Obytná vozidla Globe-Traveller vždy vynikala mezi konkurencí svou netradiční konstrukcí a inovacemi. Polská společnost nyní představila model určený pouze pro dva, který nabízí jedinečnou kombinaci funkčnosti, kvality a designu. Jedná se o Globe-Traveller Explorer 2XS, obytné vozidlo se dvěma lůžky a pouze dvěma sedadly pro jízdu.

Obytná vozidla, která Globe-Traveller donedávna nabízel, měla vždy čtyři místa pro jízdu a dvě, tři nebo čtyři lůžka, ale nikdy nebyla navržena bez lavice pro cestující. Nyní Globe-Traveller doplnil svůj sortiment o jedinečné vozidlo postavené na základě Fiat Ducato nebo Peugeot Boxer L3H3, dlouhé pouhých 599 cm a vysoké 280 cm. Výchozím bodem pro tento vůz byla modelová řada Explorer, která díky množství skříní a skříněk uvnitř vozu nabízí nejvíc úložného místa a zároveň poskytuje i prostorný zavazadlový prostor. Explorer 2XS si zároveň zachovává ty nejlepší vlastnosti, včetně kvalitních materiálů a komponentů.

Globe-Traveller Explorer 2XS

Ve snaze poskytnout v malém vozidle co nejvíce vnitřního prostoru padla volba uspořádání zádě podle osvědčeného receptu využívaného v současných větších modelech X a XS. Jedná se o umístění takzvaného francouzského lůžka o rozměrech 2,00 x 1,23 metru na levé straně, čímž vzniká prostor pro koupelnu na druhé straně zadní části. V základu postele se zvedacím a nastavitelným opěradlem pro pohodlné čtení nebo sledování televize je umístěna chladnička na víno. Nad lůžkem se nacházejí poličky s dvojicí bezdrátových nabíječek pro chytré telefony a dostatečně vysoké skříňky.

Lavice pro spolucestující je nahrazena jedním sedadlem se zásuvkou pro uložení drobností, jako jsou mapy, knihy, kabely, nabíječky nebo v zimním období čepice a rukavice. Po otočení sedadel řidiče a spolujezdce se vytvoří malá skupina sezení s rozkládacím stolem, který lze schovat do podlahy.

Aby byl vůz použitelný celoročně i při minusových teplotách, Explorer 2XS využívá, jako u všech modelů Globe-Traveller, dvojité podlahy. Její světlá výška 16 cm poskytuje dostatečný prostor nejen pro 90 litrovou nádrž šedé vody s vypouštěcím ventilem, ale také pro všechny vodovodní armatury. Nádrž na čistou vodu, která zásobuje koupelnu a kuchyň má dostatečných 85 litrů. Dvojitá podlaha tvoří zároveň prostor, kterým je veden teplý vzduch, zajištěný systémem Truma Combi 4. Součástí standardní výbavy jsou mimo jiné fotovoltaické panely a lithium-železo-fosfátová baterie (LiFePO4) s kapacitou 100 Ah. Novinkou je nově vyvinutý elektrický systém Nordelletronica. Mezi volitelné doplňky patří maxxfan, unikátní kombinace ventilátoru, ventilátoru a střešního okna, venkovní sprcha, zařízení pro monitorování energie a Wi-Fi řídící modul pro elektrický systém.

Galerie:

Cena nového Globe-Traveller Explorer 2XS bez daně začíná na částce 49.200 Eur.
Základní (standardní) model tvoří Peugeot Boxer 160 PS, L3H3, volitelně je k dispozici Fiat Ducato. Pohotovostní hmotnost vozidla ve standardní výbavě je 2.980 kg.

Foto: Globe-Traveller

GLOBE-TRAVELLER RV SP. Z OO SP. J.
Příběh polské společnosti začal v roce 2009. Značka Globe-Traveller vznikla z touhy sdílet s ostatními svobodu, nezávislost a pohodlí. Dnes jsou obytné vozy Globe-Traveller k vidění na silnicích po celé Evropě. Cílem společnosti je vždy být respektovaným výrobcem obytných vozů, vždy nad očekávání. Získaná ocenění potvrzují, že tohloto úsilí je uznáváno nejen klienty, ale také odborníky v oboru.
Vozidla Globe-Traveller vynikají mimo jiné svým komfortem a to hlavně tím, že již ve standardu jsou instalovány komponenty, které jsou u jiných výrobců příplatkové. Elektrický schůdek, airbag spolujezdce, lithiová baterie, topení Truma Combi™, střešní okna s turbo ventilací představují jen některé příklady toho, co je součástí základní výbavy. Osvědčené postupy, použité materiály a řešení nejen zvyšují efektivitu a produktivitu, ale zajišťují i nejvyšší možnou kvalitu vozidel Glebe-Traveller.

Domovská stránka výrobce: globe-traveller.eu

Další informace jsou k dispozici na naší stránce: Globe-Traveller

Inzerce – prodej, pronájem, koupě vozidel Globe-Traveller