Obytný vůz Challenger X250 získal prestižní cenu za inovace German Innovation Award 2024 – Winner v kategorii Excellence in Business to Consumer – Transportation, kterou uděluje německá rada German Design Council. Novinka francouzské značky patřící do skupiny Trigano představuje kompaktní model obytného automobilu s rozměry dodávky.

Challenger vyřešil rozhodování mezi dodávkou a obytným autem po svém a vytvořil přechodnou kategorii, která spojuje to nejlepší z obou světů. Model X250 s délkou pouhých 6,36 m nabízí zadní část, která nemá na trhu obdoby. SDR (Smart Dressing Room) umožňuje totiž zvednout nebo snížit šatník a přizpůsobit tak velikost prostoru garáže podle svých potřeb.

Challenger X250
Challenger X250 – svižnost dodávky a pohodlí obytného auta s garáží a šatníkem. Foto: Challenger

Nový Challenger X250 doplňuje modelovou řadu X, kterou dosud prezentoval úspěšný X150 o délce pod 6 metrů. Jelikož karoserie má stejnou šířku jako kabina, jezdí se s vozidlem dlouhým 6,36 m stejně snadno jako s obytnou dodávkou. Model X250 vyniká navíc odvážným a výrazným exteriérem s rozsáhlými černými polepy a ozdobnými prvky karoserie.

Přečtěte si také:  Nový model Hobby Maxia Van 680 DT překvapí zaváděcí cenou
Challenger X250
Skupina sezení tváří v tvář nabízí 5 míst k posezení. Jednoduchou úpravou se přemění na postel o rozměrech 140 x 190 cm. Stejnou velikost nabízí i spouštěcí dvojlůžko nad sezením. Foto: Challenger

Jedinečným prvkem X250 inteligentní šatna, která využívá prostor garáže buď k uskladnění věcí při cestování, nebo doplňuje a rozšiřuje prostor bydlení. K dispozici je tak šatník, který se elektronicky spouští ze stropu a stává se tak další místností, do které můžete vstoupit z obytného vozidla.

Challenger X250
Inteligentní šatna modelu Challenger X250 využívá prostor garáže. K dispozici je jako šatník, který se elektronicky spouští ze stropu. Foto: Challenger
Challenger X250
Jedinečným prvkem X250 je šatník, který ve zvednuté poloze umožňuje využití prostoru garáže pro uskladnění věcí. Foto: Challenger
Challenger X250
Promyšlené řešení koupelny ve vozidle s kompaktními rozměry velikosti obytné dodávky. Foto: Challenger
Challenger X250
Po otočení panelu s umyvadlem vznikne volný sprchový kout s dostatečnými rozměry pro pohyb. Foto: Challenger

Německé ceny za inovace 2024 byly uděleny na speciální akci ve Frankfurtu nad Mohanem za účasti mezinárodně uznávaných hostů a členů poroty.

German Design Council

Německá rada pro design (German Design Council) jako přední německá autorita v oblasti designu a značek pracuje na podpoře povědomí společnosti a podporuje je ve všech záležitostech týkajících se vývoje značek a designu. German Design Council byla založena německým Spolkovým sněmem a nadací podporovanou členy německého průmyslu. Od roku 1953 jsou udělována ocenění pro řešení na mezinárodní úrovni v oblastech: design, značka a inovace.

Domovská stránka: www.german-design-council.de

Přečtěte si také:  Laika modelem H 1409 završuje obnovu integrovaných vozů řady Kosmo

Trigano Group

Trigano je evropská společnost specializující se na design a výrobu obytných vozů a karavanů. Trigano kromě volnočasových vozidel podniká v oblasti mobilních domů, přívěsů, zahradní techniky a kempového vybavení. Jako přední evropský výrobce obytných vozů nabízí Trigano širokou škálu inovativních vozidel, která jsou vždy navržena tak, aby poskytovala nejlepší poměr ceny a kvality. S průmyslovým zastoupením v hlavních zemích (Francie, Německo, Itálie, Španělsko a Spojené království) má Trigano portfolio 25 značek, které pokrývají všechny segmenty obytných vozidel:

Adria Mobil, Chausson, Notin, Autostar, Font Vendôme, Challenger, Roller Team, Rimor, CI, Kentucky, Eura Mobil, PANAMA, Xgo, Mc Louis, Benimar, Mobilvetta, Randger, Tribute, Auto-Sleepers, Elnagh, Karmann-Mobil, ARCA, Auto Trail, Sun Living.

Domovská stránka společnosti: www.trigano.fr

Zdroj: Challenger, German Design Council

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!