Společnost Stone Offroad Design (SOD) opět dokázala, že je právem v čele odvětví expedičních vozidel. Model Peak 6×6, který lze postavit na podvozku Mercedes-Benz Arocs nebo MAN TGS, je víc než jen mobilní obytný prostor, je to prakticky pevnost na kolech. SOD Peak 6×6, který je příkladem německého inženýrství, nabízí vše, co expediční vůz této třídy potřebuje – sofistikovanou, robustní techniku, pozoruhodný výkon a absolutní komfort pro řidiče a pasažéry.

Expediční vůz na bázi Mercedes-Benz nebo MAN

V závislosti na osobním vkusu je SOD Peak 6×6 dostupný ve dvou různých variantách podvozku. SOD Peak 6×6 3358-6500 vychází ze základního vozu Mercedes-Benz Arocs, o celkové hmotnosti 33 tun a výkonu 580 koní. SOD Peak 6×6 3352-6500 zase využívá MAN TGS 33.520 o celkové hmotnosti 33 tun a výkonu 520 koní. Konstrukce byla vyvinuta off-roadovými specialisty a zkušenými konstruktéry vozidel. Tato kombinace vytváří skutečně jedinečný expediční vůz absolutní prémiové třídy. S délkou dvanácti metrů nabízí dostatek prostoru, přičemž interiér obývací části zaujme těmi nejkvalitnějšími materiály a promyšlenými detaily. Exteriér charakterizuje šest mohutných terénních kol, kovové panely podél spodní poloviny a střešní lišty.

Přečtěte si také:  Adria Supersonic, nová řada integrovaných obytných aut se základem Mercedes-Benz
SOD Peak 6x6 3358-6500
SOD Peak 6×6 3358-6500, foto: Stone Offroad Design

Konfigurace karoserie

Nástavba luxusního obytného automobilu nabízí dostatek prostoru na délce cca 650 cm a šířce cca 240 – 255 cm s vnitřní výškou cca 230 cm. Podvozek se speciálně upravenými podélnými a příčnými nosníky je kompletně žárově pozinkován. Dvojité tříbodové upevnění předurčuje nástavbu pro použití v těžkém terénu. Bezpečnost zaručují podélné nosníky s trubkovým profilem, vnější příčné nosníky vybavené otvory pro pozdější montáž dalších komponentů a vnější rám po celém obvodu. Pohodu uvnitř poskytuje konstrukce stěny o tloušťce 60 – 80 mm, v závislosti na specifikaci a výztuze z 15 mm profilu zabudované pod vrstvou GRP na vnitřní straně. Střecha vozu je pokryta hliníkovým plechem Duett nebo Quintett 3,5/5 mm s práškovou povrchovou úpravou. V místě stání rovinu a stabilitu zajišťuje hydraulický podpůrný systém s automatickým vyrovnáváním. Mimořádně působivé jsou do strany, hydraulicky vysouvatelné přístupové schůdky se zábradlím a zadní nosič, které lze ovládat prostřednictvím chytrého telefonu.

SOD Peak 6x6 3358-6500
SOD Peak 6×6 3358-6500, foto: Stone Offroad Design

Interiér

Kabina, která připomíná luxusní salonek, je v ostrém kontrastu s robustním exteriérem. Zdobí ji ručně šité kožená sedadla, skříňky z pravého dřeva a žulové pracovní desky. Nejmodernější spotřebiče jsou dokonale integrovány, aby zajistily komfort a pohodlí. Obývací část je obdařena rozsáhlým osvětlením a luxusní ložnicí, která nenechává nic náhodě. Kožený balík dodává sedadla řidiče a spolujezdce v perforované kůži s prošíváním ve formě včelího plastu, přístrojovou desku, čalounění obkladů a stropu kůží alcantara, doplňky v kůži nappa a kožené rukojeti s ručně prošívanými švy. Komfortu přidává speciálně vyvinutý a zvukově optimalizovaný zvukový systém se samostatnou izolací, stmívatelné hvězdné nebe včetně možnosti změny barev.

Přečtěte si také:  Dovra Rig na bázi Mercedes-Benz Sprinter: obytná dodávka do nepohody
SOD Peak 6x6 3358-6500
foto: Stone Offroad Design

Expediční vůz SOD Peak 6×6

SOD Peak 6×6 je se startovací cenou přibližně 1,6 milionu eur bez daně určitě investicí, která slibuje nejen luxus, ale také schopnost usnadnit jakékoli myslitelné dobrodružství. Expediční vůz je dokonalým společníkem pro každého, kdo se neumí obejít bez velké dávky komfortu ani v extrémních situacích.

Fotogalerie

Zdroj: Stone Offroad Design

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!