Francouzský výrobce Challenger uvedl na trh jedinečný polointegrovaný obytný vůz s inovativním přístupem k rodinnému cestování a práci na dálku. Nový model 384 o délce 7,2 metru poskytuje na přenocování až šest lůžek.

Rodina a práce v jednom

Nejinovativnější částí modelu 384 je jeho zadní část, která je řešena jako samostatná místnost, oddělená od zbytku vozidla příčkou s posuvnými dveřmi. Její součástí jsou dvě příčná lůžka o rozměrech 208×76 cm, která v rozloženém stavu vyplní celou plochu místnosti. Dvojlůžko lze však složit, čímž zůstane k dispozici jedno lůžko a volný prostor se stolem.

Challenger 384 Etape Edition
Foto: Challenger-motorhomes

Obytná část v přední části nabízí velký obývací prostor se skupinou sezení do L s přidaným bočním sezením s kapacitou 6 osob. Sezení lze přestavět na dvojlůžko 195×130 cm. Další spouštěcí lůžko 190×140 cm je k dispozici pod stropem. Obytná část tak poskytuje místo pro spaní dalším čtyřem osobám, čímž je vůz vhodný i pro početnější rodiny.

Zbývající prostory sledují stejnou linii nabídky prostoru a pohodlí pro rodinu s kompletní koupelnou se samostatným sprchovým koutem, což je obzvláště praktické pro využití většího prostoru a současné používání obou místností. Hluboký kuchyňský blok, osazený samostatným nerezovým dřezem a plynovým vařičem se dvěma hořáky, poskytuje dostatečný úložný prostor i pracovní plochu. Samostatná 167 litrová absorpční chladnička je umístěna vedle vstupních dveří.

Přečtěte si také:  Nezávislá a stylová řada Hymer ML-T prošla rozsáhlou inovací vzhledu, soběstačnosti a konektivity

Bohatá výbava

Mezi hlavní přednosti nového modelu 384 patří jeho inovativní IRP struktura tvořená polyesterovou (GRP) stěnami, střechou a podlahou o síle 64 mm a bohatá standardní výbava s dvojitými okny s polyuretanovým rámem se zatemněním, panoramatickým střešním oknem v kabině řidiče, systémem Isofix a LED osvětlením integrovaným do podlahy. Součástí standardu je i balík příslušenství Profil, jehož součástí je markýza, solární modul, venkovní osvětlení vchodových dveří, síťka proti hmyzu, interiérové rolety v kabině řidiče, doplňky na dvojlůžko a sada pro instalaci 2. baterie.

Challenger 384 Etape Edition
Foto: Challenger-motorhomes

Challenger 384 Etape Edition

Pro sezónu 2024 jsou k dispozici dva typy úprav obytných automobilů Challenger. Model 384 je v základní sérii Etape Edition, které jako základní vůz slouží Peugeot Boxer o výkonu 140 koní s manuální převodovkou, vybavené tempomatem/omezovačem rychlosti, ESP, Traction+, asistentem jízdy z kopce (Hill Descent control) a systémem stop-start. Vůz disponuje 100 litrovými nádržemi na čistou a odpadní vodu.

Challenger 384 Etape Edition
Foto: Challenger-motorhomes

Specifikace Challenger 384 Etape Edition

Challenger 384 Etape Edition
Foto: Challenger-motorhomes
Challenger 384 Etape Edition
Foto: Challenger-motorhomes

Základní vůz Peugeot Boxer
Motor: 2,2 l, 103 kW / 140 k
Převodovka: 6 stupňová, manuální
Provozní hmotnost: 3.126 kg (+/- 5%)
Max. povolená hmotnost: 3.500 kg
Délka: 726 cm
Šířka: 235 cm
Výška: 292 cm
Počet míst k sezení pro jízdu: 5
Počet míst na spaní: 6
Cena: 72.990 eur*

Fotogalerie

Více info: www.challenger-motorhomes.com

Zdroj: Challenger-motorhomes

* Výrobcem doporučená maloobchodní cena založená na prodejních cenách v zemi výrobce. Ceny v jiných zemích se mohou lišit v důsledku konverze měny a DPH, poplatků a dovozních cel specifických pro danou zemi. Aktuální ceny poskytují místní prodejci.

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!