Společnost La Strada Fahrzeugbau GmbH přešla v dubnu 2024 se svou spotřebou na ekologickou energii a v celém areálu závodu v Echzellu využíva pouze zelenou elektřinu. Vlastní solární energie včetně bateriového skladování Tesvolt a čtyři nabíjecí místa pro elektromobily uzavírají elektrickou mezeru.

Výrobce obytních automobilů La Strada nainstaloval na střechu výrobní haly v Echzellu špičkový solární systém o výkonu 165 kWp. Jako zásobník energie slouží bateriový systém Tesvolt TS HV 80 E, který ukládá 75 kWp solární energie. Díky tomu mohou dva nabíjecí stanice, každá se dvěma nabíjecími body pro elektromobily, plnit svůj úkol i při zamračeném počasí. Když svítí slunce, vyrobená elektřina proudí přímo do nabíjecích stanic, které dokáží současně nabíjet čtyři elektromobily výkonem až 22 kW.

Přečtěte si také:  La Strada Avanti EBF přináší skutečné výhody i pro rodiny
Solární systém na výrobní hale
Solární systém na výrobní hale v Echzellu. Foto: La Strada

„Solární energie vyrobená vlastními silami snižuje naši potřebu externího dodávání elektrické energie do takové míry, že se nám dokonce podařilo snížit naše průběžné náklady na elektrickou energii navzdory vyšší ceně za zelenou elektřinu,“ říká Marco Lange, jednatel společnosti La Strada. „Tímto způsobem můžeme nyní vyrábět ekologičtěji a zároveň optimalizovat naše provozní náklady.“

Akumulace energie ve výrobním závodě výrobce obytných aut La Strada v Echzelli.
Akumulace energie ve výrobním závodě v Echzellu. Foto: La Strada
Nabíjecí stanice ve výrobním závodě La Strada v Echzelli.
Nabíjecí stanice ve výrobním závodě v Echzellu. Foto: La Strada
Zdroj: La Strada

La Strada

La Strada Fahrzeugbau GmbH je výrobce vozidel pro volný čas, který se specializuje na kompaktní obytné automobily. Během své historie se společnost z Echzellu v Hesensku etablovala v segmentu motorových vozidel předělaných na obytná vozidla. V tomto již léta silně rostoucím segmentu definuje La Strada své postavení na trhu na základě kvality použitých materiálů a jejich kvalitního zpracování. Kromě sériové výroby mnohé kroky zpracování provádí ručně. Kvalita každého vozusplňuje vysoké požadavky manufaktury.

Domovská stránka výrobce: lastrada-mobile.de

Další informace k dispozici na naší stránce: La Strada

Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel La Strada

Líbil se Vám článek?

Dejto to najevo a kupte naši redakci kávu.
Podpořte ji peněžitým darem bankovním převodem na účet
2400806950 / 2010
nebo naskenujte QR kód s údaji k platbě. Výši částky si určete sami. Děkujeme!