Alkovny španělské značky Benimar, reprezentované modelovou řadou Sport, jsou pro sezónu 2024 postaveny na bázi vozů Ford Ducato nebo Peugeot Boxer. Nejdelší model Sport 363 představuje prostorný a pohodlný rodinný vůz, který se snaží nabídnout úhledně oddělený místností, aby poskytl větší nezávislost, čehož dobrým příkladem je ložnice ve stylu apartmánu s oddělenými postelemi.

Prostor a pohodlí

Benimar Sport 363 nabízí nové interiérové prostředí Pamplona a uspořádání s pěti schválenými sedadly pro jízdu. Prostorná obývací část nabízí skupinu sezení do L s přidaným bočním sezením ve formě lavice. Široký stůl je doplněn o otočné rozšíření. Stejně prostorná je i kuchyně, která má stejné dispoziční řešení a díky nástavci nabízí další pracovní prostor. Rohový kuchyňský pult disponuje plynovým vařičem se dvěma hořáky s elektrickým zapalováním a nerezovým dřezem. Velká 140 l absorpční chladnička AES má samostatnou zásuvku, do které se vejde až devět 1,5 litrových lahví.

Přečtěte si také:  Fiat Ducato byl čtenáři časopisu Promobil zvolen Základním vozem pro obytná vozidla roku 2024
Benimar Sport 363
Široký stůl je doplněn o otočné rozšíření. Foto: Benimar

Alkovna Benimar Sport 363 nabízí pět míst ke spaní. V zadní části vozu se nacházejí dvě podélná lůžka o rozměrech 85×188 cm a 85×190 cm, která se dají přeměnit na velkou manželskou postel 170 x 210 cm. Další, 155×203 cm velké a velmi pohodlné dvojlůžko pro dvě osoby je umístěno ve výklenku nad kabinou řidiče. Páté místo na spaní o rozměrech 90×210 cm lze získat složením skupiny sezení.

Benimar Sport 363
Podélná lůžka se dají přeměnit na velkou manželskou postel 170 x 210 cm. Foto: Benimar

Další silnou stránkou tohoto modelu je koupelna se samostatným sprchovým koutem, která umožňuje používat toaletu a umyvadlo současně se sprchou. Dalším prvkem, který je třeba zohlednit při výběru rodinného vozu, a Sport 363 tento požadavek více než splňuje je úložný prostor. Pod postelemi jsou šuplíky, tyčky na oblečení a police, v celém vozidle jsou velké skříňky pod stropem. Stejně tak kuchyň a koupelna poskytují dostatek zásuvek a polic pro uložení domácích a toaletních potřeb. Více prostoru je ve velké vnější garáži s max. výškou 113 cm, s vchody z obou stran vozidla, které jsou zaopatřeny automobilovými zámky.

Přečtěte si také:  Laika modelem H 1409 završuje obnovu integrovaných vozů řady Kosmo
Benimar Sport 363
Foto: Benimar

Základní vůz

Benimar Sport 363 modelové řady 2024 je k dispozici se dvěma modely základního vozu. Volitelně lze zvolit Fiat Ducato nebo Peugeot Boxer, oba s motorem o výkonu 140 koní v kombinaci s šestistupňovou převodovkou. Mezi nejdůležitější prvky patří vyhřívaná a elektricky ovládaná zrcátka, denní LED světla, ABS + ESP, Traction+, klimatizace v kabině, airbag řidiče a spolujezdce, tempomat s omezovačem rychlosti, rádio s rozhraním USB, příprava na TV, zásuvky 220V/12V v garáži. Tepelnou pohodu zajišťuje 4000 W kombinované topení/plynový ohřívač vody Truma. Nádrž na čistou vodu má objem 105 litrů, stejně jako nádrž na odpadní vodu. Pokud jde o standardní výbavu, Benimar Sport 363 je dokonale připraven užít si cestování od okamžiku koupě.

Přečtěte si také:  Roller Team Kronos 234 TL s novým uspořádáním a velkým a pohodlným sezením
Benimar Sport 363
Foto: Benimar

Specifikace Benimar Sport 363

Základní vůz Fiat Ducato / Peugeot Boxer
Motor: 2,2 l, 103 kW / 140 k
Převodovka: 6 stupňová, manuální
Provozní hmotnost: 2.961 kg (+/- 5%)
Max. povolená hmotnost: 3.500 kg
Délka: 738 cm
Šířka: 230 cm
Výška: 308 cm
Počet míst k sezení pro jízdu: 5
Počet míst na spaní: 5
Cena: 65.895 eur*

Fotogalerie Benimar Sport 363

Zdroj: Benimar

* Výrobcem doporučená maloobchodní cena založená na prodejních cenách v zemi výrobce. Ceny v jiných zemích se mohou lišit v důsledku konverze měny a DPH, poplatků a dovozních cel specifických pro danou zemi. Aktuální ceny poskytují místní prodejci.

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!