Švédská značka Dovra představila obytný vůz, který je ideální pro dobrodružství v terénu po celém světě. Robustní terénní vzhled v kombinaci se soběstačnou výbavou z něj činí dokonalého společníka pro každého, kdo chce následovat volání divočiny. Obytné dodávky Dovra Rig vybavené pohonem všech kol o výkonu 190 koní poskytují nejen dostatečný výkon, ale také dostatečnou kapacitu pro dlouhé výpravy do neznáma.

Základní vůz se špičkovou výbavou

Výrobce obytných automobilů Dovra sáhl při volbě základního vozu pro modely s terénním vzhledem po síle podvozku Mercedes-Benz Sprinter. V kombinaci s turbodieselovým motorem o objemu 2,0 l, pohonem 4×4 a automatickou převodovkou 9G-Tronic přinášejí obytné dodávky Dovra Rig výjimečný zážitek. Díky vybavení pokročilými funkcemi, jako jsou výkonné LED světlomety, adaptivní tempomat Distronic a aktivní asistent udržování v jízdním pruhu Active Lane Keeping ASSIST, je jízda ještě bezpečnější a pohodlnější. Bohatou výbavu základního vozu doplňuje multimediální systém MBUX s 10,25palcovým dotykovým displejem, parkovací balíček s 360° kamerou, satelitní rádio, výkonné reproduktory, navigace a bezdrátové nabíjení chytrých telefonů.

Dovra Rig
Foto: Dovra

Dovra Rig X-610 a X-750

Se smyslem pro detail a skandinávskou kvalitou jsou vozy pro dobrodružství k dispozici ve dvou půdorysech, Rig X-610 pro dva a Rig X-750 pro čtyři osoby. Oba zaujmou promyšleným uspořádáním interiéru s pohodlnými prostory pro bydlení a spaní. Rig X-610 má typické uspořádání obytného vozidla. Lavice se stolem vpředu se díky otočným a vyhřívaným sedadlům řidiče stává místem k sezení pro čtyři osoby. V zadní části se nachází příčné lůžko, které má díky rozšíření rozměry 195×125 cm. V plně vybavené kuchyni je dvouplotýnkový plynový sporák a 72litrová chladnička. Koupelna je vybavena keramickou toaletou, sprchovým koutem a umyvadlem.

Dovra Rig
Foto: Dovra

Bohatá výbava Dovra

Koncept cestování All-Inclusive se projevuje hlavně v pohotovostní hmotnosti vozidla, čemuž je přizpůsobena celková přípustná hmotnost 4,1 tuny (Rig X-610) nebo alternativně dokonce 5,38 tuny u modelu Rig X-750. Těmto hodnotám se není co divit, neboť obytná auta jsou plně vybavena vším, co je potřebné pro absolvování dobrodružství mimo zpevněné cesty a není nutná další volitelná výbava. Mezi takové doplňky patří například střešní nosič s 15 výkonnými LED světly od Vision X, přední nárazník s navijákem Warn Winch a LED světly, boční žebřík a systém nosičů zadních dveří nebo černé ráfky Rhino s pneumatikami BF Goodrich All-Terrain. Od elektrické markýzy Thule s LED až po luxusní kožené čalounění, každý detail je pečlivě navržen tak, aby poskytovaly maximální komfort a pohodlí.

Dovra Rig
Foto: Dovra

Soběstačnost

Zásobování energií je zajištěno lithiovou baterií s kapacitou 400 Ah a 450wattovými solárními panely, zatímco 3500wattový měnič a 250ampérový generátor zajišťují potřebnou nezávislost. Díky pokročilému systému izolace vyrobené z recyklovaného a biologicky odbouratelného PET materiálu je kempingový van Dovra Rig navržen tak, aby odolal ve vedrech i mrazech. Topení a tepelnou pohodu má na starosti ohřívač Alde Heating System 3030 Plus. Vyhřívaná a izolovaná nádrž na odpadní vodu má objem 100, nádrž na čistou vodu disponuje objemem 105 litrů.

Dovra Rig
Foto: Dovra

Dovra Rig X-610

Základní vůz:  Mercedes-Benz Sprinter
Motor: 2,0 l (MU6), 190 k
Převodovka: 9 stupňová, automatická
Provozní hmotnost: 3.630 kg
Max. povolená hmotnost: 4.100 kg
Délka: 610 cm
Šířka: 293 cm
Výška: 219 cm
Počet míst k sezení pro jízdu: 4
Počet míst na spaní: 2
Cena: 217.450 eur*

Dovra Rig X-750

Základní vůz:  Mercedes-Benz Sprinter
Motor: 2,0 l (MU6), 190 k
Převodovka: 9 stupňová, automatická
Provozní hmotnost: 4.150 kg
Max. povolená hmotnost: 5.380 kg
Délka: 754 cm
Šířka: 293 cm
Výška: 219 cm
Počet míst k sezení pro jízdu: 4
Počet míst na spaní: 2+2
Cena: 228.900 eur*

Navzdory vysoké ceně se jedná o mimořádně zdařilou kombinaci výkonu, komfortu a terénních schopností. Celkově rozhodně velmi zajímavá možnost pro náročné dobrodruhy.

Fotogalerie

Zdroj: Dovra

* Výrobcem doporučená maloobchodní cena založená na prodejních cenách v zemi výrobce. Ceny v jiných zemích se mohou lišit v důsledku konverze měny a DPH, poplatků a dovozních cel specifických pro danou zemi. Aktuální ceny poskytují místní prodejci.

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!