Obytné automobily Malibu patří určitě k luxusním modelům, i když jsou zařazeny ve střední třídě. Dokazuje to nejen cenovka a výbava, ale také propracovaná detailní řešení. Malibu T 460 LE s exkluzivním interiérem optimalizovaným pro páry, které si přejí maximální komfort, přesvědčí osvědčenou technologií a množstvím funkčních řešení.

Představitel komfortu ve střední třídě

Malibu představuje poskytovatele kvalitních, ale cenově atraktivních alternativ k luxusním obytným vozidlům mateřské společnosti Carthago, od které využívá know-how, technologie a materiály. Díky pokročilé průmyslové strategii a plošné ekonomice nabízí vozidla střední třídy, která se projevují nejen vzhledem, ale především kvalitou. Malibu pokračuje v tomto vysokém standardu i druhým nejmenším polointegrovaným modelem T 460 LE. S délkou 7,20 m a vstupní cenou 92.080 eur* je ideální volbou pro cestovatele, kteří si cení komfortu, kvality a prostoru.

Malibu T 460 LE
Malibu T 460 LE, foto: Malibu

Základní vůz a konstrukce

Malibu T 460 LE, založený na nízkém rámovém podvozku základního vozu Fiat Ducato, má přípustnou celkovou hmotnost 3,5 tuny. Poháněn je turbodieselovým motorem o výkonu 140 k v kombinaci se šestistupňovou manuální převodovkou a pohonem předních kol. Aerodynamická karoserie, která nepoužívá dřevěné části, se vyznačuje zaobleným spojením střechy a stěnami. Ty jsou upevněny pomocí hliníkových nosníků přilepených k podlaze. Tepelnou izolaci zaručuje účinný RTM materiál použitý na všech panelech konstrukce o tloušťce 33 mm. Boční a zadní stěny jsou pokryty hliníkem, který se používá také na pláště, zatímco střecha a podlaha jsou chráněny vrstvou GRP sklolaminátu, použitého i na monobloku kapotáže.

Konstrukce se vyznačuje vyhřívanou a izolovanou zvýšenou podlahou (17 / 39 cm), která je přístupná zevnitř i zvenčí, jakož i plně izolovanou zadní garáží a rámovými okny Seitz S4, osazenými na dvojitém zapuštěném rámu bez tepelných mostů.

Přečtěte si také:  Restyling integrovaných a polointegrovaných obytných vozů Laika řady Ecovip

Interiér Malibu T 460 LE

Interiér odráží kvalitu a design Carthago. Od masivního nábytkového kování přes hluboký odkládací prostor ve vstupní části až po samouzavírací stůl, každý detail podtrhuje kvalitní zpracování. Světlý nábytek zdůrazňuje harmonické křivky a jemné tóny, které podtrhuje profil nástěnných skříněk, komod, dveří a rohových polic.

Obývací prostor

Ve standardní konfiguraci nabízí obývací část příjemný, světlý, zcela otevřený prostor s bočními nástěnnými skříňkami, umocněný praktičností chytře využitého prostoru v kabině s otevřenými a uzavřenými přihrádkami. Skupinu sezení tvorí lavice ve tvaru písmene L, otočná sedadla v kabině a samostatné, podélně umístěné křeslo na straně spolujezdce. Sezení doplňuje velký stůl na mohutné noze.
Příležitostní hosté mohou najít místo k přenocování ve stěhovacím lůžku (203/176 x 100 cm) nebo rozkládacím jídelním koutě (203 x 110/65 cm), které jsou k dispozici na přání.

Malibu T 460 LE
Malibu T 460 LE, foto: Malibu

Kuchyně

Rohový kuchyňský blok je vybaven plynovou varnou deskou se třemi hořáky s elektrickým zapalováním a kulatým nerezovým dřezem. Dostatek úložného prostoru je prezentován příkladně zvládnutou organizací v prostorných zásuvkách a vrchní skříňkou. Pracovní plochu lze rozšířit o univerzální kryt dřezu, který lze použít jako další pracovní desku. Mezi praktické prvky kuchyně patří sada bočních polic, volitelný výsuvný držák na kávovar umístěný v nastěnné skříňce a plynová trouba. Absorpční chladnička o objemu 133-litrů je vhodně umístěna při vstupu.

Malibu T 460 LE
Malibu T 460 LE, foto: Malibu

Koupelna

Koupelna Malibu T 460 LE je vybavena dvoudílným sprchovým koutem s posuvnými dveřmi z akrylového skla a půlkruhovými dveřmi, dvěma zapuštěnými odtoky, prostorným umyvadlem a dostatečným prostorem pro nohy na otočném chemickém WC. Inovativní dveře do koupelny a volitelné posuvné dveře do ložnice vytvářejí soukromý prostor, který nabízí komfort prostorné koupelny. Standardně vozidlo boduje nádrží o objemu 125 litrů na čistou vodu a vyhřívanou nádrží na odpadní vodu o objemu 90 litrů.

Přečtěte si také:  LMC rozšiřuje sérii Tourer o alkovnu A 690 G pro šest lidí
Malibu T 460 LE
Malibu T 460 LE, foto: Malibu

Ložnice

Rozložení zadní ložnice se dvěma samostatnými podélnými lůžky, které lze přeměnit na postel s plnou šířkou, potvrzuje, že Malibu T 460 LE je navrženo tak, aby poskytovalo maximální komfort i náročnému páru. Postele o rozměrech 200 x 85 a 190 x 85 centimetrů jsou osazeny větranými dřevěnými lamelovými rošty a pohodlnými matracemi ze studené pěny. Přístup k lůžkům je velmi jednoduchý díky posuvné konstrukci s dvojitými úložnými schůdky.

Malibu T 460 LE
Malibu T 460 LE, foto: Malibu

Skříň na šaty s praktickým horním otevíráním využívá výšky i dvojité podlahy, proto se do ní vejdou kabáty a dlouhé šaty. Další šatní skříň s plnou výškou a policemi se nachází hned vedle ní, v rámci šatního prostoru, který vznikl díky dvojí funkci koupelnových dveří.

Specifikace Malibu T 460 LE

Malibu T460 LE
Tradiční půdorys Malibu T 460 LE odhaluje řešení, která jsou ve vozidlech této velikosti neobvyklá. Foto: Malibu

Základní vůz: Fiat Ducato 35 Light
Motor: 2,2 l MJ, 103 kW / 140 k
Převodovka: 6 stupňová, manuální
Provozní hmotnost: 3.035 kg (+/- 5%)
Max. povolená hmotnost: 3.500 kg
Délka: 720 cm
Šířka: 227 cm
Výška: 294 cm
Počet míst k sezení pro jízdu: 4
Počet míst na spaní (opt): 2 (4)
Cena: od 92.080 eur*

Přečtěte si také:  Laika modelem H 1409 završuje obnovu integrovaných vozů řady Kosmo

Fotogalerie Malibu T 460 LE

Základní výbavu Malibu T 460 LE doplňují četné příplatkové prvky, například agregát o výkonu 180 koní a devítistupňová automatická převodovka. Některé mají také heavy podvozek s přípustnou celkovou hmotností 4,25 tuny, díky čemuž je T 460 LE ideálním obytným vozidlem pro náročné výlety. Malibu 460 LE je k dispozici také ve výbavě Touring s bohatou a exkluzivní výbavou, která se nabízí za příplatek 8.390 eur. Celkově je Malibu T 460 LE dobrou kombinací prostoru, komfortu a kvality. Svojí komplexní výbavou a četnými možnostmi přizpůsobení stanovuje standardy ve střední třídě obytných automobilů.

Zdroj: Malibu

* Výrobcem doporučená maloobchodní cena založená na prodejních cenách v zemi výrobce. Ceny v jiných zemích se mohou lišit v důsledku konverze měny a DPH, poplatků a dovozních cel specifických pro danou zemi. Aktuální ceny poskytují místní prodejci.

Malibu GmbH & Co. KG
Již první modely Malibu, které Karl-Heinz Schuler, zakladatel společnosti Carthago postavil v roce 1979, měly nejvyšší standard kvality. Toto dědictví je dnes je stejně viditelné jako desetiletí zkušeností v prémiovém segmentu. Každý obytný vůz Malibu a Malibu Van, který je součástí vlastníkem řízené skupiny Carthago, těží z inovace, špičkové technologie a kvality prémiové třídy obytných aut.

Domovská stránka: www.malibu-carthago.com

Další informace jsou k dispozici na naši stránce: Malibu

Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel Malibu

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!