje přizpůsobení si dostupného úložného prostoru v podobě háčků, polic a nádob. Zásuvka s úložným prostorem a prkénkem na krájení rozšiřuje pracovní plochu kuchyně.
Moderní interiérový design je víc než jen hloubkový. Aby Hymer zajistil optimální rovnováhu funkce, vzhledu a hmotnosti využívá inovativních materiálů v celém Venture S. Například kovový povrch pracovní desky překvapí měkkostí a matným povrchem, který zabraňuje odleskům při jízdě. Odolný je také vůči otiskům prstů a poškrábání. Podklad dlaždic je vyroben z kompozitu s pevným povrchem na bázi práškového kamene. Z hlediska vzhledu a dojmu je prakticky k nerozeznání od běžných dlaždic a dodává kuchyni stylový nádech.

Hymer Venture S

Sprchování

Díky inteligentnímu konceptu využití prostoru má Venture S dvě sanitární místnosti v jedné. Jediným pohybem se koupelna, včetně volitelného keramického WC, umyvadla, zrcadla a vestavných skříní, může přeměnit na ještě větší umývárnu se sprchovým koutem na úrovni podlahy. Nová povrchová úprava nábytku Slate Light Rocks vzhledem a pocitem připomíná skutečný přírodní kámen. Zároveň je robustní a snadno se čistí. 120-litrová nádrž na čerstvou vodu umožňuje vychutnat si dlouhé sprchování nebo cestování do vzdálenějších míst mimo síť.

Hymer Venture S

Práce

Venture S obsahuje jedinečný koncept domácí kanceláře pro každého, kdo chce zkombinovat soběstačné cestování se schopností pracovat na cestách. Stůl integrovaný do boční stěny za sedadlem spolujezdce lze během několika vteřin postavit jako samostatnou pracovní stanici pod flexibilním střešním oknem, čímž se vytvoří dokonalé prostředí pro práci nezávislou na místě. Kromě toho práci nikdy nenaruší nedostatek energie díky třem 115-wattovým solárním panelům na střeše, jakož i šesti strategicky umístěným vnitřním zásuvkám 230 V a osmi portům USB. V kombinaci s Hymer Smart Battery System 2.0 a 320 Ah lithiovými bateriemi i standardním invertorem si můžete užívat až 10 dní soběstačnosti.

Hymer Venture S

Multimédia a palubní elektronika

Venture S je vybaven mobilním reproduktorem Sonos Smart Speaker, který lze flexibilně připevnit k nástěnným panelům. Projektor s plátnem a držákem na zeď je perfektní volbou pro nezapomenutelné filmové večery. Závěsná světla a lampy pro čtení mohou být namontovány na různých místech, takže je možné vytvořit si tu správnou světelnou náladu kdekoli. Díky promyšlenému konceptu osvětlení s víceúrovňovým ambientním osvětlením působí interiér Venture S mimořádně prostorným a prostorným.
V souladu s jeho vizionářským kreditem hraje v novém Venture S samozřejmě hlavní roli palubní konektivita. Vozidlo je kompatibilní s aplikaci Hymer Connect, čímž lze ovládat různé komponenty centrálně prostřednictvím smartphonu nebo vestavěného 7-palcového dotykového displeje.

Podle šéfa Hymer Christiana Bauera však bude sofistikované luxusní vozidlo dostupné jen ve velmi limitované edici. Okruh zájemců by ale měla výrazně omezit i cena. Za vůz o délce pouhých 6,46 metru požaduje výrobce 225 000 eur. A v tom není zahrnuto množství možných doplňků.

Foto: Hymer

Hymer GmbH & Co. KG
Hymer je od svého založení v roce 1957 pojmem v obytných automobilech a karavanech a ztělesněním prémiových obytných aut vyrobených v Německu. Je jedním z nejstarších a nejvíce inovativních výrobců karavanů a obytných automobilů v Evropě. Pilířem společnosti jsou čtyři divize: Hymer Motor Caravans, Hymer Camper Vans, Eriba Caravans a Hymer Original Parts.
Výraz „Obývák na kolech“ není pro Hymer pouze fráze. Obytné auta odrážejí přesně to, co od nich zákazníci očekávají. Vynikající kvalitu, komfort, kvalitní vybavení a nejvyšší úroveň bezpečnosti. To vše se nabízí již jako standard. Obytné vozy jsou standardně vybaveny rozsáhlými bezpečnostními prvky. Kromě toho se mohou zakazníci vždy spolehnout na komplexní škálu služeb. Společnost je nejen pozoruhodná svou dlouhou tradicí a vášní pro mobilní bydlení, ale je také jedním z předních výrobců v prémiovém sektoru díky vysokým standardům kvality a neustálým inovacím.
Hymer GmbH & Co. KG je součástí skupiny Erwin Hymer Group SE.

Domovská stránka výrobce: hymer.com

Další informace jsou k dispozici na naší stránce: Hymer

Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel Hymer