Globe-Traveller uvedl ještě v roce 2022 model s jedinečným uspořádáním interiéru, který nabízí unikátní prostor pro dvě osoby. Díky inovativním řešením a využití prostoru vzbudilo vozidlo pozornost a našlo uznání. Globe-Traveller nyní modelem Explorer 2Z představil dalšího zástupce pro páry.

Modelová řada Globe-Traveller Explorer

Globe-Traveller Explorer 2Z vznikl jako reakce na pozitivní ohlasy na dvoumístné kempinkové vany. Doplňuje tak modely 2X a 2XS řady Explorer s délkami 5,99 ma 6,36 m, které jsou vybaveny francouzskou postelí. Od nich převzal také vysoce ceněné prvky skupiny sezení a úložný prostor pod podlahou. Globe-Traveller představil novinku minulý týden na výstavě obytných automobilů Camper & Caravan Show v polském Nadarzynu.

Globe-Traveller Explorer 2Z
Globe-Traveller Explorer 2Z, foto: Globe-Traveller

Obytný prostor

Uspořádání přední obytné zóny v obytných dodávkách modelové řady Explorer je zaměřeno zejména na zajištění co největšího volného prostoru pro posádku. Odstraněním zadní lavice pro cestující a jejím nahrazením jedním sedadlem se uvolnil prostor, ve kterém lze doslova tancovat. Konstrukce sedáku je poměrně mohutná a dovoluje pohodlné pojídání nebo práci. Pod sedadlem se nachází prostorná zásuvka a nádrž na čistou vodu. Extra volnost pohybu může poskytnout i řešení stolu, který lze ukrýt do podlahy.

Globe-Traveller Explorer 2Z
Odstraněním zadní lavice pro cestující a jejím nahrazením jedním sedadlem se uvolnil prostor, foto: Globe-Traveller, foto: Globe-Traveller

Samostatná lůžka

Globe-Traveller Explorer 2Z se od ostatních dvou kempinkových vanů řady liší uspořádáním za obytnou částí. Jeho délka 6,36 metru dovolila instalaci dvou podélných lůžek, které lze předělat na jednu postel velikosti king. Postele mají rozměr 196/190 x 75 cm.

Přečtěte si také:  Carado T457 se sezením tváří v tvář doplňuje novou generaci polointegrovaných vozů
Globe-Traveller Explorer 2Z
Samostatná podélná lůžka, foto: Globe-Traveller

Kombinovaná koupelna

Rozložení novinky se více podobá klasickému uspořádání, na které jsme u kempinkových vanů zvyklí. Proto toaletní část najdeme uprostřed vozu za sezením. Integrovaná koupelna obsahuje sprchový kout, umyvadlo, kazetové chemické WC Dometic, zrcadlo a spousta úložného prostoru.

Globe-Traveller Explorer 2Z
Integrovaná koupelna, foto: Globe-Traveller

Úložné možnosti

Vůz kromě volnosti pohybu nabízí také množství úložného prostoru. Prostorné skříně a skříňky, šatní skříň pod hlavním lůžkem a velká garáž poskytují dostatek úložného prostoru pro kempingové vybavení. Další prostor nabízí dvojitá podlaha, extra přihrádka na boty a velkoryse dimenzovaná skříňka nad kabinou.

Globe-Traveller Explorer 2Z
Globe-Traveller Explorer 2Z, foto: Globe-Traveller

Verze pro cyklisty

Podobně jako v sérii Pathfinder, i Explorer 2Z je k dispozici jako speciální verze pro cyklisty. Jedná se o unikátní systém, který umožňuje přepravu dvou kol v garáži na výsuvném nosiči. Nový typ výsuvného nosiče kol je podobný z modelu Globe-Traveller Falcon 2Z.

Globe-Traveller Explorer 2Z
Výsuvný systém pro kola v zavazadlovém prostoru, foto: Globe-Traveller

Základní vůz

Nový model Globe-Traveller pokračuje v tradici značky a přebírá všechny její nejlepší vlastnosti, mezi něž můžeme zařadit výběr těch nejkvalitnějších materiálů, skvělou standardní výbavu a důraz na detail zpracování. Jako základní vůz pro Globe-Traveller Explorer 2Z lze zvolit Fiat Ducato nebo Peugeot Boxer, oba s motorem o výkonu 160 k v kombinaci s manuální převodovkou. U Fiatu Ducato je možnost volitelné automatické převodovky. Výška dodávek H3 umožnila instalaci 16 cm vysoké dvojité podlahy, která umožňuje pohodlný zimní provoz. V ní se nachází nádrž na odpadní vodu s vypouštěcím ventilem, komponenty vodního systému a potrubí teplého vzduchu z kombinovaného ohřívače Truma.

Přečtěte si také:  Benimar Sport 363: prostorná alkovna pro rodinu a pohodlí

Specifikace Globe-Traveller Explorer 2Z

Globe-Traveller Explorer 2Z
Globe-Traveller Explorer 2Z, foto: Globe-Traveller

Základní vůz: Fiat Ducato
Motor:  2,2 l, 160 – 180 k
Převodovka: 6 stupňová, manuální
Provozní hmotnost: 3.050 kg
Max. povolená hmotnost: 3.500 kg
Délka: 363 cm
Šířka: 206 cm
Výška: 280 cm
Počet míst k sezení pro jízdu: 2
Počet míst na spaní: 2
Cena: od 93.200 eur*

Základní vůz: Peugeot Boxer
Motor:  2,2 l, 160 k
Převodovka: 6 stupňová, manuální
Provozní hmotnost: 3.050 kg
Max. povolená hmotnost: 3.500 kg
Délka: 363 cm
Šířka: 206 cm
Výška: 280 cm
Počet míst k sezení pro jízdu: 2
Počet míst na spaní: 2
Cena: od 88.400 eur*

Fotogalerie Globe-Traveller Explorer 2Z

Zdroj: Globe-Traveller

GLOBE-TRAVELLER RV SP. Z OO SP. J.

Příběh polské společnosti začal v roce 2009. Značka Globe-Traveller vznikla z touhy sdílet s ostatními svobodu, nezávislost a pohodlí. Dnes jsou obytné vozy Globe-Traveller k vidění na silnicích po celé Evropě. Cílem společnosti je vždy být respektovaným výrobcem obytných vozů, vždy nad očekávání. Získaná ocenění potvrzují, že tohloto úsilí je uznáváno nejen klienty, ale také odborníky v oboru.
Vozidla Globe-Traveller vynikají mimo jiné svým komfortem a to hlavně tím, že již ve standardu jsou instalovány komponenty, které jsou u jiných výrobců příplatkové. Elektrický schůdek, airbag spolujezdce, lithiová baterie, topení Truma Combi™, střešní okna s turbo ventilací představují jen některé příklady toho, co je součástí základní výbavy. Osvědčené postupy, použité materiály a řešení nejen zvyšují efektivitu a produktivitu, ale zajišťují i nejvyšší možnou kvalitu vozidel.

Domovská stránka výrobce: globe-traveller.eu

Další informace jsou k dispozici na naší stránce: Globe-Traveller

Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel Globe-Traveller

Přečtěte si také:  Polointegrovaná vozidla Weinsberg CaraLoft na bázi Ford Transit s novými půdorysy

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!